Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    Някои виждал ли е такъв мотор МИНСК с педела ..Едно време тати го е докарал от някаде и сега седи затръпан в края на гаража Натиснете снимката за да я уголемите

Име:498992d8d3af63b628ff312b9e9729f7.jpg
Прегледи:3
Размер:101.2 КБ
ID:5221881 тази снимка не е на нашия а я намерих в един Руски саит ама е същтия ..Та Бащта ми пита какво може да земем от него като пари ....

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      Ако е толкова разглобен и вашия аз не бих дал повече от 50лв в това състояние.

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Не глупости колега ,цял си е обаче не пален от 5 години и незнам може би ще трябва да се бутне двигателчето .Попринцип тати каза че е МИНСК а според вас такъв ли е.

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
          В БГ се правят много неща, повечето от които даже са за чужденци или веднага се продават на запад.
          Реставрирахме една Шкода 706 RTO и тя си замина на собствен ход за Чехия. Оттогава си мечтая за една такава. Ето я:
          Браво колега, резултата изглежда страхотно!!! Ако не е проблем, би ли разказал малко повече за този проект - как се хванахте въобще, къде го правихте, как си намери нов стопанин автобуса... Ако може и снимки, разбира се. В такива случаи наистина съм съгласен с износа на автомобили (автобуси в случая) извън България. Тук едва ли има някой, който иска да има оригинален автобус, макар и с туристическа цел. Повечето такива са намацани, за да са шарени, режат им покривите, за да са панорамни, разбираш ли, търкалят ги две години и - морга...
          Поздрави за екипа, реставрирал тази Skoda! Дано и добре да са ви платили, че не е било малко труд, а както споменах вече, изглежда страхотно!!!

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
            Да! В София има един фантастичен Круп от 30-те години, един Форд, един не лош Опел Блиц, както и 2-3 други Опел Блицове и Манове, които май не са съвсем в движение, но съм виждал да ги докарват за масовка при филмова продукция. Ето го Круп, изключително интересна машина!
            На истина отлично възстановен е камиона,преди години беше представен в сп.Автокласика интересен камион двигателя е с въздушно охлаждане боксер.

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Първоначално публикуван от rsk_skodaowner Преглед на мнение
              Браво колега, резултата изглежда страхотно!!! Ако не е проблем, би ли разказал малко повече за този проект - как се хванахте въобще, къде го правихте, как си намери нов стопанин автобуса... Ако може и снимки, разбира се. В такива случаи наистина съм съгласен с износа на автомобили (автобуси в случая) извън България. Тук едва ли има някой, който иска да има оригинален автобус, макар и с туристическа цел. Повечето такива са намацани, за да са шарени, режат им покривите, за да са панорамни, разбираш ли, търкалят ги две години и - морга...
              Поздрави за екипа, реставрирал тази Skoda! Дано и добре да са ви платили, че не е било малко труд, а както споменах вече, изглежда страхотно!!!
              Автобуса беше за фирма за обувки-клиент от Полша. Уреди го един приятел-украинец,дето се беше изнесъл да живее там. Автобуса беше "Йелч"(такъв намерихме), ама в края на краищата се превърна в "Шкода". Кожи, гьон,гумени пътеки - всичко си осигуриха клиентите. Правите стъкла ги правихме в Пловдив,при един печен майстор. 7 човека, 4 месеца работа(барабар с нервите). Със задвижването и трансмисията нямаше проблеми. Нещата около боядисването бяха най-големия купон. Нямахме избор с помещението...То бяха пожарни(споко! нямаше пожари!),найлони, облепване (отне повече време от боядисването). Накрая си го прибраха на самоход, пък взеха,че и стигнаха без проблеми, което много ме накефи.
              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                ... Нещата около боядисването бяха най-големия купон. Нямахме избор с помещението...То бяха пожарни(споко! нямаше пожари!),найлони, облепване (отне повече време от боядисването)...
                Страхотно, браво!!! А снимки има ли, много ми е интересно наистина. На снимката на готовия автобус ми направи впечатление, че наистина всичко е много автентично, но щом клиента си ги е осигурил нещата, работата е ясна. Че тия лайсни, мигачи, дръжки наистина са трудни за намиране детайли... А седалките тука ли ги тапицираха, или те дойдоха готови?

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Ние имаме два ЗиЛ-а 157, които са били подвижни работилници в армията. Единия го взехме в пълно бойно снаряжение с aбсолютно всички инструменти и в движение, даже го регистрирахме с новите номера, даже съм го карал. Лошото е, че само докато вдигне въздух и 10 л. бензин заминават. За съжаление нямам снимки, а другия беше разграбен купихме го за да използваме фургона.

                  Моля старайте се повече с правописа.
                  Последно редактирано от м20_маниак; 30-10-10, 16:13.

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Ако сложиш и препинателни знаци - цена няма да имаш!
                    Даже ще разберем и написаното!

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Ето я Шкодата RT във ВрацаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00070.jpg
Прегледи:3
Размер:198.1 КБ
ID:5222028Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00071.jpg
Прегледи:3
Размер:243.8 КБ
ID:5222027Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00072.jpg
Прегледи:2
Размер:215.2 КБ
ID:5222026
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        Първоначално публикуван от rsk_skodaowner Преглед на мнение
                        Страхотно, браво!!! А снимки има ли, много ми е интересно наистина. На снимката на готовия автобус ми направи впечатление, че наистина всичко е много автентично, но щом клиента си ги е осигурил нещата, работата е ясна. Че тия лайсни, мигачи, дръжки наистина са трудни за намиране детайли... А седалките тука ли ги тапицираха, или те дойдоха готови?
                        От клиентите бяха изкуствената кожа и каучукувите покрития по салона. Лайсните,дръжките и другите джаджи, неподлежащи на възстановяване от нас бяха описани, поръчани и докарани от Чехия, директно от склад на "Шкода". Оказа се,че имат някви залежи на части за стари модели,та чак едва ли не отпреди І-ата световна война. Намерихме една 706RTO все още в движение,дето се водеше към министерството на земеделието, зачислена на едно СПТУ по земеделие. Преписахме номера на шасито и номера на ДВГ и така частите бяха купени уж за тая Шкода (щото нашето си беше "Йелч"). Нашия украинец видя голям зор с тоя курс за частите. Беше отишъл с малко неподходящ транспорт...
                        диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                        Коментар


                        • От: Ретро машини - снимки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:280.3 КБ
ID:5222087Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:275.5 КБ
ID:5222086Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:276.9 КБ
ID:5222085...незнам съдбата на Волгата,но се радвам когато някой е решил да върне подобно нещо от пътя към оня свят...
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5222101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:176.2 КБ
ID:5222100...а това русначе си седи в село Бреница,плевенско,на улицата и чака своя спасител...
                            HUSGVARNA 630 SMR
                            PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                              От клиентите бяха изкуствената кожа и каучукувите покрития по салона. Лайсните,дръжките и другите джаджи, неподлежащи на възстановяване от нас бяха описани, поръчани и докарани от Чехия, директно от склад на "Шкода". Оказа се,че имат някви залежи на части за стари модели,та чак едва ли не отпреди І-ата световна война. Намерихме една 706RTO все още в движение,дето се водеше към министерството на земеделието, зачислена на едно СПТУ по земеделие. Преписахме номера на шасито и номера на ДВГ и така частите бяха купени уж за тая Шкода (щото нашето си беше "Йелч"). Нашия украинец видя голям зор с тоя курс за частите. Беше отишъл с малко неподходящ транспорт...
                              Аз също искам да изкажа, мойте поздравления за труда и добре свършената работа по реставрацията! Надявам се някой ден да имам удоволствието да се возя в толкова стар автобус и също така бих помагал с удовоствие в реставрацията на подобен!

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                Ето вижте в Малта с какво се возят туристите! Надявам се идеята да бъде одобрена и от някой наши туристически фирми и да бъде взета за пример !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X