Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро автомобилите у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #77
    До: Ретро автомобилите у нас

    Тия май се водеха 1201, правени от 1954 докъм 60-та. Една такава имаше в двора на хлебарницата на ъгъла на бул. Бъкстон и ул. Петър Тонев. Години наред един човек все я човъркаше, накрая тръгна да я прави бъги и.... после май нищо не стана? Всъщност сега се сещам, че по едва време докара още една там, в по-лошо състояние. Още една имаше в един двор на кръстовището на Дойран при Красно село /североизточното кюше/. Но май всичките отдавна ги няма!
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #78
      До: Ретро автомобилите у нас

      Като дете и ученик в малките класове си спомням тези шкоди като линейки (1959-1965). Тази на снимката няма малкото фарче за червеният кръст, или е била за транспортни цели, или са го затворили.

      Коментар


      • #79
        До: Ретро автомобилите у нас

        Тази е по-къса база от 1200 и 1201. Дълга е 4 м., а гореизброените са по 4.5м. Намерих след много ровене, че е военна линейка и кардана и е в кожух за да не събира телове и боклуци при военно положение. Собственика и я е купил 1960-та от вторични суровини и я оборудвал със задни седалки. От 1973 е бракувана и стои в двора им. Изгубили са документите за брака и поради тази причина не са я предали на скраб /за моя радост/. По документи я водили Октавия. Странното е , че е със старата емблема, използвана до 1950-та. Купил съм я, но още немога да я извадя от двора им, тъй като е в градинкат, която в момента е като блато.

        Коментар


        • #80
          До: Ретро автомобилите у нас

          Честито! Дано успееш да я регистрираш, че без документи е за никъде, а както чувам, май ги няма.
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #81
            До: Ретро автомобилите у нас

            Честито! Според мен говори с някои вторични да ти издадът бележка за колата като почерпиш и после като я стегнеш трябва да ходиш в технотест и след това вече ще може да преминеш кат.

            Само, че това всичко го говорят и още незнам някой да е минал всички тези етапи зада ти кажа, че е това всъщност е начина.

            Успех!

            Коментар


            • #82
              До: Ретро автомобилите у нас

              Eто тук виждам, че се продава още една подобна /май не е комби?/.

              http://www.cars.bg/u56505
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #83
                До: Ретро автомобилите у нас

                Подобна Шкода 1200/1201 съм виждал един единствен път - в един двор в кв. Борово.
                Иначе - ходовата част е подобна на тази на Спартак/Октавия - с независимо окачване на 4-те колела и централна носеща тръба. Да, кардана е в тръбата, но не заради военното положение. Просто такава конструкция имат всички Шкоди преди 1000 МБ. Диференциалът също е монтиран към тръбата. Оттам вече чупещи се полуоси и така натам.
                Колата сама по себе си е доста интересна. Успех с реставрацията!

                Ще се радвам да видя снимки след като бъде изкарана от двора!

                Коментар


                • #84
                  До: Ретро автомобилите у нас

                  Да но Шкодата не е ли нещо подобно ?
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #85
                    До: Ретро автомобилите у нас

                    Има разни варианти, май този е линейката
                    Прикачени файлове
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • #86
                      До: Ретро автомобилите у нас

                      Като я извозя до работната ми база, ще поканя всички желаещи да я разгледат и да си кажат мнението и да пийнат бира. Не ме притеснява факта, че няма документи-все още сме на челни места по връзкарщина.

                      Коментар


                      • #87
                        До: Ретро автомобилите у нас

                        Мисля, че колата си е Skoda 1201 защото тя е с 5 врати и 47к.с. като тази

                        разбрах го от този сайт -> http://www.hearse.de/pics29.htm#1202

                        Коментар


                        • #88
                          До: Ретро автомобилите у нас

                          Честито и мен, колега! И теб те чака доста работа, явно моделът ти е харесал. Твоята кола е била линейка. Различава се от нормалното, пътническо комби по дължината на купето, наличието на още едно стъкло отстрани, както и по начина на отваряне на задния капак - твоят би трябвало да е с долни панти, над бронята, т. е. вратата пада надолу. При пътническите версии вратата на багажника се отваря настрани. Друго любопитно за модела е, че е с една врата от ляво и две от дясно. А дали е 1200 или 1201, зависи от годината. Разликите между двете, както и още доста интересни неща, може да видиш тук: http://skoda1202.predseda.com/
                          Хубавото в твоя случай е, че технически колата е почти идентична с модела Octavia Super с мотор 1221cm3, който е сравнително популярен за БГ, т. е. може да си намериш лесно читав донор.
                          Колегата mg34 ти е пуснал един линк - http://www.cars.bg/u56505 - на това място имаше и линейка, т. е. като твоята, беше пусната в мобилето по едно време... В София имаше и една пътническа за продан, доста добра, но в момента не мога да дам номера...
                          Успех, чакаме снимки!

                          Коментар


                          • #89
                            До: Ретро автомобилите у нас

                            Коментар


                            • #90
                              До: Ретро автомобилите у нас

                              Оня ден се разминах по бул. България със същия пикап.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X