Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро автомобилите у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ретро машини-снимки

    Това са много пари за едни изгнили ламарини , виж , ако е на 2500-3000 някой може и да се замисли....с такива цени много хора отказват купувачи от редки коли които се съсипват с времето. Така като я гледам още някоя година и за вторични няма да става. Хубавото е , че има почти всички външни детайли и при намиране на едно купе в по-добро състояние , може и да се събере звяра.....и междудругото това не е Dodge Charger , a Challenger

    Challenger-a се произвежда в този си вид и купе от 1970-1974 като има доста голям избор от двигатели :
    (3.2 L) шестцилиндров редови
    (3.7 L) шестцилиндров редови
    (5.2 L) осемцилиндров V-образен
    (5.6 L) осемцилиндров V-образен
    (5.9 L) осемцилиндров V-образен
    (6.3 L) осемцилиндров V-образен
    (7 L) осемцилиндров V-образен(hemi модификация)
    (7.2 L) осемцилиндров V-образен (черешката на сладоледа)
    и 2 скоростни кутии на разположение:4 степенна ръчна и 3 автомат

    Втората му генерация започва да се произвежда от 1978 до 1983 и няма нищо общо с спортния вид на стария модел.Слагат се 2 вида 4 цилиндрови редови двигатели с работен обем от 1.6 и 2.6 като има възможност за 5 степенна ръчна ск. кутия и 3 степенна автоматична.

    Третата генерация е опита за възраждането на стария модел и дори много наподобява на нея.Тя има и няколко специални модела с (hemi) двигатели , но честно да си призная не ми харесва като изпълнение....

    Първия е Charger , втория е ясно вече
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от nachev7; 13-04-09, 22:53.

    Коментар


    • #17
      До: Ретро машини-снимки

      Охх и мене тоя ръждилник ми е болното място.Като го видях в мобилето и два дни не можах да спя.Ама цена от 1500 леве за това състояние не ми се вижда пределния максимум,за да си заслужава да се вземе да се стартира какъвто и да е проект.А колко ще стигне по-добре да не прави човек сметка.Моята мечта обаче е да гоня оригинален вид само отвън и в интериора,а всичко останало ДВГ ,трансмисия и окачване да е от по съвременна мускулеста кола BMW 850 примерно.Еххх живот и здраве все някога ще изгрее слънце и на нашата улица.

      Коментар


      • #18
        До: Ретро машини-снимки

        Първоначално публикуван от w138 Преглед на мнение
        a за такава гад имаш ли нещо 1959г кабрио шкода
        Каква е историята на тази кола, колега?Как е попаднала при теб?

        Коментар


        • #19
          До: Ретро машини-снимки

          Същия модел я продават в мобилето,ако не се лъжа беше в Благоевградски район.Цената пишеше,че е по-договаряне ако не се лъжа,ама онази поне на външен вид се движи.Ако колегата се интересува да се поразтърси из обявите.

          Коментар


          • #20
            До: Ретро машини-снимки

            Тази Фелиция едва ли е годна за възстановяване. В случая не липсват части, а липсва кола. Принципно за части стават и Октавия, защото има същата рама и ходова част, подобен двигател (Фелиция и Фелиция Супер обаче са с по два карбуратора и два въздушни филтъра), подобна ел инсталация. Друг вариант е 1203 (линейките) - двигателят е 1221 куб.см. като на Фелиция Супер, по ходовата част пак стават някои неща... Но един гнил труп с много липси?! Дори и да има двигател и ходова част, всичко се е разкапало от старост. Определно ще е по-евтино да се отиде до Чехия и да се докара здрава. Иначе - наскоро случайно намерих в един магазин феродови дискове за Октавия (Фелиция) от 80-те години в оригинална опаковка. Изкупих ги на смешна цена всичките три и отиват за Октавията, която един приятел реставрира. Ама реставрира, а не просто що-годе. С поръчване на нови неща от Чехия, обработки, чудесии...

            Коментар


            • #21
              До: Ретро машини-снимки

              Тази по горе наистина е доста трудна за спасяване,аз говоря за една дето я има в мобилето.Производство е 1959 г.,с работещ ДВГ,намира се в Сандански и цената е 500 лв.отгоре,ама пише и договаряне,тел на продавача е 0884944871.Нали колегата пита за части,та ако иска да я погледне.

              Коментар


              • #22
                До: Ретро машини-снимки

                Хайде и аз да влеза в темата.
                Такива коли и подарък да ти се дават,пак е набутване да ги вземешТова в рамките на шегата разбира се.
                Но труда по реставрацията е в такова количество,че който не го е правил,не би могъл да си го представи.Да не говорим за финансовите средства.Тези които продават куп ламарина за който не са положили елементарни грижи да се опитат да го запазят поне малко,не са прави да искат такива според мен огромни цени.
                Колкото до Опела на снимката.
                Това е Капитена в София,който стоеше с-у хотел Славия(но не този който стоеше в локалното до Руски паметник).Взех го окло '96 за 500DM не крия.Беше продънен.Двигателя със завлекли лагери,блока сцепен 40см. и т.н.Но си имаше всички аксесоари лайсни и стъкалца.
                В днешни дни е с редовни документи,с нов блок,оригинални бутала Карл Шмид и лагери,нови клапани.Нови прагове и дъна пред предните седаки.За щастие всички рогове и части по самоносещата му конструкция бяха запазени и без ръжда.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Ретро машини-снимки

                  Камаро,Мустанг,Чарджър и още нямолко американски модела не мога да се мерят с европейски автомобили, просто са в пъти по добри. За реставрация на Американси автомобил не ви трябват толкова много пари, просто трябва да си в САЩ там все още си ги карат тея коли. В европа няма от каде да намериш каквато и да е част. В mobile.de има доста обяви на подобни реставрирани автомибили.

                  П.П Говоря за модели преди 1975 година
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ретро машини-снимки

                    Относно онзи CHALLENGER и аз имах страшен мерак, ама като го видях ми се прииска да погреба този дето му иска 5 хилки, а го е оставил "така 10 години защото имал намерение ,ама нямал пари..." селянин пълен!Обикновен гумаджия,ще ме извинява ама такова впечатление ми направи.Явно ме взе за яко незапознат ,защото почна да ми реди едни приказки и митове как ходил до щатите но работи в гумаджийница, имал 3 кадилака ,но иначе CHALLENGER-a го е оставил в така в последно време (10 години както самият той ми каза.) Обясняваше ми как била идеалната база и с малко желание щяло да стане.

                    Какво да ви кажа... тръгнах си леко ядосан.Все някога ще се сдобия с колата и не искам повече да се връщам там и да виждам този човек, защото ми напомня за най-лошите качества на българската природа.Прост,самонадеян,тарикат и ми загуби 20 минути в баламосване.Направо по 1 време едвам издържах да го слушам! Чесно!!

                    Е, толкова от мене!Да ме извиняват за езика хората ама просто по мила дума не може да ми се откъсне от сърцето

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ретро машини-снимки

                      Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
                      Относно онзи CHALLENGER .....
                      А кой е той?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ретро машини-снимки

                        Иване, става дума за този Чалинджър:


                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                        Дамммм, правил си предал разговора ни.Цената в момента е 5000 със сериозен коментар.Заради тази кола два дни не спах и накрая се предадох на изкушениeто и заминах за Сф да я видя.За съжаление ситуацията е много трагична.Ето снимки на автомобила, изводите ще си ги направите сами







                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ретро машини-снимки

                          Тази купчина тетанус е невъзтановяема ! безмислено е , просто няма за какво да се хванеш да градиш на него !

                          момента е изтърван преди 15-тина години
                          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ретро машини-снимки

                            На предишната страница писахме по този въпрос. По принцип няма НЕвъзстановими автомобили (по аналогия със сходната мисъл на Сталин - като стана дума за него и по-конкретно за ЗиС-а му). Има желание, материална база и, разбира се средства. Друг е въпроса до колко конкретния екземпляр си заслужава...

                            Има "за къде да се хванеш" по него, но за да стане наистина както трябва, са необходими нови панели, поръчани от САЩ или поне правилен тенекиджия, който е достатъчно кадърен, за да може да ги наподоби максимално, като си си служи с абкант, чук и прочее технологични методи.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ретро машини-снимки

                              Вижда се че някои от най-важните и трудни за намиране елементи са все още на колата.Така че не всичко е загубено.
                              А относно панели от щатите,да не си мислите че за всичко се произвеждат реплики?Има за най-популярните Фордове,Шевролети...
                              Но за такива коли ,а и разни екзотични но страхотни Буици, Меркюрита,Олдсмобили и подобни си е жива мъка и там.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ретро машини-снимки

                                Прав си !
                                Всичко е въпрос на мерак ! Но с дадената кола ми се струва , че ще е по удачен вариянт да се намери по запазен !

                                Стаклата на ЗИС-а са дебели колкото кутиика за цигари
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X