Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Я кажете кой е с предимство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Я кажете кой е с предимство?

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    ...не подаваш мигач, ако продължаваш по главния път, а само ако се отклоняваш от него в кръстовището........масово не се знае и спазва
    Може ли член от ЗДвП, от който следва този извод?

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    Този бус не е дясностоящ спрямо теб - тук просто главното направление прави завой.
    Най-категорично е дясностоящ спрямо тебе на това кръстовище и има предимство спрямо всички останали, независимо по кой от пътищата има желание да продължи.

    Коментар


    • Re: Я кажете кой е с предимство?

      Дясностоящ е буса, същия казус.

      Коментар


      • От: Re: Я кажете кой е с предимство?

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Дясностоящ е буса, същия казус.
        Не е същият - в случая ако буса реши да завие наляво или надясно, той ще е с предимство пред този от която е гледната точка, ако иска да се движи направо, защото по отношение на движението на главния път този от "наша" страна прави ляв завой, а буса в единия случай прави десен, а в другия се движи направо. И в двата случая "нашия" трябва да го пропусне, но не защото му е дясностоящ. По отношение на главния път, той не му е дясностоящ. Надавям се не стана много омотано
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: Я кажете кой е с предимство?

          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
          ...Ако бях аз 2 и нямаше никой, щях да си стоя на стопа и да изчакам 1 да се разкара от кръстовището, без да се замислям за предимството.
          Да ти кажа, ако бях 1, бих постъпил по същия начин.

          Коментар


          • От: Я кажете кой е с предимство?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Може ли член от ЗДвП, от който следва този извод?
            нямам спомен за член, написах какво помня от курса....... нещео беше свързано с това, че не завиваш по смисъла на закона т.е. няма маневра спрямо главния път .......... се едно караш по магистралата и тя завива и има отбивка в дясно..........ако продължаваш по магистралата даваш ли мигач??????

            даже в горната ситуация давам ляв мигач, нищо че ще продължавам физически направо....... малко е объркващо за насрещния, може да си помисли че ще правя ляв завой, но така или иначе е без предимство спрямо мен и трябва да чака.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Най-категорично е дясностоящ спрямо тебе на това кръстовище и има предимство спрямо всички останали, независимо по кой от пътищата има желание да продължи.
            дясно стоящ е, но ако тръгне да прави обратеб завой влиза в правилото за обратен завой и ще ме чака.......т.е. теста с условието че пресича осовата линия на главния път работи
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Re: Я кажете кой е с предимство?

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Не е същият - в случая ако буса реши да завие наляво или надясно, той ще е с предимство пред този от която е гледната точка, ако иска да се движи направо, защото по отношение на движението на главния път този от "наша" страна прави ляв завой, а буса в единия случай прави десен, а в другия се движи направо. И в двата случая "нашия" трябва да го пропусне, но не защото му е дясностоящ. По отношение на главния път, той не му е дясностоящ. Надавям се не стана много омотано
              за да няма такова объркване, се следи кой и дали условно пресича осовата линия на главния път, /независимо от завиването/ така винаги се знае кой е с предимство между намиращите се на главния път/......просто в тези ситуации завиването е малко условно.......един вид, ако продължаваш по главния път и той завива....ти завиваш физически като следствие , а не като маневра.

              оффф мойто стана още по-объркано.......спирам наистина, то и без това всеки си кара както си знае
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Я кажете кой е с предимство?

                Темата е много полезна. И досега пресичах такива кръстовища с повишено внимание, сега ще внимавам повече, независимо дали съм дясностоящ или не.

                Коментар


                • От: Я кажете кой е с предимство?

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Темата е много полезна. И досега пресичах такива кръстовища с повишено внимание, сега ще внимавам повече, независимо дали съм дясностоящ или не.
                  Самият факт, че в България много често липсват знаци, маркировка и т.н. за мен поне е фактор да не се предоверявам на предимството си. Тъкмо щях да дам пример с едно кръстовище тук в Козлодуй, ама или са го оправили или гугъла е минал преди да изчезне единия знак, но пък ме връща на Тропчо - де търся такива кръстовища по света, като тук си имаме такова: https://www.google.bg/maps/@43.77647...7i13312!8i6656

                  Та в този конкретен случай, единият знак указващ посоката на главния път липсваше, съответно тези движещи се си мислеха, че главния път е направо, а тези идващи им отляво си имаха знак и познайте - едните гледат, че са на главен път, но не виждат, че той завива надясно, тези отдясно виждат че са на главен път и че главния път завива наляво... и какво се получава, когато първите решат да се движат направо... не чакат тези отдясно, които по техния си знак се движат по главен път.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • От: Я кажете кой е с предимство?

                    Чета, чета, ми то затова има измислени кръгови
                    Нема шеш беш - ясно е кой кого
                    Последно редактирано от turtey; 27-11-16, 18:55.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Я кажете кой е с предимство?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...Най-категорично е дясностоящ спрямо тебе на това кръстовище и има предимство спрямо всички останали, независимо по кой от пътищата има желание да продължи.
                      Още по-категорично пък ти казвам, че не ми е дясностоящ в смисъла да му давам предимство. Аз ако искам да продължа направо той ще е с предимство, защото аз ще пресека неговата лента за движение, а не защото ми е дясностоящ. Но ако реши да прави обратен завой не е с предимство пред мен.

                      Коментар


                      • От: Я кажете кой е с предимство?

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        Но ако реши да прави обратен завой не е с предимство пред мен.
                        Ако реши да прави обратен завой, а ти да продължиш направо, по закона би следвало да нямате допирни точки, а и като гледам организацията е правила, т.е. нямате - той си прави обратния завой без да засяга твоето движение. Ако по някакъв начин нарушава завоя наляво, каквото се явява твоето движение направо, то трябва да има знак забраняващ обратния завой.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • От: Я кажете кой е с предимство?

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Ако реши да прави обратен завой, а ти да продължиш направо, по закона би следвало да нямате допирни точки, а и като гледам организацията е правила, т.е. нямате - той си прави обратния завой без да засяга твоето движение.
                          Визирам когато аз си продължавам по пътя с предимство, а не се отклонявам направо.

                          Коментар


                          • От: Я кажете кой е с предимство?

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Визирам когато аз си продължавам по пътя с предимство, а не се отклонявам направо.
                            Няма как да е с предимство, но мисля, че Ясен нямаше предвид обратен завой.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • Re: От: Я кажете кой е с предимство?

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Визирам когато аз си продължавам по пътя с предимство, а не се отклонявам направо.
                              Ти си с предимство. При други маневри ти е дясностоящ.

                              Коментар


                              • От: Re: От: Я кажете кой е с предимство?

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                При други маневри ти е дясностоящ.
                                При никакви маневри не е дясностоящ.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X