Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Я кажете кой е с предимство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Я кажете кой е с предимство?

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    С предимство е номер 1. За разлика от номер 2, той не е длъжен да спира.
    Това за десностоящия - просто забрави! Това важи на равнозначни пътища без знаци, без маркировка, без светофари, без нищо изобщо. А на това кръстовище знаци има.
    ПП. Бахти, кви щуротии прочетох дотука!
    И ти ли. Ужас, вече няма да минавам от там. Равнозначни не означава без знаци, на тях им викат нерегулирани. Мише въпроса е кой е с предимство, а не кой ще мине пръв. Дай за да е по лесно, същото кръстовище, същата ситуация, но шоферите са на главния път със знака път с предимство. Водачите ще карат направо. Кой е с предимство?

    Коментар


    • От: Я кажете кой е с предимство?

      По пътя на логиката - този, който няма стоп. Значи и двамата са с предимство и става лошо
      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

      Коментар


      • От: Я кажете кой е с предимство?

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Това за десностоящия - просто забрави! Това важи на равнозначни пътища без знаци, без маркировка, без светофари, без нищо изобщо. А на това кръстовище знаци има.
        Някъде по-нагоре питах какво правим, ако в същата ситуация има два стопа? Равнозначни по отношение на предимството означава с еднакво предимство, а не да са нерегулирани.

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        ПП. Бахти, кви щуротии прочетох дотука!
        Баш!
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: Я кажете кой е с предимство?

          След толкова страници май започва да се изяснява, защо стават толкова катастрофи и конфликти по пътищата. Непознаване на закона и правилника.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • Re: Я кажете кой е с предимство?

            А ако има четири стопа?

            Коментар


            • От: Я кажете кой е с предимство?

              По повод изразените мнения, че 2 е без предимство защото имал знак да спре задължително, на мен ми е мнооого интересно защо си мислите, че 1 не е задължен да спре???

              Коментар


              • Re: Я кажете кой е с предимство?

                Не е длъжен да спре, ако няма никой по главния път. 2 Спира Задължително, в случая няма никой на пътя с предимство и тръгва. 2 та пътя са равнозначни.

                http://listovkite.com/traffic_law.php?id=2.11

                Ето как става. За мен темата приключи.
                Последно редактирано от Daniel; 27-11-16, 09:34.

                Коментар


                • От: Я кажете кой е с предимство?

                  Ако няма никой е ясно. Но в случая двата автомобила са по едно и също време там.

                  Коментар


                  • Re: Я кажете кой е с предимство?

                    Няма никой на пътя с предимство ! А кой ще мине пръв в тази ситуация е много ясно, Гагич 😂

                    Коментар


                    • От: Я кажете кой е с предимство?

                      и за мен темата отдавна приключи, но разбрах защо стана толкова страници

                      мен са ме учили как лесно да познавам кой е с предимство измежду тези, които се движат по завиващия главен път с предимство така: който не пресича осовата му линия, е с предимство!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:157zsye.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5735501
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Я кажете кой е с предимство?

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

                        мен са ме учили как лесно да познавам кой е с предимство измежду тези, които се движат по завиващия главен път с предимство така: който не пресича осовата му линия, е с предимство!
                        Ми то и мен през 1988 год. са ме учили така, но се оказва, че и това правило го тълкуваме различно. Ако бях аз 2 и нямаше никой, щях да си стоя на стопа и да изчакам 1 да се разкара от кръстовището, без да се замислям за предимството.
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • От: Я кажете кой е с предимство?

                          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                          След толкова страници май започва да се изяснява, защо стават толкова катастрофи и конфликти по пътищата. Непознаване на закона и правилника.
                          Баш,
                          ама те го на практика положението
                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ...В ситуацията тук, дясностоящия е с предимство. Но аз не бих разчитал сляпо на него, пък и при евентуален удар, може да търсят съвина за неспиране на знак "стоп"(което не винаги може да се докаже и остава дума срещу дума).
                          А съвина явно ще търсят, щото и полицаи и съдиии са писали защо
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Я кажете кой е с предимство?

                            Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                            Ми то и мен през 1988 год. са ме учили така, но се оказва, че и това правило го тълкуваме различно. Ако бях аз 2 и нямаше никой, щях да си стоя на стопа и да изчакам 1 да се разкара от кръстовището, без да се замислям за предимството.
                            то и аз написах че внимателно ще се възползвам от предимството си, още повече че според българския закон задължително се слага и указателна табела, указваща посоката на главния път, променящ посоката си в кръстовище.

                            а това за дясностоящния в случая не е абсолютно, защото ако буса от картинката по-долу тръгне да прави обратен завой /редовно го наблюдавам точно на това място/ а аз завивам надясно, то той не е с предимство, въпреки че ми е дясностоящ

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ул. „Западна“ – Google Карти.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5735527


                            другото, което са ме учили за подобни ситуации.......не подаваш мигач, ако продължаваш по главния път, а само ако се отклоняваш от него в кръстовището........масово не се знае и спазва
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • От: Я кажете кой е с предимство?

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              ...ако буса от картинката по-долу тръгне да прави обратен завой /редовно го наблюдавам точно на това място/ а аз завивам надясно, то той не е с предимство, въпреки че ми е дясностоящ

                              [ATTACH=CONFIG]892129[/ATTACH]...
                              Този бус не е дясностоящ спрямо теб - тук просто главното направление прави завой.

                              Коментар


                              • От: Я кажете кой е с предимство?

                                Няма нищо лошо в подаването на мигач, при движение по главния път. Така казваш на водачите от второстепенните пътища, че могат да минават от трета в пета глуха, без да са в конфликт с тебе.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X