Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тая марка коментирахме ли я в темата?


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200123_120229[1].jpg Прегледи:0 Размер:418.4 КБ ID:6556695
    Стара Загора, ПБЗН. Виждал съм на няколко места такива махини и все няма чалъм за снимки. На остров Белене също - даже возеше хора но не можах да я разгледам отблизо дали е с оригинал милитъри каросерия или с напречни пейки. Иначе е 4х4.


    П.п. Другото което се сещам покрай Шкодата отгоре - някой колега напред беше питал има ли пожарни Камаз у нас. Ами видях един тия дни в Гурково - карах след него няколкостотин метра докато зави надясно. 6х4, Пожтехника надпис отстрани /производителя в Торжок/, Гурково на кабината но не го видях дали е с единична кабина или е с допълнителната за бойците. Някой колега в района да помага със снимките
    Последно редактирано от jordanov sv; 05-02-20, 19:18.

    Коментар


    • Ако е в Стара Загора, това не е в двора на пожарната. Един приятел работи там като офицер, мога да го разпитам.

      Коментар


      • jordanov sv
        jordanov sv коментира
        Редактиране на коментар
        В Стара Загора е, но не е на центъра, ами към Самарското знаме, обичам да се разхождам там като съм на гости. В двора има доста Зилове, Татри, Камаз, верижни машини АТС и МТЛБ мисля както и БРДМ. Това за Гражданската защита трябва да е. Разпитай приятеля. Питай го и за Камаза в Гурково как е попаднал там.

      • BRANCO
        BRANCO коментира
        Редактиране на коментар
        Това там е Гражданска защита, към Самарското знаме. Ще го разпитам, ама е доста скаран с техниката.

    • https://fr.wikipedia.org/wiki/Saurer

      Коментар


      • Да точно Заурер милитъри от 70-те години мисля че са.
        Между другото /снимката е от линка на Центурио/
        https://fr.wikipedia.org/wiki/Saurer...dump_truck.JPG

        ей такива няколко имаше внесени и работеха по няколко години из нашия окръг. А точно в Стара Загора, миналата седмица видях един такъв бордови /само платформа, 6х2, с кран отзад и пак с такава оранжева кабина. За съжаление мина бързо по "Столетов"

        Коментар


        • По нашите ''ширини'' може да се объркат с това:
          https://en.wikipedia.org/wiki/Fabrika_automobila_Priboj

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            То си пише, че са били по лиценз на Заурер.
            А иначе напред в темата съм давал авторска снимка на четириосен самосвал от марката, като този на горната снимка. Това някъде миналата година, сниман в Германия.

          • centurio
            centurio коментира
            Редактиране на коментар
            То е ясно! Но не са напълно идентични-оригиналът е с цяло челно стъкло и имат видима разлика в радиаторните решетки. Въпрос на детайл... Иначе, външно заблуждава, особено като се ''омешаха'' с тези на всякакви пара-военни формирования по време на конфликта в бивша Югославия. Виждал съм към Варна такива на дървосекачи-мисля, че беше около някакво крайпътно заведение...
            Последно редактирано от centurio; 05-02-20, 23:13.

        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:83746743_2740990252632962_7087682837201027072_o.jpg
Прегледи:993
Размер:110.8 КБ
ID:6557080 Волво през 80те години.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • Служебни автомобили на дипломатически представители на НРБ в СССР със стария и новия образец регистрационни табели (преди и след 1980 г.). Освен регистрациите, интерес представлява и автомобилът на първия кадър:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:--- (2).jpg
Прегледи:1021
Размер:133.5 КБ
ID:6557203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:--- (3).jpg
Прегледи:960
Размер:115.4 КБ
ID:6557204 :

            Коментар


            • Fiat 1800 and 2100

              Коментар


              • centurio
                centurio коментира
                Редактиране на коментар
                Да, точно този е, благодаря, колега! Вероятно, повечето от нас го разпознаха веднага... Е, от тия дето сме по на възраст, де! Аз лично го помня като дете-в махалата имаше такъв. Модификацията, също като изделието на ''Saurer'' по назад се произвежда и от съседите по това време, но не вярвам конкретният автомобил да е от тях... Интересното е на база на какъв избор, точно този е ''постъпил'' на дипломатическа служба... Да не би, покрай, по-точно, непосредствено преди усвояването на ''Пирин ФИАТ'', МВнР на НРБ да е поръчала ограничена партида за тази цел? Все пак, руснаците, дори кръстиха цял град на Палмиро Толиати, където да го произвеждат. След това, вече няма логика, по-вероятно бихме ''обезпечили'' с държавна поръчка от новостартиралото производство. И без това от комби-то са произведени, само 35 бройки, като на никое тях не може да се намери дори снимков материал в днешно време. Аз, лично смятам, че са отишли по някакво външно-търговско направление извън страната... Ето, в тази връзка и служебен автомобил на външно-търговски представител на НРБ в СССР от същия период:
                Последно редактирано от centurio; 07-02-20, 13:24.

            • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_895217.jpg
Прегледи:942
Размер:108.2 КБ
ID:6557369

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Как са го допуснали руснаците ? Във витрината на социализма търговските представители със западни автомобили .

              • centurio
                centurio коментира
                Редактиране на коментар
                Мисля, че ВТО сами, по своя преценка обезпечават служителите си с МПС, макар и извън предмета си на дейност, естествено за държавна сметка... Не точно така стои въпросът, обаче с дипломатите от кариерата от МВнР макар, че и едните и другите ползват, както е видно дипломатически табели, съобразно своя ранг и статут.

            • Последно, само за илюстрация, за да не отегчаваме аудиторията с темата, но тая работа не може да се види всеки ден-това е на ГДР-ейците... Натиснете снимката за да я уголемите  Име:-----------------.jpg Прегледи:0 Размер:123.2 КБ ID:6557919
              Последно редактирано от centurio; 08-02-20, 20:53.

              Коментар


              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:86181584_1570174916453538_6851652557262028800_n.jpg
Прегледи:806
Размер:76.9 КБ
ID:6558016 Варшава такси в Пловдив 60те години.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68-0-3-0-2-@-Ikarus 280.04-exporten-gradski transport-Burgas-Bulgariya-agitatzionen-1988-.jpg
Прегледи:655
Размер:226.2 КБ
ID:6561077Това е ''Икарус 280.04'' от градския транспорт на град Бургас, специално брандиран и посветен на детската асамблея ''Знаме на мира''. Автобусът е пуснат в експлоатация чисто нов на 24.05.1985 и разполага с невиждана до тогава екстра в пътническия си салон-портативен телевизионен приемник ''София 31'', монтиран в кабината на водача над шофьорското място с екран към пътниците и антена поставена на покрива. Пътуването с него, независимо по коя линия и време се движи за деца и ученици беше безплатно...

                  Коментар


                  • Като го гледам, е Евро 3 . А може и Евро 4
                    В нашия град също имаше такъв автобус изрисуван и отвътре и отвън, но беше соло Чавдар - от "новите", тип "аквариум", хаха. За телевизор не помня, иначе пътуването също беше безплатно.

                    Коментар


                    • centurio
                      centurio коментира
                      Редактиране на коментар
                      Всъщност, сега виждам, че имам точна датировка в заглавието на файла със изображението-годината е 1988-ма.

                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Най-вероятно си прав, спомням си че 12/ 12А отиваха до автогара ЮГ, минаваха и покрай окръжна, ама откъде баш минаваха дали покрай автото или покрай новата поща за да стигнат до гарата ми е мъгла.

                    • centurio
                      centurio коментира
                      Редактиране на коментар
                      Покрай Авто-то 12/12А, а покрай Новата поща 1/11. Това, преди пробива за ''Булаир'' края на 80-те...

                  • В Пловдив пък имаше автобус на Кукления театър. Отново изрисуван. Возеше деца до театъра. Имам смътен спомен, че веднъж ни караха от детската градина на театър. Автобуса мина под моста на Герджика и застърга леко тавана в моста, но мина. Някъде 1988-89 ще да е било.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plovdiv-tourism-puppettheatre.jpg
Прегледи:622
Размер:43.0 КБ
ID:6561112
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • Veni1
                      Veni1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      И сега си го има, и сега се движи, и сега кара деца до Кукления Театър, и си има отредено място за паркиране - точно там, където е на снимката. И изглежда по същия начин.

                    • centurio
                      centurio коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е и това ако не е атракция!

                    • Veni1
                      Veni1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Абе атракция, атракция, ама само за гледане...
                      Мъъъничко сме закъсняли да се возим - не става..
                      Офисът ми беше на стотина метра оттам, и съм питал дали може да ме повозят, срещу заплащане, естествено.
                      ОКаза се, че е по-лесно да влезеш в училище..

                  • Бря, ми дЯцата как, сами ли? Ами родителите, дето са с тях?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X