Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    но азимути трябва да има
    Ето на това искам обосновка.
    Защото аз пък( а и не само аз, доста хора сме на това мнение)казвам "азимути не трябва да има".

    Та моето мнение срещу твоето.
    Моите аргументи са, че сме на състезание по офроуд, а не по ориентиране. И не се готвим за военни топографи, а най-вече си правим кефа като се състезаваме.
    И друго има-който може да си купи техника с която да забие точката на азимута, и да я търси и намери без проблеми-той ще има сериозно предимство.
    Разбира се-това може да мине като част от подготовката за състезание, но само ако състезанието е по ориентиране, или нещо от този род.
    На състезание по офроуд се карат джипове по сравнително труден, до невъзможен за преминаване терен. Това е офроуд.
    А азимутите са част от военното дело, или от спортното ориентиране.

    Казах моите аргументи, дай сега твоите ЗАЩО трябва да има азимути.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Навигацията , която е неизменна част от всяко трофи неминуемо включва и азимут , и то най малко защото винаги има част от трасето което няма как да прекараш по пътя . Или азимута е просто и екстрем - например сечище което свършва някъде и оттам нататък трябва да е азимут , или стар път който свършва в нищото и нататък трябва да е азимут , или два успоредни пътя по склона които трябва да свържеш . Примери много , всеки организатор сам си решава как да го направи , просто не бива да има азимути без смисъл и идея . Иначе ако отпадне азимута и навигацията е десетина километра ще стане като сърбите - от SS до SS по пътя който е само един , и цял ден бой в един или два SS-а . Това са моите доводи , без азимути и навигация ще е или рали със елементи на траял или състезание от траялния шампионат ама там правилата са други ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        Да се самоцитирам:

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        На опонентите мога да кажа, че се наемам да направя описание(пътна книга) на всеки един азимут който съм карал досега, и то с нормални точки, с нормални картинки, без да става и дума за азимут.
        И ти много добре знаеш, че може да се направи пътна книга за почти всяко състезание, за почти всяка местност в която да няма нито един азимут.

        Ама не, слагат се или по инерция(щото и на другите състезания има), или "за да е гадно на състезателите", както се изрази веднъж един организатор.
        Безсмислена работа.

        Ако някъде няма, ама съвсем няма друг начин за свързване на две точки от книгата-тогава е оправдано използването на азимут, Ако ми се наложи на мен обаче-ще се постарая да дам максимално точни и подробни указания как да се намери крайната точка на азимута.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение


          И ти много добре знаеш, че може да се направи пътна книга за почти всяко състезание, за почти всяка местност в която да няма нито един азимут.

          Ама не, слагат се или по инерция(щото и на другите състезания има), или "за да е гадно на състезателите", както се изрази веднъж един организатор.
          Безсмислена работа.

          Ако някъде няма, ама съвсем няма друг начин за свързване на две точки от книгата-тогава е оправдано използването на азимут, Ако ми се наложи на мен обаче-ще се постарая да дам максимално точни и подробни указания как да се намери крайната точка на азимута.
          По въпроса с безсмислените азимути съм напълно съгласен с теб , азимут се слага когато трябва , ама не съм съгласен да се дава пълни указания как де се стигне до него - нека навигаторите малко напънат сивите си клетки и да си го намерят . Тогава си проличава и предимството на добрия навигатор пред следотърсача ...
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Той добрия навигатор си проличава и без азимути. Много добре знаеш, че на по-заплетените места има следи във всички посоки, та калпавия навигатор не може да разчита на следите. Тогава напрягането на мозъка дава резултат, но добрия навигатор ще се оправи много по-бързо от калпавия.

            Изобщо-и без никакви азимути-пак добрите и подготвени екипажи ще имат предимство пред нехайните и не искащите да мислят.
            А и каране си трябва, така, че има какво да се изпитва в състезанията...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Кольо, това че ти не харесваш азимутите не значи, че не трябва да ги има. И аз не ги харесвам, но са необходими, макар и доста рядко, но все пак са необходими. И ориентирането, за което говориш, че няма място в офроуда е основен белег, който отличава едно Трофи състезание от Траялно. Ти как си го представяш едно Трофи състезание без навигация и ориентиране..........?????????.
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Най-тежкото трофи нали беше Рейн форест? Я да кажат Близнаците, колко азимута, колко навигация и колко ориентиране има в него?
                "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Казах моите аргументи, дай сега твоите ЗАЩО трябва да има азимути.
                  Коле,ако няма азимути си става абсолютен рали рейд с елементи на траял.Пътната книга от Шумен 4х4 е в мен (както предполагам и твоята)и в неделя ако нямаш ангажименти заповядай да те повозя (знам че ти се кара ама Феникса е пак с прекършени крила).Ще направим един кръг само по пътната книга ,без азимути и един със азимути и сам ще си отговориш на въпросите.
                  rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                  0898 51 31 46

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Гледам че тук има много изявени участници и организатори на трофи шампионати ,вериги,самостоятелни и прочее видове състезания и имам една молба към тях.
                    Моля някой да дефинира точно какво е трофи състезание (какво включва ).
                    Благодаря.
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Хайде де,толкова кометентни участници четат а никой не отговаря.
                      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                      0898 51 31 46

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                        Хайде де,толкова кометентни участници четат а никой не отговаря.
                        Най просто казано без да цитирам дословно правилника -движение за време по пътна книга със SS-си
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                          Хайде де,толкова кометентни участници четат а никой не отговаря.
                          Колега, това да не е матура по Български с тема "Чуждици"?

                          Ако искате, аз предлагам - Всеки състезател да си напише правилник и изисквания и организаторите да се задължат да им ги спазват индивидуално. Така всички ще сте пръвенци.

                          Я стига с лаладжилъците! Изпита по компетентност се отъждествява с посещаемостта на съответните мероприятия!
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            Колега, това да не е матура по Български с тема "Чуждици"?

                            Ако искате, аз предлагам - Всеки състезател да си напише правилник и изисквания и организаторите да се задължат да им ги спазват индивидуално. Така всички ще сте пръвенци.

                            Я стига с лаладжилъците! Изпита по компетентност се отъждествява с посещаемостта на съответните мероприятия!
                            Не колега ,не е матура .... просто не можах да намеря отговор на въпросът си и си позволих да попитам тук.
                            Щеше да ти отнеме доста по-малко време да ми обясниш ,вместо да се правиш на много остроумен.
                            П.П:Относно посещаемостта на такива състезания - това мисля да правя занапред и симисля че няма да е лошо да се поосведомя малко преди това.
                            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                            0898 51 31 46

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Най просто казано без да цитирам дословно правилника -движение за време по пътна книга със SS-си
                              Благодаря. А сега и един линк към правилника ако дадеш ще имам да черпя
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                                Благодаря. А сега и един линк към правилника ако дадеш ще имам да черпя
                                Цък
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X