Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Благодаря колега за изчерпателния отговор.Имаш.Запалих го.Работи доста добре.няма никакви течове.Въпреки това ще слиза на земята двигателя.Искам да попитам като завъртя кардана на ръка какъв трябва да е луфта?При мен е по малък от 1/8.И трябва ли да има луфт.Досега не съм пипал Аво и затова доста работи не са ми ясни.Особено пък редуктор както го казахте.Имам възможност де що е ротационен детайл и не само такива да ги изработя.Имам възможност на машини с ЦПУ.Но резервоари калници колове фар са проблем.Ще бъда благодарен на всеки съвет.А от мен бирата.

    Коментар


    • От: За ретро моторите

      В книгата за М-72 пише, че луфтът между короната и пиньона трябва да е 0.10-0.35мм., но имаш и луфт в кръстатото каре и в гуменото също. Успех!!!

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Здравейте всички.Въпрос.Нещо не мога да вдена разглобяването на редуктора.Трябва ли да разглобя карето?развих 4 гайки обаче не мърда мърда около 4-6 мм.и до там.Давайте съвет.Бъркам ли нещо?

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Това ми прилича на Урал,сина ми го снима във Военноморския музей във Варна.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5093591L.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5396079

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            Доскоро имаше М72, но беше доста ограбен и явно след последния ремонт са го сменили с нещо по-ново

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Ако трябва да сме по-точно е М-61, така нареченият Ирбит.

              В МОЛ Галерия в Стара Загора има изложение на стари мотоциклети на Harley Davidson и Indian.
              Ще бъдат там до 15-ти август, след което се местят към Бургас, предполагам и тук ще бъдат в МОЛ-а.
              Има интересни машини, много добре са възстановени и предполагам ще ви е приятно да видите как е изглеждала упадъчната капиталистическа техника от онова време.
              Ето малко снимки от мен: http://www.seabrothers.net/smforum/i...p?topic=1609.0

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                е колеги никой ли не е разглобявал редуктор?Не мога да го разглобя.Предполагам че има нещо счупено за да не може да излезне кардана.Не се върти на ръка.А ме е страх да го хвана на менгеме и да опитам по сериозно.Помагайте.Това от мен

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Нагрей алуминиевият корпус с пистолет за горещ въздух или с горелка и тегли тогава. Преди това развиваш капачката с четирите шпилки.
                  При този мотоциклет, а и не само при него, където има запресовани лагери в алуминия, се нагрява и при демонтаж, и при обратната процедура. Важи и за двг, тоже и за ск.кутия.
                  Gnome Rhone AX2 800 1938
                  Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                  Husqvarna Te 510 1989
                  Argvmentvm ad novitatem

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Благодаря колега.Получи се със съвсем леко нагряване.Въпреки че трябваше да излезне и така без нагряване.Леглото на лагера е от порядъка на -0.010 -0.015.

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      Здравейте.С риск да ме сметнете за нахален давайте пак съвет.Как се разглобяват от рамата задните амортесьори?Отвих капачките отгоре,развих гайките отдолу чукнах леко да освободи конуса и дотам.Гледам в една книжка ама само две снимки.Давайте съвет.

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        Струва ми се че ще е по-добре да направиш отделна тема за Аво-то, да качиш снимки и т.н. Там да задаваш въпросите, гарнирани отвреме навреме със снимков материал. Пък за каквото е по силите ни, ще помагаме.
                        Колкото до оста на задните ресори на Аво Турист- на два конуса е . Отгоре конус и отдолу конус. Щом си освободил долния конус, остава да освободиш горния По спомен в книжката за Аво между долната и горната тръба на рамата се подлагаше дървен труп за да не вибрират и поддават тръбите при натиска с чука. И отдолу, в случая под обърнатата наопаки рама също още един дървен труп и ...идеята е да се откачат и двата конуса едновременно.
                        Малко нескопосано е направено това окачване, но явно инженерите ги е гонело Его-то и не са искали да взаимстват от по-удачни за времето решения
                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Някой има ли повече информация за този красавец:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Motocikls-Iz-49-19.jpg
Прегледи:1
Размер:34.7 КБ
ID:5406696

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Рама,резервоар,седалка,предна вилка,преден калник,фар и евентуално кормилото от DKW NZ350-1/или ИЖ 350 който е точно копие и на снимка няма как да се разбере/.За останалото могат да кажат колегите които са в час с съвременните модели мотоциклети.Не е лошо на вид,но аз съм твърдо ПРОТИВ използването на оригинални части от стари мотоциклети за такива проекти.....

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              Да, аз: пълен цирк

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Първоначално публикуван от mini_mania Преглед на мнение
                                Някой има ли повече информация за този красавец:
                                [ATTACH=CONFIG]490322[/ATTACH]
                                Нещо като американски чопър
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X