Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Мааму стара, по сметки и интриги ще сложите шампионатите към БФАС в малкото си джобче ...
    Като почнем да си плащаме лицензите към БФАС ще мълчим , там си има точни и ясни правила .
    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
    тел. 0889 017703
    0897 516030

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
      Може да съм малко краен и конкретен , но миналата година на някои състезания се спазваше определения правилник ЗА ТРОФИ , и нямаше проблеми , визирам НоваЧерна ,Пловдив, Тетевен, Русе и Нови Искър . Няма мрънкащи , знаем как да караме и какво да гоним , наказания и времена , всичко беше точно и ясно .
      Тази година какво да гоним ??????
      Абе за мрънкащите и правилника не си прав, бях на Пловдив, Русе и Тетевен
      Гониш си шампионата и титлата, спазваш регламента на конкретното състезание и всичко е О.К.
      Не виждам драма никъде, просто исках да ви докажа, че тия наказания и санкции, които имате в правилника са ненужни, утежняват живота на организаторите, а Вас ви правят калкулатори
      Спирам, че трябва да ходя на банкет, лека вече от мен и ако някой се е засегнал, да ме извинява

      Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
      Докато не седнем на една маса с шише ракия и мезе от тебе , няма да се разберем . Картинки не рисувам ,карам по тях и до където стигна .
      Ами на Варна съм на линия, ама не нося много на пиене Наблягам на мезето...

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        [QUOTE=ТОДОР ХРИСТОВ;2489094]Абе за мрънкащите и правилника не си прав, бях на Пловдив, Русе и Тетевен
        Гониш си шампионата и титлата, спазваш регламента на конкретното състезание и всичко е О.К.
        Не виждам драма никъде, просто исках да ви докажа, че тия наказания и санкции, които имате в правилника са ненужни, утежняват живота на организаторите, а Вас ви правят калкулатори
        Спирам, че трябва да ходя на банкет, лека вече от мен и ако някой се е засегнал, да ме извинява [/QUOT

        Айде утре на трезва глава пак ще коментираме
        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
        тел. 0889 017703
        0897 516030

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Aбсулютно съм съгласен с г-н Христов специално за тези наказания. Напълно са излишни и усложняват нещата допълнително, като създават и предпоставки за спорове.
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Прав си Влади , много смятане и мислене . Нека да се съберем и разберем какво ще бъде и как точно . Нали темата е точно за това . Казвайте къде и кога де се съберем и да се реши .
            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
            тел. 0889 017703
            0897 516030

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
              Aбсулютно съм съгласен с г-н Христов специално за тези наказания. Напълно са излишни и усложняват нещата допълнително, като създават и предпоставки за спорове.
              Значи според теб мога да прескочя N броя азимути и няма да имам наказание. По таз логика може и да прескачам точки от роодбука.Стартирам и финиширам обаче трака ми е на майната си обаче имам финал ко праим
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                Като почнем да си плащаме лицензите към БФАС ще мълчим , там си има точни и ясни правила .
                Като гледам, няма да стигнете до лицензи, щото ще се изпобиете преди това.
                Какви отклонения с по 50 м от маршрута ще гоните, като вчера си стоях неподвижен на балкона, с идеална видимост към небето и с два включени GPS-а си записах няколко пъти местоположението. Е немаше 2 точки да съвпаднат, а разминаванията с действителното ми положение бяха в рамките на 20-30 м.
                Като сложиш в сметката, че състезателите използват различни GPS-и, с различна чувствителност, често пъти при условия далеч от идеалните (по-гъста гора, по-начупен релеф) ще си създадете идеални условия за разправии кой бил "покрил" точката, и кой бил минал на 2 милимунди по-далеч от нея ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Изчетох темата и мога да ви предложа решение за догодина. Новите трипове имат GPS с точност в лоши условия 2м. В добри -20 см. Та, те ще пишат тракове и има възможност още на старта да се налеят всички контролни точки от пътната книга(както CP, така и WP) заедно със speed limit отсечките и при финиширането пак автоматично да се проверява коя е мината и коя не. Само трябва да се зададат за всяко едно положение колко наказателни точки ще има( примерно непреминати или преминати в друга последователност, неспиране на стоп, превишаване на скорост в лимит и т.н. Като има възможност да се задават отсечки в които не трябва да се отклоняваш от зададения трак на определена предварително дистанция) и при самия финал автоматично всеки ще си види точките. Така се избягва човешкия фактор. И само при претенции - може да се види какъв е проблема.
                  Остава само вариант всички състезатели да са оборудвани с такива играчки и организатора да има една базова станция
                  И няма да го има проблема кой, как и от къде е минал

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Да се включа и аз в дискусията....
                    Та ,ако съм състезател,който познава района и след старта мога да се ориентирам къде ще е финала,избирам си най-краткия път или най-бързия и давам първо време.За какъв дявол тогава се раздават пътни книги,че азимути,екстреми ?
                    Ако съм се изгубил и съм си удължил трака,спрямо истинския/на организатора/ ОК,но ако съм изхитрувал,понеже познавам района мисля,че трябва да си има наказание.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Като гледам, няма да стигнете до лицензи, щото ще се изпобиете преди това.
                      Какви отклонения с по 50 м от маршрута ще гоните, като вчера си стоях неподвижен на балкона, с идеална видимост към небето и с два включени GPS-а си записах няколко пъти местоположението. Е немаше 2 точки да съвпаднат, а разминаванията с действителното ми положение бяха в рамките на 20-30 м.
                      Като сложиш в сметката, че състезателите използват различни GPS-и, с различна чувствителност, често пъти при условия далеч от идеалните (по-гъста гора, по-начупен релеф) ще си създадете идеални условия за разправии кой бил "покрил" точката, и кой бил минал на 2 милимунди по-далеч от нея ...
                      Визирах няколко състезания от миналата година при които нямаше проблеми , а именно от страна на организаторите които си гледаха стриктно правилника и спазваха общите правила и всичко си беше наред. Не дай боже да влизаме в БФАС , че повечето ще отпаднем още на първо четене .
                      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                      тел. 0889 017703
                      0897 516030

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Отклонение 50м. е.............. когато насреща ти има дере (трудно преудолимо) и ти избереш да минеш покрай него на разстояние 50м. по лесното и да спечелиш време . На трака всичко се хваща само да се гледа както трябва.

                        П.П. Колко участия в състезания или колко натрупани мнения, или от кога имаш Лада Нива трябва да са критерий за мнение в тази тема ?????????????
                        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                        тел. 0889 017703
                        0897 516030

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                          Значи според теб мога да прескочя N броя азимути и няма да имам наказание. По таз логика може и да прескачам точки от роодбука.Стартирам и финиширам обаче трака ми е на майната си обаче имам финал ко праим
                          Меха,затова са CP и WP проверяват се те по трака,а не всички виртуални точки записани по трака.Не винаги съм бил съгласен с г-н Тодор Христов,ама тоя път на 100% го подкрепям,мъче се да Ви налее акъл,ама Вие сте упорити и си знаете Вашето,да не карате WRC да не можеш да излезеш от асфалта,нали си е OFF ROAD-да се движиш извън пътя.Роудбука те упътва да се предвижиш от Старта до Финала,ама от прословутия спор на Трявна се вманиачихте-трака та трака,че видиш ли Бай Едикойси не мина по тая пътека,а мина по друга,не че ще стана пъви ако го накажат,ама само и само да не е той.Ако някой си направи труда да преведе тоя правилник на английски-ще му се смее цял свят.За пореден път-има бойлери за топлата вода.Не превръщайте едно събитие от празник и среща на приятели в място за дразги,сплетни и дебнене къде ще сбърка другия.Достатъчни са примерно 10 точки на едно трасе от 50 км които да се контролират по трак,за екстремите си има съдии .Айде лека за сега.
                          п.п.Неможе да сравнявате състезания.Къде ще мръднеш на Нова Черна-от едната страна Дунава от другата блато,няма къде да ходиш.А в Балкана пътеки много и повече места за губене и ходене за гъби.
                          Последно редактирано от Валентин Исаев; 24-04-14, 22:02.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                            Меха,затова са CP и WP проверяват се те по трака,а не всички виртуални точки записани по трака.Не винаги съм бил съгласен с г-н Тодор Христов,ама тоя път на 100% го подкрепям,мъче се да Ви налее акъл,ама Вие сте упорити и си знаете Вашето,да не карате WRC да не можеш да излезеш от асфалта,нали си е OFF ROAD да се движиш извън пътя.Роудбука те упътва да се предвижиш от Старта до Финала,ама от прословутия спор на Трявна се вманиачихте-трака та трака,че видиш ли Бай Едикойси не мина по тая пътека,а мина по друга,не че ще стана пъви ако го накажат,ама само и само да не е той.Ако някой си направи труда да преведе тоя правилник на английски-ще му се смее цял свят.За пореден път-има бойлери за топлата вода.Не превръщайте едно събитие от празник и среща на приятели в място за дразги,сплетни и дебнене къде ще сбърка другия.Достатъчни са примерно 10 точки на едно трасе от 50 км които да се контролират по трак,за екстремите си има съдии .Айде лека за сега.
                            С цялото ми уважение към теб Вале , нещата са малко по различни от страна на състезателите които без това сме малко на брой в ТРОФИТО почти на изчезване . Няма ясни правила - как и по какъв начин да караме ?

                            Май на разходките си е по интересно , ядене, пиене и екстремчета според подготовката на прежалената джипка на комшията .
                            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                            тел. 0889 017703
                            0897 516030

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Нека Тодор Христов да ги измисли правилата и наказанията и да се реши един път за винаги и да знаем как да си караме гробовете . Аз гласувам с ДА .....
                              ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                              тел. 0889 017703
                              0897 516030

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                                С цялото ми уважение към теб Вале , нещата са малко по различни от страна на състезателите които без това сме малко на брой в ТРОФИТО почти на изчезване . Няма ясни правила - как и по какъв начин да караме ?

                                Май на разходките си е по интересно , ядене, пиене и екстремчета според подготовката на прежалената джипка на комшията .
                                Това,че в момента не съм състезател не означава,че догодина няма да се намеся в Трофито като такъв,но не и с тоя ПРАВИЛНИК който е в момента.С тия правилници отказвате хората да карат-това е самата истина.
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X