Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
    На Делев първо трябва да му платите вредни, за работата му през 2014-а
    Признал съм го, че има нерви да изслуша на всеки претенциите и да угажда за какво ли не (аз лично не го приемам това, но той си знае).
    Мисля, че друг като него няма да намерите скоро, ама го пожелавам...ако го изтървете де
    За Шампионата ( с главна буква, защото не може да се омаловажава труда на организатори и участници) имах наблюдения от двете състезания, които организирах, малко от Стара Загора и повече от Варна и Русе !
    Нивото на конкуренцията се вдигна, състезанията тази година нямат нищо общо с предходните години и това са оценки на състезатели и публика. Чуждите състезатели (гърци и румънци) също дадоха висока оценка за организация и трасета и споделиха, че при нас са по-организирани, по-добри състезанията и по-ниско бюджетни.
    Със сигурност догодина ще участват и турци (освен гърците и румънците) и ще бъде година в която ще трябва много добре подготвена техника, добре подготвени екипажи и вече няма да се разчита на кого ще му е по-голямо наказанието или дали лебедката му е от Виетнамка
    Според мен правилника трябва да е максимално опростен, изключително категоричен и конкретен, за да не се превръщат състезателите в счетоводители, a да си печелят състезанията с каране и сърце
    Много точно казано!
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
      Много точно казано!
      И аз така мисля!
      "АСК ЗАГОРА 4х4"
      0897937797....по всяко време!

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
        Много точно казано!
        Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
        И аз така мисля!
        Бай ви Тодор, не случайно е светило в тая работа!
        Искам и за Атанас да се изкажа:
        Ако Атанас се заеме САМО с нещата от които разбира и му се удават ангажиментите му ще намалеят със 70-80%. Тогава, в темите по които търпи негативи ще отпаднат, а в тези, по които е силен ще стане корифей.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Аз мисля, че е време да се съберат всички организатори, да унифицират регламент и изисквания за състезанията и да уточнят датите, защото състезателите трябва да си направят бюджетите и разчетите...
          Вече ме питат в гръцкия форум каква е програмата на състезанията в България и колко ще бъдат...
          Остават по-малко от три месеца до първото състезание в Кърджали и аз трябва да знам овреме дали ще мога да отговоря на изискванията за веригата и какъв регламент да публикувам...
          Мисля, че Наско ще се справи с последния си ангажимент за тази година - творческа софра за организаторите с работни елементи в нея

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Ти нали се сещаш, че след 15 години трофи у нас, все ще има някой паднал от небето, който си мисли, че открива топлата вода сега.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Ти нали се сещаш, че след 15 години трофи у нас, все ще има някой паднал от небето, който си мисли, че открива топлата вода сега.
              Много си прав,но май никой не гледа назад.А трябва.

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Искам и аз да споделя мнение, от страната на таз годишен участник във веригата. Като цяло тази верига е едно хубаво нещо и дано продължи да я има, а и да се развива. Според мен за следващата година трябва сериозно да се разгледа правилника:
                Да бъде опростен ( сега е твърде сложен, което води до най-различни тълкувания). Освен това сложния правилник разваля плавното протичане на мероприятието, защото винаги се намира някой, който да си изсмуче нещо от между редовете, да мрънка и след това настоява за ново правило, доуточняващо още 2 и т.н. Което от своя страна често води до класирания на маса, а не в трасето! И нека ако се стигне до преразглеждане на правилника, да се вземе предвид мнението и на малко състезатели, защото когато си бил примерно винаги съдия и само си наказвал и съответно никога участник, даже не подозираш кое разваля кефа, дразни и демотивира участниците!

                Пак относно правилника и от чисто навигаторска гледна точка искам да уточним въпроса с азимутите: Аджеба какъв е смисъла да има азимут, когато между двете точки има прекрасен път? Какво майсторство показват тези азимути? Какво да кажа аз на пилота, след като стигнем на точка с 3-4 пътя ( имам прекрасна представа къде е следващата точка, но абсолютна никаква идея кой път води до нея )? Това за мен не е навигиране, а изпробване на късмета и наблягане на случайността, а не на уменията на екипажа! Не трябва ли азимута да е начин да се свържат 2 пътя, нямащи пресечен такъв (т.е. да се мине през място където не съществува път)?

                Откъм трасета, абсолютно разбирам че няма как трасетата да са сходни, след като едните се правят примерно в Родопите, а другите в Дунавската равнина! Лично на мен не ми допадат трасета тип преходи с траялни еленти ( и то изсмукани от пръстите ), а трасета тип това на България Трофи, които са едно прекрасно каране през трудно достъпни места, които трябва да преминеш за да продължиш напред, а не да кривнеш от пътя за да опънеш малко лебедки и пак да се върнеш на него след 20 метра!

                И не на последно място искам да благодаря на всички организатори за положените усилия и за създадените спомени! Да поздравя и всички участници и победители! И .... Наско само напред и не се отказвай!
                Последно редактирано от Асен Василев; 06-12-14, 17:07.
                RB Patrol Team

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                  ....
                  Пак относно правилника и от чисто навигаторска гледна точка искам да уточним въпроса с азимутите: Аджеба какъв е смисъла да има азимут, когато между двете точки има прекрасен път? Какво майсторство показват тези азимути? Какво да кажа аз на пилота, след като стигнем на точка с 3-4 пътя ( имам прекрасна представа къде е следващата точка, но абсолютна никаква идея кой път води до нея )? Това за мен не е навигиране, а изпробване на късмета и наблягане на случайността, а не на уменията на екипажа! Не трябва ли азимута да е начин да се свържат 2 пътя, нямащи пресечен такъв (т.е. да се мине през място където не съществува път)? !
                  Браво Асене, този въпрос го повдигам от няколко години и съм го коментирал с много организатори и съм обяснявал принципа на азимута...
                  В България обичаме много да "побългаряваме" нещата и да ги кръщаваме със странни имена
                  За първи път чух понятията "каскадни азимути", "задължителни лебедки", "задължително движение от точка до точка в книгата" и ред такива подобни, които превръщат книгата в препятствие, а не помощно средство...
                  Конкретно за азимутите...парадокса идва от това, че ние в книга описваме какво ли не, само и само да улесним навигацията ( например стълбове, дървета, ленти, чешми, фургони и още какво ли не, само и само състезателите да са сигурни, че са в трасето) и в един момент гледаш картинка с без стрелка и някакъв азимут...?!?!?!
                  НАВСЯКЪДЕ по белия свят има посока на картинката, азимута служи да се ориентираш в посоката когато НЯМА кръстовища и пътища и когато НЯМА специфични белези на мястото.
                  Подарил съм на няколко от организаторите книги от Дакар и от други състезания, за да видят, че това си е наш патент, който води единствено до "оране" по точките, рискове за състезателите и накрая "колело на късмета", както казва Асенчо
                  Участвал съм в много състезания (трофи и рали) в няколко континента и много държави и мога да кажа, че в България според спецификата на релефа много рядко се налага използване на азимути - поляни, ниви и с това свършва списъка
                  Ние не сме пустинята дето азимута е от 8 до 60 км. а и нямаме техническите средства, с които там се следи на всеки 20 км. дали си в трасето...
                  Идеята ми е да се улесняват състезателите, не да се затрудняват, като това не изключва "тънкката навигация" където вече се вижда предимството на едни навигатори пред други...

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Лично аз миналата година карах на състезание, в което имаше точно такива безсмислени азимути, които бяха сложени по-скоро да объркат състезателите, а не да ги насочат.
                    Правилника наистина трябва да се опрости, за да бъде по-лесно и за състезатели и за организатори. Мисля че "Веригата" трябва да съществува и за напред- факт е че състезанията вървят в положителна насока.
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                      Откъм трасета, абсолютно разбирам че няма как трасетата да са сходни, след като едните се правят примерно в Родопите, а другите в Дунавската равнина! Лично на мен не ми допадат трасета тип преходи с траялни еленти ( и то изсмукани от пръстите ), а трасета тип това на България Трофи, които са едно прекрасно каране през трудно достъпни места, които трябва да преминеш за да продължиш напред, а не да кривнеш от пътя за да опънеш малко лебедки и пак да се върнеш на него след 20 метра!
                      Първо - Поклон с голямо благодаря за тия приказки.
                      Аз се радвам, че при нас има единомислие поне по този въпрос. Трофитата не трябва да са ралита с екстреми, а като е казано ТРОФИ значи ТРОФИ. Който го е страх от мечки...
                      При нас по-скоро има спор за това - дали да бъде 10 км трасе тотална манджа или като тазгодишното - да има етапи по 1-2 км в които навигатора да си оправи прическатаи да си намери книгата. Но при всички положения това е бъдещето на трофито. Проблема е, че нямаме толкова автомобили за такова каране. Организатора застава пред дилемата - да направи трофи като трофи или да направи така, че повечко хора да могат да участват. От там идват ралиджийските трасета в трофито и екстремите, в които Бакалов да покаже...

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Браво Асене, този въпрос го повдигам от няколко години и съм го коментирал с много организатори и съм обяснявал принципа на азимута...
                      В България обичаме много да "побългаряваме" нещата и да ги кръщаваме със странни имена
                      Задължителното отричане на българското ли е поуката тука?
                      Няма как за всички състезания да има еднакви "правила" за азимути. Предполагам, че в пустинята можеш да караш по права линия към азимута. В гората това няма как да стане. Ако се дава азимут е добре това да е на терен без изразени пътища сочещи в посока заимута. В противен случай не виждам каква му е идеята.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        ....
                        Задължителното отричане на българското ли е поуката тука?
                        Няма как за всички състезания да има еднакви "правила" за азимути. Предполагам, че в пустинята можеш да караш по права линия към азимута. В гората това няма как да стане. Ако се дава азимут е добре това да е на терен без изразени пътища сочещи в посока заимута. В противен случай не виждам каква му е идеята.
                        Поуката е това, което си написал по-долу и аз съм писал по-горе. Правила за азимути няма, има начин за използване и предназначение.

                        P.S.

                        Точно в пустинята не се кара направо, щото се пада грозно от дюните

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Гледам обсъждате азимутите, та да се изкажа и аз.
                          На мен лично азимутите изобщо не ми харесват, според мен те нямат място в офроуда. Или ако имат-то е съвсем минимално, само при положение, че няма никакъв, ама никакъв друг начин за свързване на две точки от книгата.
                          Иначе се получава точно това което Тодор Христов каза-уж се стремим да улесняваме максимално състезателите за да знаят, че са в трасето, и изведнъж се появява азимут, на който целта не е да свърже две точки поради невъзможност за друга връзка, а за да се изпитат навигаторите колко могат да се справят с ориентирането.
                          Алоооу, ако искахме да се мерим кой колко може да се ориентира-щяхме да участваме в състезания по спортно ориентиране. А ние сме на състезание по офроуд, и основно мерило в класиранията трябва да са уменията за управление на джипа, както и подготовката на машината, и сработеността на екипажите.

                          От опита ми в състезанията мога да кажа, че досега на никое състезание не е имало азимут който да не може да бъде "отсвирен", и връзката между двете точки да не може да се направи с нормални точки като всички други. Азимутите се слагат "по инерция", и за да ги има, щото и на другите състезания са факт.

                          На опонентите мога да кажа, че се наемам да направя описание(пътна книга) на всеки един азимут който съм карал досега, и то с нормални точки, с нормални картинки, без да става и дума за азимут.

                          Друго:
                          Днес Весо делфина се изказа, че е добре самите състезания да се разделят в две групи. Както има класове в едно състезание-да има разделение и на състезанията, съобразно тяхната трудност. Т.е.-да има състезания от клас "трофи", и други, от клас "супер трофи". Така няма да се мешат лесни и трудни състезания, и мисля, че ще е по-реално класирането-състезаваш се с екипажи сходни с теб, а не с машини от космоса в които са вкарани 30 000 евра.
                          Но това иска повече администриране, и някой който да определя правилата и да следи за тяхното спазване.
                          А то за една верига не можем да се разберем, камо ли за две...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Състезанията по офроуд са комплексни, както повечето състезания. Тук не е достатъчно да си най-добрия пилот или най-добрия навигатор или да имаш най-леката кола или най-тежката или най-големия... дългото въже. Искат се набор от качества и едно от тях е заимствано от Спортното ориентиране. Мисля, е на повечето хора това им харесва и ще остане част от този комплекс.

                            Това разделение на класове, за което говориш не се ли изчерпва с Т1, Т2, А1, А2, Адвенчър, Профи или както там е по правилник или организатора си го кръсти?
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              Трофитата не трябва да са ралита с екстреми, а като е казано ТРОФИ значи ТРОФИ. Който го е страх от мечки...
                              При нас по-скоро има спор за това - дали да бъде 10 км трасе тотална манджа или като тазгодишното - да има етапи по 1-2 км в които навигатора да си оправи прическатаи да си намери книгата. Но при всички положения това е бъдещето на трофито. Проблема е, че нямаме толкова автомобили за такова каране. Организатора застава пред дилемата - да направи трофи като трофи или да направи така, че повечко хора да могат да участват
                              Точно така стоят нещата в момента , дори няма спор за това . Така трябва и да се развива шампионата за в бъдеще - трудни , тежки но преодолими екстреми редуващи се със сложни откъм навигация свързващи етапи със нормална трудност . Така сами ще отпаднат състезанията със ралиджийските трасета със леки траялни елементи които искат да се наричат трофи или пък просто организатора прави клас за тях и всички състезатели които искат да карат такова трофи / а те не са никак малко / се пускат там , всички са весели и доволни и състезанието добива масовост в което няма нищо лошо ... По въпроса с азимутите - всеки организатор сам си решава , но азимути трябва да има . Не бива да има безсмислени азимути - такива от стотина метра със съществуващ път между тях , че и на всичкото отгоре края на азимута е маркиран с лента , или три четири азимута от 70 80 метра на една поляна и ти да се въртиш между тях , или организатора да опише начална точка за азимут ама повечето да я отсвирват и да не минат през нея щото просто знаят че трябва да следват коритото на реката ... а накрая на GPS контрола никой да не обръща внимание дали си "покрил" началната и крайната точка на азимута , това за мен са безсмислени азимути само и само да ги има ... Азимута задава посока и разстояние и свързва две точки от пътната книга между които няма съществуващ път или не се вижда , състезателите трябва да преминат през началната и крайна точка на азимута / които са виртуални контроли както и всички останали точки от пътната книга / а между тях да успеят да намеря път .
                              Правилника трябва максимално да се опрости , но в частта откъм наказания трябва да се преразгледа защото доста от наказанията не са адекватни - например екипаж със DNF от третия ден е по напред от екипаж със финал от трите дни защото етапа е кратък и наказанието е малко , умишленото каране през обработваеми площи , ниви , градини , частни имоти или огради да се наказва доста по голямо наказание дори с дисквалификация , защото проблема със земеделците е доста сериозен и почти на всеки организатор се налагало да плаща в последствие щети нанесени от състезателите . Веднага някой ще каже - ама организатора не може да види всички , всъщност може - със внимателен GPS контрол / или със снимки , видео от борд камера и др /се вижда кога си пресякъл през ъгъла на нивата , или кога си смачкал оградата за да заобиколиш бетоновоза . Даже и най простото Нуви има точност около десетина метра , да не говорим за по точните GPS-и, а то е достатъчно да видиш кога някой се прави на гявол ...
                              Най важното е правилника да се прилага безкомпромисно със цялата си тежест и това да важи за всички , само тогава състезателите ще се научат на спазване на правилника и дисциплина .
                              Има и един друг момент - когато организатора осере положението или си прави каквото иска без да спазва правилата , тогава какво става ? Тъй като няма кой и как да контролира това , ощетените пият една студена вода , теглят една хубава българска на въпросния и повече не стъпват на състезанието му ...
                              Така че Наско дерзай - ти си човека !
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Бакалов, като казах "при нас" имах в предвид между организаторите на нашето състезание. Сега, като си прочетох поста видях, че е възможно и друго тълкувание. Ама нли знаеш - чукча писател, чукча не читател.
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X