Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Я кажете кой е с предимство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Я кажете кой е с предимство?

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Ако ми покажеш кръстовище, на което и "двете тънки линийки" да имат знак СТОП, веднага си посипвам главата с пепел и се оттеглям от дискусията посрамен, под бурните освирквания и изгонен с камъни и дървье!
    https://www.google.bg/maps/@42.19844.../data=!3m1!1e3
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #92
      От: Я кажете кой е с предимство?

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Няма изричен нормативен акт, забраняващ и уринирането на улицата, но ограничението на тази естествена дейност на това място, се извежда от други норми.
      Аз лично не съм им ги мерила ... предимствата на двата знака. Посочих, че според мен ненавлезлият в кръстовището автомобил за който действа знак "стоп" трябва да пропусне движещият се, вече навлязъл и излизащ от кръстовището автомобил 1. Аналогията (а не конкретното уреждане) с чл.50а свързвам с общото правило да се избягва спирането на автомобилите навлезли в кръстовището и пречещи на напречно движещите се.
      Къде се вижда, че 1 е вече навлязъл в кръстовището и че има автомобили, които ще го накарат да остане в него?

      Коментар


      • #93
        От: Я кажете кой е с предимство?

        ...
        Последно редактирано от davc; 25-11-16, 22:41.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: Я кажете кой е с предимство?

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Ако ми покажеш кръстовище, на което и "двете тънки линийки" да имат знак СТОП, веднага си посипвам главата с пепел и се оттеглям от дискусията посрамен, под бурните освирквания и изгонен с камъни и дървье!
          Ул. Московска и ул. 11-ти август в гр. София. Провери в гугъл мапс. И си посипи главата с пепел, но чак пък да се оттегляш.

          Коментар


          • #95
            От: Я кажете кой е с предимство?

            ...
            Последно редактирано от davc; 25-11-16, 22:41.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #96
              От: Я кажете кой е с предимство?

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Браво! А ако главния път завива, има си съответните знаци за това и двамата останали са със знак стоп (те задължително трябва да имат някакъв знак указващ, че са без предимство!) кой ще мине пръв?
              Аааа,кой е чел правилника накриво, а?
              Като минат главнопътните, после прЪви е десният (освен в случая, когато левият е с ЧЕР ЖИБ, или спаринг партньор на Ники Лауда)
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #97
                От: Я кажете кой е с предимство?

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Къде се вижда, че 1 е вече навлязъл в кръстовището и че има автомобили, които ще го накарат да остане в него?
                Kozzzec, това, което се вижда е картинка е две статични правоъгълничетата и няколко прави линии. Това ли обсъждаме, или динамична ситуация, която е интересна само в района на точката на пресичане? Ако ще си стоят така или 2 отмине знака "стоп" и премине през кръстовището преди 1 да е навлязъл в него, за какво се спори вече 5 страници?
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #98
                  От: Я кажете кой е с предимство?

                  Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                  Kozzzec, това, което се вижда е картинка е две статични правоъгълничетата и няколко прави линии. Това ли обсъждаме, или динамична ситуация, която е интересна само в района на точката на пресичане? Ако ще си стоят така или 2 ще премине през кръстовището преди 1 да е навлязъл в него, за какво се спори вече 5 страници?
                  Ами по тази логика защо не приемем, че 2 е навлезлия в кръстовището?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Я кажете кой е с предимство?

                    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                    за какво се спори вече 5 страници?
                    За задоволяване на егото. Иначе, наистина се чудя, как може да се говори, повтаря и потретва едно и също, в 5 страници!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Я кажете кой е с предимство?

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Тия зелени островчета малко променят кръстовището, май.
                      Офисът ми е на "Любен Каравелов" 14. Такова кръстовище няма в радиус на километър. Тая снимка не знам как да я коментирам.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Я кажете кой е с предимство?

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Тия зелени островчета малко променят кръстовището, май.
                        И как точно променят предимството на двамата със стопа на тънките линийки движейки се направо?
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • От: Я кажете кой е с предимство?

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Къде се вижда, че 1 е вече навлязъл в кръстовището и че има автомобили, които ще го накарат да остане в него?
                          А това пък е съвсем трети казус, относно който в стила на преразказ - в задръстено кръстовище не се навлиза.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Я кажете кой е с предимство?

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            А това пък е съвсем трети казус, относно който в стила на преразказ - в задръстено кръстовище не се навлиза.
                            Ами и аз се чудя защо Danika го вкарва този казус, който няма нищо общо с коментираната ситуация.

                            Коментар


                            • От: Я кажете кой е с предимство?

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Ами по тази логика защо не приемем, че 2 е навлезлия в кръстовището?
                              Ами приеми и действай. Излагай своя теза при тази ситуация. Аз приех различна ситуация и изложих своята.
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар


                              • От: Я кажете кой е с предимство?

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                И как точно променят предимството на двамата със стопа на тънките линийки движейки се направо?
                                Ако все още държиш на Гугъл Мапа и става дума за Пловдив, "Любен Каравелов" 10, 15, 20 или квото и да е на "Любен Каравелов", поемам ти нафтата от Козлодуй до Пловдив и обратно, предлагам обезщетение за изгубеното време в размер на две твои надници + почерпка в хотел "Лайпциг" + риза по избор от най- новата колекция. Такова кръстовище на този адрес НЯМА!
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X