Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Благодаря за споделеното!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: За ретро моторите

      Накъде имах списание За рульом и там имаше Иж юпитер 5 с двигател Ротакс, предни дискови спирачки, алум. джанти. Не си спомням дали небеше и с водно охлаждане.
      Honda CR-V I 2000 г.
      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Хм,доста интересни машини видях ,евала

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Здравейте колеги хайде да се опитам и аз да кача една снимка на моето моторче да се има в предвид какво карам

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024495446.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5345106 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024495451.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5345107

          това е мотопеда Балкан 50 освежил съм го все пак да може да се кара с редовни документи си е за сега ме слуша на пролет да сме живи и здрави ще докараме и един Балкан 250 и него ще го въведем в вид в който да се кара да не се смеят някой че е охлузен и с избеляла боя Поздрави и всичко най добро!

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            Първоначално публикуван от Ivan Ivanov crosa Преглед на мнение
            Здравейте колеги хайде да се опитам и аз да кача една снимка на моето моторче да се има в предвид какво карам

            [ATTACH=CONFIG]415043[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]415044[/ATTACH]

            това е мотопеда Балкан 50 освежил съм го все пак да може да се кара с редовни документи си е за сега ме слуша на пролет да сме живи и здрави ще докараме и един Балкан 250 и него ще го въведем в вид в който да се кара да не се смеят някой че е охлузен и с избеляла боя Поздрави и всичко най добро!
            Колега балканчето е много добро поздравления за което,но от какво е капака на картера тъй както се вижда от снимката не ми прилича на оригинален.Или пък да не е от балкан 75?

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Колега страхотен е! Имам същия 2ра генерация на Балкан и си го пазя като спомен от дяо ми! Интересувам се при тебе как са скоростите дали са оригиналните? Моя е преправян навремето от дядо ми с долни но като стягам някой ден искам да си ги върна горните скорости също така и системата с оригиналните намотки - играещи роля на бобина в капака на магнета. Имаш ли резервни части и от къде се снабдяваш с такива?

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                Капака откъм съединителя е правен на времето от един инженер, нещо не му е харесал сигорно оригиналния и си е направил този ,така баща ми го е купил и карал с години . Капак оригинален си имам инак ,аз го възстанових колкото може лятото го освежих с нова боя и го подкарах цяло лято, ходих на работа с него добре работи като за тези години, скоростите са си оригинално крачни за този модел след основен ремонт си е двигателя, запазен колянов вал, ново бутало 1 ви ремонт шлайфан цилиндър, всичко което е било нужно съм го подменил, това лято мисля да ставам собственик и на Балкан 250, живот и здраве да мога да ходя по мото съборите . Относно частите намират се все още, за запалването има части при мен проблем беше да си намеря запазен колянов вал, инак бутала има все още оригинални макар и цените да са височки но все пак са стари машинки и ценителите като нас влагат пари в тях . Някой ако има интерес да обменяме по нещо оставете скайп!

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Аз мисля, че за този модел оригиналните скорости са ръчни .

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Имало е и за крачни скорости колега, имам същия модел но е за ръчни, разлика в рамата какво да се прави, едната е минала през преса или незнам точно как са ги правили едно време а другата не е минала ,като цяло инак други разлики несъм открил освен кромилото на едното и другото Поздрави!

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      Според мен на другото ти балканче някой му е сменил двигателя и кормилото, за да не личи че е било с ръчни скорости. Това е третия модел Балкан 50 - МПС, като тези преди него, т. нар. Люлинчета, този модел и следващия МПМ са с ръчни скорости. Крачните навлизат при 2Ю-25 68-69 г. май някъде. За годините не съм сигурен, но за моделите - да.

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        Здравейте, ето я и моята ява 350 от 54г, на 25 000 реални километри. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 018.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5345959 ще гледам да я възтановя, боята е много захабена иначе всичко друго е на ред.

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Първоначално публикуван от ob6tako Преглед на мнение
                          Здравейте, ето я и моята ява 350 от 54г, на 25 000 реални километри. [ATTACH=CONFIG]416909[/ATTACH] ще гледам да я възтановя, боята е много захабена иначе всичко друго е на ред.
                          Ако локвите са от нея хич не е наред Къде се намираш? Мисля, че имам някъде едно ново бутало 2 ремонт за такова животно.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Изглежда с оригиналната боя, опитай се да я запазиш и консервираш, така е по-ценна.
                            А двигателя се ремонтира лесно.

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              До сега имах малкото време само за ендуро раздела,но от както съм в болнични,изчетох целият раздел ретро,от край до край и останах очарован.Имам си и аз една детска мечта,да реставрирам някое желязо,но вече си мислех,че ще си остане неосъществена,докато не се зачетох тук.Вече съм почти сигурен,че в първият удобен (финансово най-вече) момент,се захващам.Като за първи разказ по темата,избрах да ви разкажа за един много известен панаир на ретро мотори и най-вече за части,който се провежда в Милано и аз не пропускам.Събитието се казва, Fiera di Novegro и на него се предлагат много дефицитни части на вече несъществуващи марки мотори,предлагат се много реставрирани и не докосвани от самото им производство машини и народ се стича от цял свят.Имам много снимков материал,част от който искам да споделя с вас.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619272.jpg
Прегледи:1
Размер:394.1 КБ
ID:5346091Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619273.jpg
Прегледи:1
Размер:387.4 КБ
ID:5346092Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619274.jpg
Прегледи:1
Размер:362.4 КБ
ID:5346093Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619275.jpg
Прегледи:1
Размер:406.9 КБ
ID:5346094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619276.jpg
Прегледи:1
Размер:375.1 КБ
ID:5346095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619277.jpg
Прегледи:1
Размер:398.7 КБ
ID:5346096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619278.jpg
Прегледи:1
Размер:417.6 КБ
ID:5346097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619279.jpg
Прегледи:1
Размер:409.9 КБ
ID:5346098Тук и нещо познато от детските ми години,не че съм много стар де.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619288.jpg
Прегледи:1
Размер:442.6 КБ
ID:5346099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619289.jpg
Прегледи:1
Размер:457.8 КБ
ID:5346100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619290.jpg
Прегледи:1
Размер:447.2 КБ
ID:5346101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619293.jpg
Прегледи:1
Размер:437.9 КБ
ID:5346102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619294.jpg
Прегледи:1
Размер:413.7 КБ
ID:5346103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619295.jpg
Прегледи:1
Размер:388.0 КБ
ID:5346104Направи ми впечатление,че най-предлаганите части бяха карбураторите.Има различни,по година,цвят и форма.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619299.jpg
Прегледи:1
Размер:331.7 КБ
ID:5346105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619298.jpg
Прегледи:1
Размер:386.2 КБ
ID:5346106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619307.jpg
Прегледи:1
Размер:380.8 КБ
ID:5346107Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619356.jpg
Прегледи:1
Размер:348.9 КБ
ID:5346108Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619347.jpg
Прегледи:1
Размер:320.7 КБ
ID:5346109Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619321.jpg
Прегледи:1
Размер:363.9 КБ
ID:5346110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619345.jpg
Прегледи:1
Размер:384.0 КБ
ID:5346111Литературата е в изобилие.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619346.jpg
Прегледи:1
Размер:441.9 КБ
ID:5346112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:619357.jpg
Прегледи:1
Размер:435.3 КБ
ID:5346113Имам още снимки,но не знам дали няма да ви отегча с тях.Фиерата се провежда два пъти в годината,пролет и есен и съм виждал и много български автомобили на паркинга,факт е,че в този ройон сме най-много "африканци",но може да има и специално дошли за мероприятието.Ако има колеги от форума,които ходят или поне са мислили да ходят,може да се разберем и да отидем заедно,поне с език мога да помогна,ако не с друго.Поздравления на всички,които съживяват "изгубени души" и ни правят съпричастни с това,вече няма да пропусна и един пост от целият ретро раздел.

                              п.п.Да ме извинят модераторите,но за първи път качвам мои снимки и не съм успял с подредбата,моля да помогнат.
                              Beta 450 RR-Factory
                              0039 3206052599

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Не са от нея локвите , просто я бях измил на пароструика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X