Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

    схема за светодиоден имаше във форума на Балкан,но не знам дали ще можеш да я изпълниш

    Коментар


    • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

      Намерих една схема http://szocimotoros.hu/hu/tuningfejlesztes/8 ако може някой да я направи ще е много добре. Аз няма да мога нямам толкова познания . На унгарски е схемата но пак се разбира какви трябва да са материалите апък и в интернет има преводачки . Срещу определена сума от моя страна може да се договорим с някой.

      Коментар


      • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

        Самата платка и пътеките й ще са най -трудни,ако успея да направя нещо ще ти пиша

        Коментар


        • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

          *belov15 Какво става направи ли нещо?

          Коментар


          • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

            Да,в момента се занимавам с намирането на някои козметични елементи и събирам пари за боята,а снимки след ден-два

            Коментар


            • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

              Познавам се с колегата (аверчета сме, учим в едно училище, но сам 1 година по малък от него) и обменяме опит постоянно. Той мисли да си реставрира мотора, но пък аз за сметка на това мисля да го модернизирам "тунинговам" и да го правя кросово.
              Започвам с задна капла 16цола + ендуро гума, сменям предната зъбчатка и то 13 зъба я правя на 12. По двигателя мисля да си поиграя, купих си глава от Симсон (свалена), 3ти ремонт с 3 сигмента, Оголемяване на прозорците и полирането им. Разпиляване на полата на буталото. Отивам към карбуратора, но по пътя се срещаме с колектора (трабичката между карба и цилиндъра), който полирах и стигаме до карба който е с 1мм жигльор. Към изпоскателната система, ауспуха за момента ще го хромирам и ще го "нанижа" на крива от Симсон Ендуро. Претапициране на седлка, цялостно пребоядисване. Подмяна на предница с нова, по корава (балкан М75), и сменяне на задните амортисьорите с тези от модела с сухи прожини. Мисля да направя предпазител на ауспуха (да не се горя). Малко поразредени заглушители. Поурязани ламарини с цел олекотяване. Смяна на калниците, предния ми е от Ямаха ЮЗеЕф 400,а задния е малко скасен. Премахване на фара и поставяне на кросов номер (24 ). За момента са напръскани всички степенки и амортисьори, като предницата, кормилото и ауспуха отиват на никилиране. Това е основното, но имам доста проблеми с предницата. Големите бронзови втулки са износени и има супер луфт. Трябва да правя нови, а бронза е скъп. Имам проблем и с амортисьорите на предницата. Единия държе повече от другия, хората казват остави го то ще си се компенсира, но да ви кажа чесно несмея. За момента мисля да пусна мотора с стандартната предница, защото по тази има доста инвестиция, а няма парички. За сега е това, като стане готово ще качвам снимки

              Коментар


              • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                Хей , по-полека рано ти е за такива мисли за бастуни какви неща са пред теб младежо и то от хубави по-хубави,

                По въпроса с частите оцеляло е само едно ново бутало и три сегмента.

                Ще проверя и при един приятел стар фен на Балкан 50.

                До скоро.
                Колега пазиш ли ги още тези части,защото точно те ми трябват да завърша моят Балкан 50
                Ще ти ги платя колкото кажеш,защото по нашия край незнам от къде мога да си намеря

                Коментар


                • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                  Ами просто излез от стандартното мислене.Помисли как можеш по принцип да свържеш подобна ел.верига и ще се справиш.Просто си повярвай и не е нужно толкова да се тормозиш.Колкото по го усложняваш толкова повече ще се заплетеш.Опрости принципа и ще успееш.

                  Коментар


                  • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                    Колежке (предполагам като гледам ника,но ако греша,извинявай) измислих го уж на теория ,да видим на практика какво ще излезе ,трябва само да го боядисам и сглобя,надявам се до месец вече да е готов

                    А по въпроса на колегата-кажи от кой край си и ще ти кажа горе-долу къде има магазин наблизо

                    Коментар


                    • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                      От Ботевград съм,преди идваше един човек от враца с части от балкан 50,но сега не идва защото му било студено

                      Коментар


                      • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                        Здравейте драги колеги,поради липсата на достъп до нета,не успях да споделя с вас първите си моменти на радост след като завърших проекта си .Може да видите готовият ми балкан на адрес http://smu4ko.snimka.bg/motorcycles/...98170.18348647
                        Забележки и препоръки може да пишете в темата,все още нямам постоянен достъп до нета ,но когато мога ще отговарям
                        Боята е чевен металик на Фолксваген
                        Не мога да опиша чувството преди първото палене ,невероятно е !
                        Надявам се скоро да мога отново да съм редовно с вас
                        Поздрави

                        Коментар


                        • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                          Браво колега и честито! Радвам се, че си успял да го завършиш и да му се радваш оттук занапред.

                          Коментар


                          • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                            Браво и от мен, изглежда много добре! Хубаво е да се пазят и реставрират, малкото произведени в България машини.
                            Забележка - не, по - скоро препоръка - седалката ми се струва, че може да се подплъти малко, за да придобие по - отчетлива форма + нова, добре разкроена кожа. Сега изглежда леко безформена и не отива на новата боя.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                              На мен ми е интересно хромирал ли си ауспуха или си го пръскъл с боя наподобяваща хромиране

                              Коментар


                              • До: Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ

                                Седалката е с чисто нова тапицерия и подплътена до пръсване , просто бяхме 2ма души на мотора и в момента на снимане,дунапрена не се беше съвзел от тежестта,дори на едната снимка се вижда вторият пътник седнал на мотора.
                                Ауспуха е бронзиран

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X