Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Я кажете кой е с предимство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Я кажете кой е с предимство?

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    ВИДИМОСТ!
    Ъ-ъ-ъ-ъ, да виждаш тия, дето са с предимство, или тия дето са без предимство? Как ги отсяваш?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #77
      От: Я кажете кой е с предимство?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      вЕрно ли си вЕрваш?

      ПТПта имаш ли нЕкакви?
      Имам. Преди двайсетина години, на една киша, с летни гуми подпрях една Ладичка отзад. Преди десетина години един чичка ми се нацели в теглича и след театро, как бабата била болна и бързал за доктора, ми бутна 50 лв. и с изтекъл радиатор отпраши. За други не се сещам.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #78
        От: Я кажете кой е с предимство?

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        От друга страна, "правото на дясностоящия" се отнася само за нерегулирани кръстовища и е нелепо да се прилага при регулирани такива.
        Браво! А ако главния път завива, има си съответните знаци за това и двамата останали са със знак стоп (те задължително трябва да имат някакъв знак указващ, че са без предимство!) кой ще мине пръв?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #79
          От: Я кажете кой е с предимство?

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Браво! А ако главния път завива, има си съответните знаци за това и двамата останали са със знак стоп (те задължително трябва да имат някакъв знак указващ, че са без предимство!) кой ще мине пръв?
          Ами... май затова, не съм виждал такова кръстовище.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #80
            От: Я кажете кой е с предимство?

            НАРЕДБА № 18 oт 23.07.2001 г. за сигнализация на пътищата с пътни знаци
            ...
            Чл. 52. (1) (Изм. – ДВ, бр. 35 от 2015 г. , в сила от 18.05.2015 г.) Пътен знак Б1 "Пропусни движещите се с
            предимство" се поставя преди кръстовище на пътя без предимство.
            (2) (Изм. – ДВ, бр. 35 от 2015 г. , в сила от 18.05.2015 г.) Пътен знак Б1 се поставя, ако е осигурена видимостта
            при приближаване на кръстовището...

            Чл. 53. (1) (Изм. – ДВ, бр. 35 от 2015 г. , в сила от 18.05.2015 г.) Пътен знак Б2 "Спри! Пропусни движещите се
            по пътя с предимство!" се поставя преди кръстовище на път без предимство.
            (2) Пътен знак Б2 се поставя на място, което осигурява на водача на спрялото пътно превозно средство добра
            видимост към пътя с предимство, без да пречи на преминаващите с предимство пътни превозни средства и
            пешеходци в следните случаи:
            1. (доп. – ДВ, бр. 35 от 2015 г. , в сила от 18.05.2015 г.) на кръстовище, в което видимостта при приближаване
            на кръстовището по ал. 2 на предходния член не е осигурена;
            ...

            Коментар


            • #81
              От: Я кажете кой е с предимство?

              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
              Аз също мисля, че 1, който не е със забрана за движение, трябва да премине преди 2 (който е на знак "Стоп")и да освободи кръстовището - аналог.чл.50а ЗДвП.
              Моля? Каква е връзката? Пак моля за текст от някой нормативен акт относно предимство на знак Б1 пред Б2. От Вас особено настоятелно след това мнение.

              ЗАКОН за движението по пътищата
              ...
              Чл. 50а. (Нов. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)Забранено е навлизането в кръстовище дори и при
              разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да
              спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.
              ...

              Коментар


              • #82
                От: Я кажете кой е с предимство?

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Ами... май затова, не съм виждал такова кръстовище.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190.jpg.png
Прегледи:2
Размер:2.0 КБ
ID:5735447

                Тоя знак за какво е измислен, какви знаци ще имат тези на пътищата без предимство и съответно кой ще мине пръв?
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #83
                  От: Я кажете кой е с предимство?

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Аз за предимство на "обърнатия триъгълник" пред "шестоъгълника" не съм чел.
                  Няма и да прочетеш, напълно равностойни са.
                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Айде, задраскания ромб не го броя.
                  И правилно не го броиш, защото той няма пряко отношение към предимство на кръстовище (и изобщо го няма на такива).


                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Т.е. няма значение, че не го пише в нормативните документи, щом не пише обратното, значи е задължително? Сега ще трябва да лепя обратно плочките в банята!
                  Никъде в "нормативни документи" не пише, че не трябва да гледаш знаците на другите! Обаче пише, че трябва да се следи пътната обстановка, че трябва да се съобразяваш със същата и още, и още в този смисъл.
                  Последно редактирано от davc; 25-11-16, 20:34.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Я кажете кой е с предимство?

                    Изключително интересно (да не използвам друга дума) е да се твърди в случая, че някой има предимство. Никой от двамата няма предимство. Това са два абсолютно равнозначни знака относно предимството. Хубаво ама ако са две коли едновременно кой ще трябва да мине? Ами на нерегулирано кръстовище ако се съберат 4 коли (на мен ми се е случвало) кой е с предимство?
                    Ако стане ПТП трябва да го отнесе собственика на пътя.
                    Всичко това при положение, че знакът "СТОП" се отнася за автомобил 2. Щото както е завъртян е все едно за първия автомобил.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Я кажете кой е с предимство?

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                      След като си уведомен кой е пътя с предимство, спокойно си ползваш предимството пред този отляво, който чака като теб да пропусне автомобилите по пътя с предимство. Не мога да разбера как някой изобщо би си и помислил, че знак Б1 означава предимство пред знак Б2. Ужас.
                      Е виждаш ли знак или табела при знака стоп които да те уведомяват кой е с предимство ?
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Я кажете кой е с предимство?

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]892019[/ATTACH]

                        Тоя знак за какво е измислен, какви знаци ще имат тези на пътищата без предимство и съответно кой ще мине пръв?
                        Ако ми покажеш кръстовище, на което и "двете тънки линийки" да имат знак СТОП, веднага си посипвам главата с пепел и се оттеглям от дискусията посрамен, под бурните освирквания и изгонен с камъни и дървье!
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Я кажете кой е с предимство?

                          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                          Това са два абсолютно равнозначни знака относно предимството. Хубаво ама ако са две коли едновременно кой ще трябва да мине?
                          Равнозначните знаци по отношение на предимството създават равнозначни пътища. Тук съм цитирал кой е с предимство на равнозначни пътища: http://www.offroad-bulgaria.com/show...67#post3058867

                          ЗДвП: Чл. 48. На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна, а водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства независимо от местоположението и посоката им на движение.
                          Твърденията, че това важи само за нерегулирани кръстовища са свободни съчинения по картинка равносилни на съобразяването с пътната обстановка.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Я кажете кой е с предимство?

                            ...
                            Последно редактирано от davc; 25-11-16, 22:42.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Я кажете кой е с предимство?

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Моля? Каква е връзката? Пак моля за текст от някой нормативен акт относно предимство на знак Б1 пред Б2. От Вас особено настоятелно след това мнение....
                              Няма изричен нормативен акт, забраняващ и уринирането на улицата, но ограничението на тази естествена дейност на това място, се извежда от други норми.
                              Аз лично не съм им ги мерила ... предимствата на двата знака. Посочих, че според мен ненавлезлият в кръстовището автомобил за който действа знак "стоп" трябва да пропусне движещият се, вече навлязъл и излизащ от кръстовището автомобил 1. Аналогията (а не конкретното уреждане) с чл.50а свързвам с общото правило да се избягва спирането на автомобилите навлезли в кръстовището и пречещи на напречно движещите се.
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар


                              • #90
                                От: Я кажете кой е с предимство?

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Това не е съчинение по картинка, а преразказ на закона и правилника (където това го пише, на не едно място, а и ред още в този смисъл). Съчинение - па дали по картинка, или свободно - е това, че не трябвало да се гледат знаците на другите.
                                Споко, ще дойдем и до твоето, дето трябва да гледаш не само твоите знаци. По труден и заобиколен начин, но ще стигнем. Подчертавам, това е заради безумните подредби на знаци, за които трябва да има осъдени специалисти по "организация на движението и пътна сигнализация", но няма. Освен това, гледането на "знаците в гръб" е приоритет само на мислещите.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X