Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Рамката може да е от 65 година. всичко останало е след 79г. Това си е сбирщайн от разни моддели ИЖ.
    Рамите са еднакви на Планета 2 и 3 затова може да е 65г но първата 3 ка мисля че е 71г първи вариант имах такъв същият,има и друго много интересно нещо,номерът на рамата се намира единствено на тази табелка,затова спокойно се подменят рами,сменя се табелката и всичко става законно,два алуминиеви нита я държат,та или е рама от 2 ка с оригиналния талон,двигателя е резервна част и се сменя даже мисля че номера на рама и двигател са еднакви,или е рама от 3 ка с табелка от 2 ка заради наличие на талон.

    Коментар


    • От: За ретро моторите

      За скоростния лост и манивелата съм съгласен,но за десния капак съм 1000 процента сигурен,че е от ИЖ планта5. Вижда се точно и ясно,че мястото на генератора е доста голямо като пространство, и също така самия капак е по ръбат(спестили са повече излишно пространство).
      А ето и какъв трябва да е и левия капак
      http://divroker.snimka.bg/motorcycle...68219.24439128
      ... ако държим на модела според капаците.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-07-11, 21:21.

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Първоначално публикуван от divroker Преглед на мнение
        За скоростния лост и манивелата съм съгласен,но за десния капак съм 1000 процента сигурен,че е от ИЖ планта5. Вижда се точно и ясно,че мястото на генератора е доста голямо като пространство, и също така самия капак е по ръбат(спестили са повече излишно пространство).
        А ето и какъв трябва да е и левия капак
        http://divroker.snimka.bg/motorcycle...68219.24439128
        ... ако държим на модела според капаците.
        За десният капак ме убеди и съм съгласен че е от Планета 5,наистина като се вгледах по обстойно и разбрах.Този двигател където си снимал е от 5,а двигателя на въпросният ИЖ все си мисля че 3,втората версия,а ще ти кажа по какво преценям че е 6 волта,обърни внимание на ел.инсталацията стандартна е за 6 волтово динамо,12 волтовата е по дебела.

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Вчера докарах този Татран вкъщи Моделът ми харесва по принцип, но нещо съвсем друго го прави изключително много специален - голямата му сантиментална стойност, това е моторът на баща ми, който винаги съм смятал, че е загубен преди 35 или повече години!!!!!!! Бил е почти нов, много малко каран, обаче при запалване на треви в двора пострадва седалката, част от ел. инсталацията, някакво жило. И моторът отпада от дневен ред, след което, както вече разбрах, го взима един братовчед, потяга го донякъде и го кара известно време, след което машината остава да събира прах. Миналата седмица братовчед ми се обади, че моторетката все още съществува и вчера я прибрах! Двигателят вероятно е добър, но всичко останало трябва да се прави, освен това липсват всички декоративни елементи, а ел. инсталацията е сведена до две жици за палене. Но може да стане! Сега съм много зает с друго, но важното е, че е прибран и нищо чудно това да е следващ проект!
          Прикачени файлове
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Вижте какво Балканче 75 приютих за известно време в гаража:



            Километража показва 2900 км, които след бърз оглед отвътре си личи, че са оригинални. Дори гумите са оригиналните 40 годишни К. Русинов.
            Няма нищо сменяно, преправяно или поправяно.
            Само карбуратора е изнасилван, но ще го сменя.
            Ихаа красавец Същия като моя, даже гумите са същите
            И една поправка - това не е "балканче" това си е балкан!
            Може ли да дадеш една по-близка снимка на капачката на резервоара? (понеже моята е по-различна, пак е някаква ретро, но колегите от форума казаха че не е оригиналната)
            '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
            '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
            И разни BMW-та...

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Капачката е отгоре е същата като на 50, но отвътре не е. Има клапан за вакуума.
              Алуминиева, с Б отгоре. Моята е повредена и ще сложа от 50, че такива не се намират.
              Трябва ми също и контактния ключ, но никъде не мога да намеря.

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                Колега dragomir_68, как го откри този екземпляр на Иж-беше до тротоара ли?И говори ли със собственика му-какво каза човека за освежаването му?

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  имам въпрос към тези, които са реставрирали мотор
                  в момента се занимавам с един стар велосипед - металният елемент над веригата (дето пази да не се цапаш) през годините е пострадал неколкократно и се беше поизкривил. Изправих го, изчистих ръждата, но понеже е много тънка ламарина там където се е огъвал преди много лесно ще се огъне пак при съвсем лек натиск. Въпросът ми е, има ли някакъв трик да "заздравя" метала? едната страна на елемента не е видима като се монтира, така че оттам може да се "работи"?

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Първоначално публикуван от bouzanis Преглед на мнение
                    имам въпрос към тези, които са реставрирали мотор
                    в момента се занимавам с един стар велосипед - металният елемент над веригата (дето пази да не се цапаш) през годините е пострадал неколкократно и се беше поизкривил. Изправих го, изчистих ръждата, но понеже е много тънка ламарина там където се е огъвал преди много лесно ще се огъне пак при съвсем лек натиск. Въпросът ми е, има ли някакъв трик да "заздравя" метала? едната страна на елемента не е видима като се монтира, така че оттам може да се "работи"?
                    Колега, пусни някоя и друга снимка да видим колко е зле. Желателно от вън и от вътре, където казваш , че може да се работи.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      Ето това мАторче си стои кротко в двора на кооперацията, в която ремонтираме едно от жилищата....


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00549.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:5298209Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00550.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:5298210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00553.jpg
Прегледи:1
Размер:171.7 КБ
ID:5298211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00554.jpg
Прегледи:1
Размер:176.2 КБ
ID:5298212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00555.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5298213Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00556.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5298214Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00557.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5298215

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        Пълен цирк

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Ето какво изкарах вчера от един курник:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0133.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5298278
                          Под курешките изглежда доста запазен екземпляр. Е, не е с оригиналната боя, но никела изглежда сравнително здрав.
                          Сега търся Балкан с документи за малко пари или само документи.




                          Първоначално публикуван от bouzanis Преглед на мнение
                          имам въпрос към тези, които са реставрирали мотор
                          в момента се занимавам с един стар велосипед - металният елемент над веригата (дето пази да не се цапаш) през годините е пострадал неколкократно и се беше поизкривил. Изправих го, изчистих ръждата, но понеже е много тънка ламарина там където се е огъвал преди много лесно ще се огъне пак при съвсем лек натиск. Въпросът ми е, има ли някакъв трик да "заздравя" метала? едната страна на елемента не е видима като се монтира, така че оттам може да се "работи"?
                          Ако ламарината е поне 1мм, капни му няколко капки с CO-то точно на сгъвката, да играят като ребра.

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Ще ти трябва доста смивка за боя Изглежда прилично
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              Здравейте,

                              трябва ми манивела, лост за скоростите и фар за MZ rt 125/2 57година.
                              Тел за връзка : 0888 522 505
                              Поздрави
                              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Много яки моторетки

                                А аз да питам, на колко години трябва да е мотора , за да е ретро ?

                                Питам, щото обмислям да купя още едно италианско чудо ... Веспа
                                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X