Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

    Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
    Аз не разбрах с кого съм се държала грубо, бил той състезател, съдия или от публиката.
    Даже напротив, грубото отношение беше от страна на главния съдия. И то не само към мен.
    Аз все още не разбирам ЗАЩО и по коя точка съм дисквалифицирана...
    До финала, колкото и да ти е криво, се "прибутах" сама и бях първа
    Не става въпрос за теб а Жоро, който крещя на съдийският екип защитавайки те.

    Дисклалифицирана си за която точка ти харесва най-много от моя списък без точка 4. Наглостта ти е безгранична. Явно не разбираш, че времето когато всичко ти се прощаваше отмина или по Жоромо "традициите" вече не се спазват.

    Като човек който смята да поеме нещата в свой ръце, защото това не може да продължава вече те съветвам да спазваш правилника занапред и ти гарантирам, че ако го направиш няма да позволя да бъдеш наказана без да си виновна и този скандал няма да повлияе в преценката на никой от съдиите.

    Поздрави!
    Последно редактирано от sabin; 19-05-09, 11:39.

    Коментар


    • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение

      1. Тя не беше записана във стартовият списък, защото никой не беше потвърдил участието и.
      ...
      2. Ива прескочи лентите, и дойде най-нахално до време измерването, нещо което по правилата (които важат и за нея!) се наказва с дисквалификация.
      3. На Ива не е качван трак, но дори и да е качван трак от нас и да сме забравили, на Ива на GPS-са имаше един куп служебни точки, които ТИ като трасе координатор имаш на твоя GPS ВКЛЮЧИТЕЛНО МЕСТА НА КОНТРОЛИ и разклони!
      4. Според теб редно ли е спрямо участниците в клас Жени да караш с Ива и да и помагаш.
      1. Ще се повторя:
      - Подала съм онлайн заявка своевременно, правилника изрично позволява да разпиша ЛИЧНО декларацията си сутринта преди старта. GPS-a ми беше предаден в петък преди 20.00 часа, мотора ми беше в падока навреме.
      2. Никъде в правилника не пише, че не мога да отида до съдийската палатка за консултация. Още повече, че друг СЪДИЯ ме прати там. А до тази палатка така и не стигнах, уважаемата съдия се разкрещя преди да измина и три крачки. За това ли ме дисквалифицирате?!?!
      3. Кога и как съдиите са ми качили трака си е тяхна работа. Карала съм по същия трак както всички останали. По принцип съдиите дори трият останали тракове от GPS-ите преди да качат състезателните тракове.
      4. Никъде в правилника не се забранява да карам с придружител. Нито тук, нито на международни състезания. Да не говориме, че на състезателната обиколка карах сама.
      Отново искам да напомня - помощ по трасето НЕ СЪМ получавала, което е доказуемо от трак лога.

      Според теб съм безгранично нагла понеже си търся правата ли?!? Не смятам така, и няма да си мълча както си мълчах преди и аз и други състезателки за някои неща.
      Както вие открито провокирате клуба ни с подобни наказания, така и ние няма да си мълчим.

      А имаше и още мнооого хора, недоволни от съдийските решения, които не повдигат въпроса просто защото не им се бори с вятърни мелници. Говоря и за софийското и за това състезание.

      А това с кой колко компромиса са правени няма да си отварям устата, защото това са думи, хвърлени срещу вятъра. Моите впечатления са точно обратните.
      Последно редактирано от iva_kx; 19-05-09, 14:27.
      DCRT®

      Коментар


      • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

        Айде стига сте се дракали

        На мен много ми хареса състезанието - беше ми тежко и жешко ама пък съм много доволен

        Имам един упрек към организаторите
        Грижете се повече за контролите - добре че минах да им кажа на хората да си ходят - бяхте ги забравили там

        Пускайте снимки че искам да се видя какво камикадзе съм бил
        EnduroX Alba-Damascena 2019

        Коментар


        • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

          Заявявам от името на МРК БОЛЯРИ, че ние нямаме никакви претенции към съдиите и организаторите, всичко беше организирано ПЕРФЕКТНО !
          Браво на съдии и организатори
          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-05-09, 12:30.

          Коментар


          • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

            Някой може ли да ми каже каде да намеря overall за атв хоби, след първите 2 кръга?

            Коментар


            • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

              Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
              1. Ще се повторя:
              - Подала съм онлайн заявка своевременно, правилника изрично позволява да разпиша ЛИЧНО декларацията си сутринта преди старта. GPS-a ми беше предаден в петък, мотора ми беше в падока навреме.
              2. Никъде в правилника не пише, че не мога да отида до съдийската палатка за консултация. Още повече, че друг СЪДИЯ ме прати там. А до тази палатка така и не стигнах, уважаемата съдия се разкрещя преди да измина и три крачки. За това ли ме дисквалифицирате?!?!
              3. Кога и как съдиите са ми качили трака си е тяхна работа. Карала съм по същия трак както всички останали. По принцип съдиите дори трият останали тракове от GPS-ите преди да качат състезателните тракове.
              4. Никъде в правилника не се забранява да карам с придружител. Нито тук, нито на международни състезания. Да не говориме, че на състезателната обиколка карах сама.
              Отново искам да напомня - помощ по трасето НЕ СЪМ получавала, което е доказуемо от трак лога.

              Според теб съм безгранично нагла понеже си търся правата ли?!? Не смятам така, и няма да си мълча както си мълчах преди и аз и други състезателки за някои неща.
              Както вие открито провокирате клуба ни с подобни наказания, така и ние няма да си мълчим.

              А имаше и още мнооого хора, недоволни от съдийските решения, които не повдигат въпроса просто защото не им се бори с вятърни мелници. Говоря и за софийското и за това състезание.

              А това с кой колко компромиса са правени няма да си отварям устата, защото това са думи, хвърлени срещу вятъра. Моите впечатления са точно обратните.
              Не се чувствам длъжен да ти отговарям, но ще го направя, защото съм добронамерeн

              1. Непотвърдени онлайн заявки не се включват в стартовите списъци и не се смятат за участници. На всеки кръг има десетки с онлайн заявки които въобще не се появяват. Нали не очакваш, че ще викаме по микрофона 50 човека който са си пуснали онлине заявки и 1-вият ден където стартирате през 30 секунди 25 минути ще чакаме "духове". Отделно на тези хора трябва да им се вземе таксата и да им се вземе депозит за транспондъри, неща които в конкретният случай не се отнасят до теб защото си без такса и защото бяхте без транспондъри, но нали не искаш да ти напраим изключение специално за теб?

              2. Беше казано на брифинга. Опа извинявай ти не беше там, защото за разлика от стотиците хора там ти имаш работа - съжалявам моя грешка

              3. Не става въпроз за тракове а за наличие на служебна информация във твоят ГПС.

              4. Това е по скоро морално обвинение и както написах в предишният си отговор по ЕДИНСТВЕНО по тази точка не си за дисквалификация.

              Мисля че ти отделих достатъчно време, без да съм задължен да го направя и смятам да не отговарям на следващата серия от оправдания които ще напишеш. Нали знаеш как е с оправданията - всеки ги има.

              Поздрави и с пожелание за бързо каране и СПАЗВАНЕ НА ПРАВИЛАТА, които колкото и да не ти се вярва ВЕЧЕ ВАЖЪТ И ЗА ТЕБ!
              Последно редактирано от sabin; 19-05-09, 13:02.

              Коментар


              • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                Че да взема и аз да споделя мнението си от състезанието!

                Говоря за АТВ хоби!

                Организацията беше мн.добра,чак не ми се вярваше!Не става въпрос обаче за организирането на трасетата(навигация и затворено).
                Навигация:
                Вярно ленти имаше бая,но те не се виждаха от пътя по който идвахме!
                Наближава кръстовище,хващаш първия после втория ръкав,а то било по поляната надоло и там някъде лентичка!
                Почти цялото трасе беше елементарно особенно в разходкаджийско темпо,при състезателно обаче става гадно и опастно!
                При нулева видимост в храсталака изненади от ляво и дясно спсобни да причинят големи неприятности,чието преодоляване не опира до майсторлък,а си е чиста лотария!
                После ония прословут дебел клон прикрит зад вейки,който те вади от равновесие точно преди да се забиеш в канала(някой разбрах са го минавали разделно)!На места където даваш цялата газ рязко се появяват канавки без да е маркирана опастноста!
                И всичко това на фона на несвършващите гърбици и дупки прекрити в тревата!
                Не знам как завърших трети,но определено карах без желание,пък и не чух доволни!

                Втори ден:

                Места за изпреварване при АТВ-та почти либсваха,което го обославя като обикаляне а не състезание!
                Препядствията бяха малко и тесни,непредполагащи изпреварване на тях,така че ако някой закъса другите чакат докато го пренесат помагачите!
                Имаше една скала на която всички АТВ-та дрънчаха и стържеха,а нямаше как да се заобиколи,бая ламарина се изкриви там!

                Имаше хубави неща,ама те са написани вече!

                Приемете горенаписаното като съвет към следващите организатори,а не като оплакване!!!

                Поздрави на всички!
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                  Та доколкото разбирам все пак съм дисквалифицирана заради тази декларация, ВЪПРЕКИ ЧЕ БЯХ ДОПУСНАТА ДО СТАРТ И БЯХ ВПИСАНА В СТАРТОВИЯ СПИСЪК?!
                  Интересно ми е ако бях финиширала последна дали щях да имам "служебна" информация по трака (която дори не се отнася за нашия клас) и щях да съм без подписана декларация Не виждам защо наличието на някакви нищо не означаващи точки по трака за мотори хоби трябва да ме касаят. Да не говориме че по правилник подобен казус въобще не се разисква, камо ли да се дисквалифицираме за това. Смешна работа ....
                  И да Събине, не бях на брифинга защото съм работещо момиче и някой трябва да ми плаща бензина за да идвам по състезанията ви А по правилник организатора е длъжен да проведе брифинг и в събота преди старта.
                  До колкото помня специално за този случай в началото на сезона коментирахме на общото събрание точно тези декларации кога може да се подписват. И го има описано в правилника. След като има предаден GPS няма никаква причина да ме няма в стартовия списък! Колко онлайн непотвърдени заявки с предадени GPS-и имаше?!?

                  Не държа да ми отговаряш вече, на мен ми се изясни картинката, предполагам и на останалите
                  Последно редактирано от iva_kx; 19-05-09, 12:53.
                  DCRT®

                  Коментар


                  • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                    Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                    Ч.......

                    Говоря за АТВ хоби!

                    Организацията беше мн.добра,чак не ми се вярваше!Не става въпрос обаче за организирането на трасетата(навигация и затворено).
                    Навигация:
                    ...............
                    После ония прословут дебел клон прикрит зад вейки,който те вади от равновесие точно преди да се забиеш в канала(някой разбрах са го минавали разделно)!..................
                    Не знам как завърших трети,но определено карах без желание,пък и не чух доволни!

                    .......
                    Имаше хубави неща,ама те са написани вече!

                    Приемете горенаписаното като съвет към следващите организатори,а не като оплакване!!!

                    Поздрави на всички!
                    Да напиша като един от доволните:

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    ...... Само дето един нисък здрав клон така ме маркира по каската, че и сега пиша глупости... Но пък който го е страх от мечки..да си сложи тенекийка на задника.
                    Клона си беше много здрав и така здраво ме шибна по каската още на опознавателната обиколка, че здраво изтръпнах и видях звездички по сред бял ден. На втората обиколко в този очастък карах бавно залегнал под кормилото на АТВ-то и се заглеждах по клона. Оказа се здрав и дебел и кората му беше олющена на доста места.
                    Като финиширахме и споделяхме с колегите за трасето се оказа, че и други са маркирали клона /или по-точно той ги е маркирал/. Успокоих се, че не е имало по-сериозни травми т.к. един колега моторист при такава ситуация от софийския кръг беше пациент на бърза помощ.
                    Но нали това е всъщност ендурото.
                    Не ми хареса това, че трасето беше много скоростно в участъците по поляните, а в гората беше тясно и възможността за изпреварване липсваше. Първоначално като разбрах, че 35 км. трябва да ги измина за 80 мин. и ми се струваше невъзможно, но на места карах на шеста ск. със "заварена" ръчка на газта. Пак да отбележа, че бях придружител на сина ми, който има отчетена макс. ск. 113 км/ч. Е това вече не е ендуро.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                      Този клон никой не го е пропуснал май

                      Коментар


                      • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                        Аз съм Жоро Хаджиев и тъй като тази вечер съм явно по-пиян от Джартов, заявявам, че който направи опит да си предаде GPS-a след 20:00 часа в петък няма никакъв шанс да стартира в събота !
                        Дали този пост не отговаря на доста спорни въпроси???

                        Коментар


                        • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                          Слагам край на този спор, защото чухме претенциите на състезателката Ива Станоева над 10 пъти.
                          Оттук нататък ще изтривам всичко свързано с това.
                          Останалите може да си пишат спокойно.
                          Последно редактирано от VE LA; 19-05-09, 14:24.

                          Коментар


                          • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                            САМО ДА КАЖА ,ЧЕ СПОРЕД МЕНЕ КЛЕТКИТЕ ЗА ВРЕМЕИЗМЕРВАНЕТО ТРЯБВАШЕ ДА СА ПОД НЯКАКВА АРКА С НАДПИС ФИНАЛ,ЗАЩОТО ВЪПРЕКИ РАЗЯСНЕНИЯТА ВЕЧЕРТА НА БРИФИНГА МНОГО СЪСТЕЗАТЕЛИ НЕ БЯХА НА ЯСНО И ВРЪЩАХА ГАСТА ПРЕДИ ФИНАЛА

                            Коментар


                            • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                              Аз се надявам организаторите на Добринище и други бъдещи състезания да вземат сериозен пример за маркировка, бекомпромисно отношение към всички състезатели ( дори и богопомазаните ) и да не допускат грешки които видяхме в София!

                              Пак казвам състезанието беше УНИКАЛНО!!!!!!!!!

                              На Ива понеже не мога да и кажя мнението си за нея и наглоста и да спори въпреки че очевидно не е права , ще го направя лично ако не я е срам да се появи на Добринище

                              Коментар


                              • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                                Ега ти простотията !
                                Имаме 5 жени в ендурото и вместо да ги подържате, че имат смелост да карат в този труден спорт вие се нахвърляте върху всяка, която си потърси правата. Срамота е !
                                Явно повечето не четат, а само лаят, защото така им допада повече.

                                Джарта, този път нещо не долових чувството ти за хумор, извинявай !

                                Цезар, не е лошо първо да изкараш някакъв удължен курс по граматика и после да пишеш, че с толкова правописни грешки е срамота ! На Добринище ще съм там и ще си водя записки на това, което ще кажеш.
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X