Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Към днешна дата, май трябва да е произведен преди 1985г. За Веспа не знам, но руският аналог Вятка едно време избиваше рибата у нас.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: За ретро моторите

      Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
      Много яки моторетки

      А аз да питам, на колко години трябва да е мотора , за да е ретро ?

      Питам, щото обмислям да купя още едно италианско чудо ... Веспа
      Оня ден обяснявах на един дядка, каква е разликата между ретро и просто стар мотор.
      За Балкан 250, боядисван с четката(даже космите от четката останали), ремонтиран с теслата и издухан колкото може да е, искаше 500 лв. и ми обясняваше колко бил ретро.
      Ретро е когато е в оригиналното състояние и вид, без промени, желателно и по боята. Аз лично предпочитам боята да е оригиналната, заводската, пък ако ще да е поолющена и поочукана.
      Вече за годините...много общо. Има мотори, които са на над 25 год(youngtimers), те също влизат в графата "ретро" но са толкова полпулярни, че няма да ги видиш по ретро изложенията. Точно като твоята веспа или като Хонда ХЛ 600 или Ямаха Тенере 600....легенди, но чак пък ретро....

      Scrapheap
      Ще ти трябва доста смивка за боя Изглежда прилично

      Най-хубавото е, че боята от резервоара пада с водоструйката. Никела отдолу е сравнително запазен.
      Но първо да намеря документи, иначе не ми се започва. Идеята е да го карам, а не да стои в музей.
      Намерил съм му и тенекии с оригиналната боя

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
        Много яки моторетки

        А аз да питам, на колко години трябва да е мотора , за да е ретро ?

        Питам, щото обмислям да купя още едно италианско чудо ... Веспа
        Обикновено 30 години след годината на производство влиза в графа "oldtimer". Някъде за последна година се приема 1975г., за Англия мисля че беше 1973г.
        За да е олдтаймер е важна единствено годината на производство, не състоянието.
        Състоянието зависи от прекалено много фактори, като колкото е по-отдалечена годината на производство от съвремието ни, толкова повече стават те.... и е предмет на друга тема.
        Но колкото е по запазен един екземпляр, толкова по малко работа ще имаш ти.
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Капачката е отгоре е същата като на 50, но отвътре не е. Има клапан за вакуума.
          Алуминиева, с Б отгоре. Моята е повредена и ще сложа от 50, че такива не се намират.
          Трябва ми също и контактния ключ, но никъде не мога да намеря.
          И аз търся ключ с все ключалката
          Иначе моята капачка е по голма от твоята пише си отгоре Б, но колеги казаха че не била оригиналдъ, а мотора нито е каран нито пипан
          '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
          '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
          И разни BMW-та...

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0162.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5300466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0163.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5300467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0164.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5300468Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0165.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5300470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:q.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5300471Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0166.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5300469
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Здравейте! Да си покажа и моя мотор още е в реставраия Минск 125 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0291.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5302398Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0279.jpg
Прегледи:2
Размер:184.9 КБ
ID:5302399Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0283.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5302400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0073.jpg
Прегледи:1
Размер:267.6 КБ
ID:5302401На последната снимка е като го почнах. С ижов карбуратор е и аспух от балкан.
              HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                Първоначално публикуван от петър442 Преглед на мнение
                Здравейте! Да си покажа и моя мотор още е в реставраия Минск 125 [ATTACH=CONFIG]360811[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]360812[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]360813[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]360814[/ATTACH]На последната снимка е като го почнах. С ижов карбуратор е и аспух от балкан.
                Този мотор не е ретро,мисля че е произведен 1987 или там някъде,и реставрацията не се прави с части от други мотори а със оригиналните.

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                  Този мотор не е ретро,мисля че е произведен 1987 или там някъде,и реставрацията не се прави с части от други мотори а със оригиналните.
                  А доколко е мотор е съвсем друг въпрос На такъв се явявах за кат. А ))
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    И такъв съм имал Първия мотор, който карах редовно - с книжка и регистрация.
                    Но хич не е ретро.
                    Много ги плюят, но моят си вървеше добре, зимата на -5 съм го карал с въже намотано на гумите в снега.
                    Окотих го сам, иначе не ми е правил проблеми.

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:164.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:5302987\Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5302989
                      Прикачени файлове
                      HUSGVARNA 630 SMR
                      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                        \[ATTACH=CONFIG]361648[/ATTACH]
                        Едно време в Поморие разнасяха нафта по домовете с такова фургонче Муравей
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Една интересна книга: https://htftp.offroad-bulgaria.com/i...sta%201956.pdf

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Това лято покарах малко ей тоз дзвер.На един приятел е,дето ги има три такива една от онези с трите колелета дето навремето ги караха инвалиди,ако не се лъжа,едно иже с кош,трабант и разни други моторетки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14082011375.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5304484Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14082011376.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5304485Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14082011377.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5304486
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              Здравейте,колеги.Търся да купя няколко липсващи ми части за Аво Турист 250.Знам,че мястото на поста ми не е тук,но в подраздела купувам-продавам имаше една тема за ретро части,която отдавна се загуби доста назад и никой не я ъп-ва.Та това,което ми е необходимо са:
                              1-преден калник
                              2-ос за предната капла
                              3-единият от двата държача на кормилото за тройникът - стават и от Аво Спорт
                              4-основа за заден стоп + гумата под него
                              5-капла(предна или задна - няма значение,какво е състоянието,важното е спиците да са всичките - те са ми нужни)
                              6-дръжки по кормилото - газ,съединитъл,предна спирачка,дясна дръжка
                              Благодаря предварително!
                              Може на лични или:
                              тел.0899122932
                              поща: boby_velkov@abv.bg

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Да поизтупаме прахта от темата...
                                днес ровейки из нет-а попаднах на тези снимки от музея на ИЖ !Ранните модели са доста интересни!
                                http://www.motoizh.ru/index.php?opti...3-20&Itemid=12
                                Най-силно ме впечатли модела ИЖ 1!Доста колоритна машина!
                                http://izhmoto.ru/history/histmodel
                                Попаднах и на тази машина-блатоход:
                                http://izhmoto.ru/production/special...special_samson
                                Хем съм карал бая годинки ИЖ-а,сега разбирам че имало и ИЖ с двигател на ROTAX или ИЖ Чопър!
                                Последно редактирано от jouzzin; 18-01-12, 11:19.
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X