Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

    Малко да разведря обстановката...или поне така ми се иска.

    Понеже Жоро пише само за това, че са ощетени състезателите от Стара Загора, аз пък ще кажа, че Ади направи един "подарък" на юношите...(Въпреки, че Гълъбин ми забрани да пиша по тоз въпрос...)

    Човека можеше спокойно да си стартира със спуканата гума след опознавателната, и със сигурност нямаше да бъде последен 2-я ден(което автоматично го качваше на 1-во място за кръга)...Но реши да направи интересно състезанието в класа и да сменя гума за 3 минути...
    А можеше и само да стартира и да мине криво ляво 1 обиколка и пак да вземе 6 точки(респективно 2-ро място)...
    Е, имаше рев, сълзи и сополи после, но кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го стори...Поне шампионата нататък става по-интересен в класа...
    Това, което направи шефа на клуба, не беше публично оповестено...но гарантирам ви, че имаше крясъци и с по-високи от Жоровите децибели. Просто един хубав разбор пред всички и ...гледаме пак напред!

    Колкото до Жоро...горе долу от две години наблюдавам какво става в ендурото...Ако поставите на везни стореното от него за този спорт
    и емоционалността, проявена на последното състезание...не мисля, че заслужава това. Всеки си има кривини...но и добри страни и тях трябва да виждаме най-вече. Иначе ще се самоунищожаваме... само...
    Със сигурност съдийте са прави...Но аз не си представям ендурото без г-н Хаджиев, колкото и грешен да е на този свят!...
    Освен това...много е лесно всеки зад екрана на компютъра си да реди това или онова...използвайки го като параван. Истинските неща се решават очи в очи.Направете го и не карайте новите ентусиазти да съжаляват за избора си на хоби...!
    Важното е, че сме живи и здрави! Другото се забравя...а не забравяйте, че животът е толкоз кратък, че просто е вредно да го запълваме основно с негативизъм!

    Поздрави и до виждане в Добринище!
    Последно редактирано от miki64; 19-05-09, 23:16.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

      Жоро, аз не съм литературен деец а съм човек обичащ гората и състезанията. Аз по твои думи съм неграмотен но мога да го обясня.... Едно време тати ми каза или ще ставам човек или ще хващам гората ........Хванах гората и ми е по добре ! Мразя го това в този форум когато някой се заяжда за глупости а ти в момента точно това правиш.Видя , че един път ти казаха истината в очите и всички ти станаха криви. Мже да триеш постове , може да ме изриташ от форума, можеш да правиш каквото си искаш тук но аз ще си бъда горския олигофрен а ти ще си останеш това което видяха всички в тази тема...

      Поздрави на всички които зачетоха правилата и организараха едно прекрасно състезания . Аз олигофрена винаги ще ги подкрепям и хваля а Жорка ти си ги хокай НАЛИ СИ ШЕФА
      Последно редактирано от Цезар; 19-05-09, 23:31.

      Коментар


      • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

        Първоначално публикуван от Цезар Преглед на мнение
        Жоро, аз не съм литературен деец а съм човек обичащ гората и състезанията. За мен с голямо извинение си бил един голям циркаджия но не съм ти казвал , че си такъв! Аз по твои думи съм неграмотен но мога да го обясня.... Едно време тати ми каза или ще ставам човек или ще хващам гората ........Хванах гората и ми е по добре ! Мразя го това в този форум когато някой се заяжда за глупости а ти в момента точно това правиш.Видя , че един път ти казаха истината в очите и всички ти станаха криви. Мже да триеш постове , може да ме изриташ от форума, можеш да правиш каквото си искаш тук но аз ще си бъда горския олигофрен а ти ще си останеш това което видяха всички в тази тема...

        Поздрави на всички които зачетоха правилата и организараха едно прекрасно състезания . Аз олигофрена винаги ще ги подкрепям и хваля а Жорка ти си ги хокай НАЛИ СИ ШЕФА
        Цезарe, напомням ти че дискусиите в този форум се водят в рамките на добрия тон и не се допускат обидни класификации !

        НЕ ОБРЪЩАЙТЕ ТЕМАТА ЗА СЪСТЕЗАНИЕТО В ЦИРК !
        УВАЖАВАЙТЕ УСИЛИЯТА, КОИТО ВСИЧКИ СЕ ПОСТАРАХА ТОВА ДА Е ЕДИН ОТ НАЙ-ДОБРИТЕ КРЪГОВЕ ПРОВЕЖДАНИ НЯКОГА ! !

        Предлагам на модераторите да трият всеки пост съдържащ лични нападки!
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-05-09, 08:09. Причина: Редакция на поста
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

          Колеги, Вера ни помоли да прекратим споровете. Моля ви, дайте да я уважим!

          Коментар


          • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

            Трябва ясно да се разбере и го повтарям за 100-тен път, че тук не става въпрос за шефства или олигофрения, а за обсъждане на няколко неточни отсъждания, които нямаше как да премълча, защото виждах много сълзи в очите на ощетените, но изглежда никой не го разбира това и повечето предпочитат да хвърлят още една съчка на кладата, отколкото да вникнат дори и малко в това, което съм написал. "Ох, сега ми се е паднало !" - сигурен съм, че така си мислят някои.
            Искам да кажа, че много години съм ощетявал клуба ни, за да не помисли някой, че лобирам за него, но тази практика вече омръзна и на мен и на съклубниците ми, така че, предпочитам да имам реални приятели, отколкото виртуални неприятели !
            Цезар, какво е предложението ти да направим с тези, които пишат грамотно и пак са хванали гората ?
            Преди малко ми се обади един приятел и ми предложи да ви тегля едни майни, защото (цитирам): "... никой от тия, които лаят не е направил и една частица от това, което си направил ти за ендурото в България", но понеже съм добронамерен, няма да го направя !
            Имам желание да спрем вече да говорим по темата, защото виждам, че наистина няма смисъл, но докато има открити провокации съм длъжен да отговарям на тях. Аз защитавам позицията си докрай, защото тръгна ли да споря, това значи, че винаги съм прав !
            -----------------
            Никога не съм трил мнения, мисля, че всеки има право на глас, за разлика от други !
            Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 20-05-09, 00:29.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              Малко да разведря обстановката...или поне така ми се иска.

              Понеже Жоро пише само за това, че са ощетени състезателите от Стара Загора, аз пък ще кажа, че Ади направи един "подарък" на юношите...
              Мики, нашите юноши също съжаляват, че Ади не успя да кара, повярвай. Аз също съжалявам за случката с гумата, но и той е прав. Понякога е по-добре да не участваш, отколкото да се влачиш по трасето, защото публиката не знае причината !
              Ади си има престиж и иска да го защити достойно !

              Още снимки:

              ГЕОРГИ ЧЕМШИРОВ:
















              И ДРУГИ ...































              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                С голямо желание отидох в неделя на затвореното трасе в Трявна - аз съм обикновен зрител, възхищаващ се от уменията и мъжеството на всички жени, деца и мъже, участващи в ендуро шампионата ни.

                Наблюдавах интересно състезание с много участници, направи ми впечатление стегнатата организация и липсата на големи паузи между стартовете на отделните класове. По трасето имаше както бързи участъци, така и технични препядствия, много нахъсани състезатели и възторжена публика около лентите, която с интерес наблюдаваше ставащото около нея.

                Специални благодарности на ЗЛОЙ, че ми "приюти" якето и каската

                Сега чета коментарите около ЕНДУРО ТРЯВНА 2009 и ми става криво от разправиите и личностните нападки, от ударите под кръста и недомлъвките - не познавам почти никой от основните участници в това занятие, но съдейки по известността им, явно не са случайни люде. Още по - жалко.

                Изказани са претенции относно съдийството - нещо съвсем нормално, което съществува във всеки един спорт, че даже и в ежедневието ни, и вместо да бъде отговорено точно, ясно и мотивирано на питащия - ехидни забележки, тупане в гърдите, приказки "по принцип" и подигравки. Разразиха се люти спорове, оформиха се лагери и почнаха да се вадят кирливи ризи.

                Съжалявам, че пиша това, но като страничен наблюдател прави лошо впечатление. Нещата от кухнята не винаги са толкови благоуханни, колкото готовото блюдо - добре е готвачите да не се карат пред клиентите на ресторанта.

                Като дупе на цукало пасва за това състезание поговорката "На кацата с мед и лъжица лайна й стига".

                Коментар


                • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                  Ако позволите една забележка към организиторите - за всички става дума.
                  Когато забивате колчетата и състезатели преминават близо до тях им правете наклон по посока на движението, така при падане колчето ще се извади , но няма да се наниже състезателя(първа снимка). Когато преминават на голямо разстояние няма проблем да са прави забити в земята (втора снимка). Това е практиката в състезанията по мотокрос.
                  Прикачени файлове
                  Луд умора няма , само се поти !

                  Коментар


                  • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                    Заради всичко това което се случва и пише тук, само мотокрос и "ATV CHALLЕNGE CUP BULGARIA " .

                    Коментар


                    • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      ...Между другото искам да попитам: не мислите ли, че мястото за доказването колко си печен не е точно в падока? Следващия път ще настоявам за дисквалификации на участниците за поведението им вътре в затворената зона.
                      Абсолютно подкрепям !!! в парка отново се караше безразборно и на газ, да не говорим за пушилката, прахоляка и трещенето на ауспуси. Толкова ли е трудно да се мине бавно и спокойно без никой да те забележи, или е по-добре да се въведе тикане на моторите докато се напусне закрития парк?
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Толкова ли е трудно да се мине бавно и спокойно без никой да те забележи, или е по-добре да се въведе тикане на моторите докато се напусне закрития парк?
                        И аз подкрепям на 100%
                        Имаше един колега който реши че точно в падока може да загрява за обиколките и безмалко да ме отнесе.
                        EnduroX Alba-Damascena 2019

                        Коментар


                        • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          ...или е по-добре да се въведе тикане на моторите докато се напусне закрития парк?
                          Ставайки неволен зрител на изпълненията в мото-парка, подкрепям подобна мярка!
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                            Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                            Че да взема и аз да споделя мнението си от състезанието!

                            Говоря за АТВ хоби!
                            Навигация:
                            Вярно ленти имаше бая,но те не се виждаха от пътя по който идвахме!
                            Наближава кръстовище,хващаш първия после втория ръкав,а то било по поляната надоло и там някъде лентичка!
                            Почти цялото трасе беше елементарно особенно в разходкаджийско темпо,при състезателно обаче става гадно и опастно!
                            При нулева видимост в храсталака изненади от ляво и дясно спсобни да причинят големи неприятности,чието преодоляване не опира до майсторлък,а си е чиста лотария!
                            После ония прословут дебел клон прикрит зад вейки,който те вади от равновесие точно преди да се забиеш в канала(някой разбрах са го минавали разделно)!На места където даваш цялата газ рязко се появяват канавки без да е маркирана опастноста!
                            И всичко това на фона на несвършващите гърбици и дупки прекрити в тревата!
                            Не знам как завърших трети,но определено карах без желание, пък и не чух доволни!

                            Втори ден:

                            Места за изпреварване при АТВ-та почти либсваха,което го обославя като обикаляне а не състезание!
                            Препядствията бяха малко и тесни,непредполагащи изпреварване на тях,така че ако някой закъса другите чакат докато го пренесат помагачите!
                            Имаше една скала на която всички АТВ-та дрънчаха и стържеха,а нямаше как да се заобиколи,бая ламарина се изкриви там!

                            Имаше хубави неща,ама те са написани вече!

                            Приемете горенаписаното като съвет към следващите организатори,а не като оплакване!!!

                            Поздрави на всички!
                            Филчев, не знам на колко състезания по Ендуро си карал, но това беше едно от най-добре маркираните трасета
                            Както казва Жоро Хаджиев "Ендурото и секса не са шега работа", т.е. в този спорт се изисква съобразителност, ориентация, тактика и издържливост !
                            За такива случаи, Комисия Ендуро въведе ОПОЗНАВАТЕЛНА ОБИКОЛКА с доста голям марж във времето, т.е. имал си възможност да разгледаш природата, клоните, дупките, контролите и пресичанията на каналите !!!
                            Ако не ти харесва, явно това не е твоя формат състезание
                            А това твое изречение убива всичко в мен и звучи крайно невярно и тенденциозно -
                            "Не знам как завърших трети,но определено карах без желание, пък и не чух доволни !"
                            В случая, едвам се сдържам да наруша правилата за добрия тон във форума

                            Първоначално публикуван от Мартин Иванов Преглед на мнение
                            Аз искам да кажа че вечерта в 10 часа не Жоро викаше,а главната съдийка викаше срещу нас и удряше с юмрук по масата.Разбирам да си изнервен,ама пък чак толкова...
                            Мартично, аз като гледам класирането в класа ти, ти си на първо място
                            Не ти ли се струва, че от камбанарията на твоите години и опит в състезанията, все още е някак си срамно да се вреш където не ти е работа и правиш "кардинални изявления"

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Да напиша като един от доволните:
                            ------------------------
                            Но нали това е всъщност ендурото.

                            Не ми хареса това, че трасето беше много скоростно в участъците по поляните, а в гората беше тясно и възможността за изпреварване липсваше. Първоначално като разбрах, че 35 км. трябва да ги измина за 80 мин. и ми се струваше невъзможно, но на места карах на шеста ск. със "заварена" ръчка на газта. Пак да отбележа, че бях придружител на сина ми, който има отчетена макс. ск. 113 км/ч. Е това вече не е ендуро.
                            Генчев, явно си с изкривени понятия и кебапчетата ти влияят зле
                            Явно при теб мнението за състезанието се оформя от класирането на Иван
                            Сравнявайки постовете ти след Софийското състезание и Трявна достигам до този извод
                            Не ми отговаряй, защото лично ще се разправяме като се видим


                            В заключение искам да кажа, че аз съм участвал в 15 Ендуро състезания в България от 2007 година насам
                            Състезанията тогава бяха още по-тежки, трасетата безумно трудни, а такава Организация, Организационен екип, маркировка, публика и зрелищност не е имало
                            С тези си "мрънкания" и неоценяване на труда и старанията на Организаторите ще ги откажете и тогава КЪДЕ НА К*РА ми ще карате

                            И накрая ще копирам поста на Николен след участието му на Европейското в Полша

                            Първоначално публикуван от Николен ATV Преглед на мнение
                            Преди малко се прибрахме състезанието беше много тежко.
                            След събота не исках да карам просто бях много стреснат.
                            На квалификациите бях наказан,като ми беше махната най-добрата обиколко,защото нямах номер на гърба.
                            Първия манш беше супер кално и преди да закъсам и преди да счупя оста вървях в 15ката.Втория манш аз и още 2ма състезателя закъсняхме със 1минута за предстартовата зона и не ни допуснаха да караме.Третия манш се поотпуснах малко и направих много добър старт(от втора редица) и вървях между 10 и 15 място,но двигателя затегна.
                            Айде сега помислете за всичко изписано до тук....
                            Последно редактирано от VE LA; 20-05-09, 09:29.

                            Коментар


                            • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                              Първоначално публикуван от ta4kata risk-gabrovo Преглед на мнение
                              Аааа има и такива дето го пропуснаха Тачката нарочно остави това палаво клонче там Приемам всякакви забележки и похвали за трасето като един от основнити виновници за АТВ трасетата
                              Тачка, уважавам много усилията и труда хвърлени за този кръг на РШЕ в Трявна, наистина стана много готино състезание, не се мъча да омаловажавам труда на организаторите и постигнатите резултати, но ако някой от всичките участници беше останал да лежи със счупен врат в храсталаците щеше ли пак да си признаеш, че си забелязал клона, но не си го отрязал.

                              В една друга тема "АТV „Експерт” – Рали до 450кб. или OPEN":
                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              .........
                              И в понятието рали се включва идеална обезопасеност и отцепеност на цялото трасе, както на всички ралита. Как ще се осъществи на практика? Защото на последния кръг на РШЕ от 2008 г. в Шумен за мен и сина ми хоби трасето беше леко и безпроблемно, но защото не се юркахме, а пък колко АТВ-та се омятаха и то се с добри водачи? Помните ли? Аз лично видях няколко да "ближат" рани, а после чух и за много други.

                              ....
                              Ще се помъча да цитирам една народна пословица: "Всичко е добре, когато свършва добре!" и в нашия случай всичко е ШЕСT'.

                              Не ми се сърди, моля те критиката ми не е конкретно към теб, а принципна, и насочена за в бъдеще.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                                ...........
                                Генчев, явно си с изкривени понятия и кебапчетата ти влияят зле
                                Явно при теб мнението за състезанието се оформя от класирането на Иван
                                Сравнявайки постовете ти след Софийското състезание и Трявна достигам до този извод
                                Не ми отговаряй, защото лично ще се разправяме като се видим
                                ..................

                                Състезанията тогава бяха още по-тежки, трасетата безумно трудни, а такава Организация, Организационен екип, маркировка, публика и зрелищност не е имало
                                С тези си "мрънкания" и неоценяване на труда и старанията на Организаторите ще ги откажете и тогава КЪДЕ НА К*РА ми ще карате

                                Айде сега помислете за всичко изписано до тук....
                                Христов, нещо не си ме разбрал, защото и в темата за първия кръг на РШЕ и в тази съм писал, че съм доволен от състезанията, а сина ми в София се класира добре, а тук в Трявна се изложи, но това не ми е дало наклон на писалката, нали?!?

                                Споделям видяното на всички състезания, като се стремя по-обективно да отразявам положителните и отрицателните неща.

                                Също така съм дал някои предложения за в бъдещите състезания, които си мисля, че ще са полезни за почти всички.

                                И не мрънкам, и оценявам труда на всички организатори и съдии на този кръг, прочети ми пистовете от тази тема, за да не се самоцитирам.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X