Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
    Това,че в момента не съм състезател не означава,че догодина няма да се намеся в Трофито като такъв,но не и с тоя ПРАВИЛНИК който е в момента.С тия правилници отказвате хората да карат-това е самата истина.

    Така е , за това е нужно да се реши кой правилник ще се спазва . Нали цялата цигания е за това ...... ПРАВИЛНИК .... ама само един . На мен лично не ми пука по кой ще караме само да е ясен и да се спазва. И земи се върни поне за Приморско .
    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
    тел. 0889 017703
    0897 516030

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
      Така е , за това е нужно да се реши кой правилник ще се спазва . Нали цялата цигания е за това ...... ПРАВИЛНИК .... ама само един . На мен лично не ми пука по кой ще караме само да е ясен и да се спазва. И земи се върни поне за Приморско .
      Тук съм вече от 3 дни.
      Това,че ще съм на еди кое си място и няма да съм Шампион ми дреме на подметките,важно е Веселието и Празника.Да направим своя кеф,кефа на публиката и на спонсорите на събитието-които са най важните за един Организатор.Ако ще си гледаме секундите и да си мерим п...те тоест лебедките има Ренфорест Малайзия,ама за там се иска дупе.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        Интересно е друго нещо - след като не се гледат траковете подробно освен на местата където има CP и WP как ще се разбере дали има напускане или съкращаване на трасето с цел облагодетелстване ? Друг въпрос - в пътната книга изрично ти написано "каране по дерето" без да е SS и без да има CP, ама ти си караш по пътя отстрани макар и и по дълъг щото е равен и хубав , ще има ли наказание ? Същият въпрос го зададох и в темата за Кърджали - първата азимутната точка след моста на Джебел беше на 300 метра встрани извън коритото на реката и в книгата изрично беше описано че трябва да преминеш реката за да стигнеш до точката . Много от екипажите обаче продължиха по корито на реката към края на азимута който беше на срещуположният бряг без да отидат до точката - това не е ли съкращаване на трасето със близо 500 метра/ азимута беше дълъг около 200 м / и начин да спечелиш време и да се облагодетелстваш ?
        Ако няма да се гледат траковете подробно за такива неща , то тогава е по добре да го направим както е на Сърбия Трофи - пътна книга , СР по трасето и това е . Имаш ли всички печати на карнета ако ще от Марс да си дошъл да ти ги сложат , значи всичко е ОК , няма GPS-и , няма проверка на тракове и други такива ... Лошото е че в такъв случай местните състезатели и всеки познаващ що годе трасето безпроблемно ще заобиколят трудните и тежки места , ще си вземат всички контроли и ще финишират с много добро време . Единственият начин да не се случи това е повече скрити контроли за да накараш всички да карат в трасето зададено от организатора .
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Точно тия скрити контроли може да са Виртуални,на такива места където може да се съкращава.Но не говоря за 100-200 метра.Рядко ще се получи разлика между първите трима в секунди,за да се драматизират нещата с метри.С добра машина,добър навигатор и с каране винаги ще ги наваксаш тия секунди.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Вместо да гледаме кой прав кой крив нека да видим кво правят чехите на тяхното трофи и да помислим как да ги стигнем. После се чудим защо Ярек минава като на рали
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
              Значи според теб мога да прескочя N броя азимути и няма да имам наказание. По таз логика може и да прескачам точки от роодбука.Стартирам и финиширам обаче трака ми е на майната си обаче имам финал ко праим
              Според мен не съм казвал никъде, това което ме питаш. Валйо ти е отговорил много точно. Някои хора или не могат да го разберат или не искат!
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                Вместо да гледаме кой прав кой крив нека да видим кво правят чехите на тяхното трофи и да помислим как да ги стигнем. После се чудим защо Ярек минава като на рали
                Това е в Хърватско.Но дори и от там,пак е срамно,че толкова време не стъпва наш екипаж,а руснаците се вдигат от Владивосток на ход.
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                  Това е в Хърватско.Но дори и от там,пак е срамно,че толкова време не стъпва наш екипаж,а руснаците се вдигат от Владивосток на ход.
                  чехи, хървати все тая важното е че са адски напред с матеряла
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                    Точно тия скрити контроли може да са Виртуални,на такива места където може да се съкращава.Но не говоря за 100-200 метра.Рядко ще се получи разлика между първите трима в секунди,за да се драматизират нещата с метри.С добра машина,добър навигатор и с каране винаги ще ги наваксаш тия секунди.
                    Вальо , за да са виртуални пак трябва да ги гледаш на GPS-а подробно затова трябва да са физически , а за съкращаването - 100 200 метра каране в дерето и излизането то него са доста по повече време отколкото ако караш по равното отстрани с 80 - 100 км/ч - справка Русе 2012 дето аз бих едно дере около 15 мин щото беше написано в пътната книга да минем през него / Таргата и Петър скъсаха там кормилна щанга , а Борко се обърна по врати / , а всички други профучаваха край мен ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                      Това е в Хърватско.Но дори и от там,пак е срамно,че толкова време не стъпва наш екипаж,а руснаците се вдигат от Владивосток на ход.
                      Не е срамно , просто нямаме достатъчно пари за подготовката на машини за токова трофи ...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        Вальо , за да са виртуални пак трябва да ги гледаш на GPS-а подробно затова трябва да са физически , а за съкращаването - 100 200 метра каране в дерето и излизането то него са доста по повече време отколкото ако караш по равното отстрани с 80 - 100 км/ч - справка Русе 2012 дето аз бих едно дере около 15 мин щото беше написано в пътната книга да минем през него / Таргата и Петър скъсаха там кормилна щанга , а Борко се обърна по врати / , а всички други профучаваха край мен ...
                        Защо трябва да гледаш подробно целия трак,проверяваш стопове и ограничения ако има такива и тия 10 точки,дали съвпада трака с тях.Това е,а не дали тук е излязъл с 55 или 65 метра,ама дали е съкратил или не е кой ще го определи.Това не е приемливо за такъв тип състезание.Няма начин физически някой да ти провери всички тракове с такава точност.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                          Интересно е друго нещо - след като не се гледат траковете подробно освен на местата където има CP и WP как ще се разбере дали има напускане или съкращаване на трасето с цел облагодетелстване ? Друг въпрос - в пътната книга изрично ти написано "каране по дерето" без да е SS и без да има CP, ама ти си караш по пътя отстрани макар и и по дълъг щото е равен и хубав , ще има ли наказание ? Същият въпрос го зададох и в темата за Кърджали - първата азимутната точка след моста на Джебел беше на 300 метра встрани извън коритото на реката и в книгата изрично беше описано че трябва да преминеш реката за да стигнеш до точката . Много от екипажите обаче продължиха по корито на реката към края на азимута който беше на срещуположният бряг без да отидат до точката - това не е ли съкращаване на трасето със близо 500 метра/ азимута беше дълъг около 200 м / и начин да спечелиш време и да се облагодетелстваш ?
                          Ако няма да се гледат траковете подробно за такива неща , то тогава е по добре да го направим както е на Сърбия Трофи - пътна книга , СР по трасето и това е . Имаш ли всички печати на карнета ако ще от Марс да си дошъл да ти ги сложат , значи всичко е ОК , няма GPS-и , няма проверка на тракове и други такива ... Лошото е че в такъв случай местните състезатели и всеки познаващ що годе трасето безпроблемно ще заобиколят трудните и тежки места , ще си вземат всички контроли и ще финишират с много добро време . Единственият начин да не се случи това е повече скрити контроли за да накараш всички да карат в трасето зададено от организатора .
                          Живко, нали точно за това става въпрос. Дали с WP, дали CP или физическа контрола, всичко това, за което говориме може да се контролира.
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            Не е срамно , просто нямаме достатъчно пари за подготовката на машини за токова трофи ...
                            Пак бъркаш,да ти открия ли клипа с червеното българско Самурайче участвало на това състезание.Пак мислиш по ШАМПИОНСКИ.Никой не ти казва,че като отидеш да участваш трябва да си в тройката.Но ще видиш как правят състезания по света.
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                              Защо трябва да гледаш подробно целия трак,проверяваш стопове и ограничения ако има такива и тия 10 точки,дали съвпада трака с тях.Това е,а не дали тук е излязъл с 55 или 65 метра,ама дали е съкратил или не е кой ще го определи.Това не е приемливо за такъв тип състезание.Няма начин физически някой да ти провери всички тракове с такава точност.
                              Физическото разглеждане на тракове не е чак толкова трудно - имаш еталонен трак който ти си изработил при подготовката и проверката на трасето , познаваш трасето много добре и знаеш местата където може да се направи шорт кът , налагаш трака на състезателя върху твоя и гледаш точно определените места . Това е което ти трябва , на 30 машини ще ти са нужни около 2 часа да ги прегледаш , а можеш да направиш трасето такова че да няма възможности за шорт кът и тогава е още по лесно
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                                Защо трябва да гледаш подробно целия трак,проверяваш стопове и ограничения ако има такива и тия 10 точки,дали съвпада трака с тях.Това е,а не дали тук е излязъл с 55 или 65 метра,ама дали е съкратил или не е кой ще го определи.Това не е приемливо за такъв тип състезание.Няма начин физически някой да ти провери всички тракове с такава точност.
                                Екипаж кара през гората. Изтърва точките и започва да се лута. Вижда друг екипаж и тръгва след него. От там до края на състезанието спира на всички стопове и спазва всички ограничения и става първи!!! защото е съкратил половината трасе. Екипажа след който е карал е обиколил цялата гора преди да се озове на това място. На последното състезание имахме точно такъв случай. Момчетата се изгубили здравата и вече се отказват. Опа... изненада, виждат друга кола и тръгват след нея. Като им видях времето на финала ми паднаха очилата. Като наложих трака им върху еталонен трак се видя от къде идва всичко. А реално няма за какво друго да ги накажа. Нито стопове са съкратили, нито контроли, нито ограничения. Не виждам какъв е проблема с еталонния трак и сравняване на всички с един поглед. Проверката на един трофи трак 30-40км от човек, който знае какво прави отнема 2 минути ако няма наказания. Смятам, че е задължително да се гледат траковете поне на тези, които взимат точки.
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X