Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • а такава Жипка някой да е имал, аз дори не съм и виждал

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100581602_3297209663636090_4235061706335715328_o.jpg
Прегледи:357
Размер:297.3 КБ
ID:6606993
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      ,...............

    • gabocvet
      gabocvet коментира
      Редактиране на коментар
      ГДР? ..................

  • Аз и комбито до нея не си спомням. Имаше само "лимузини".

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      москвич 424 съм виждал, но малката газка и на снимка не бях виждал до преди малко

    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      403, 407 бяха масови, от този нямам никакъв спомен

  • Основната част от фотолабораторията ми и машинката за смущаване на ТВ ( черно-бели ) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1985.jpg
Прегледи:345
Размер:225.9 КБ
ID:6606999Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1986.jpg
Прегледи:331
Размер:208.2 КБ
ID:6607000

    Коментар


    • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
      ...и машинката за смущаване на ТВ ( черно-бели )
      Ние правехме "смущаването на телевизори" по доста по-елементарен начин: влизаш във входа (нито един не се заключваше "по него време"), отваряш ел.таблото с електромерите (повечето или не бяха заключени или с някаква "секретна" ключалка, която се отваряше с монета от 1 стотинка ), гепваш големия шалтер и го раздвижваш енергично нагоре-надолу три-четири пъти За да няма подозрения, оставяш го включен, затваряш таблото и
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
        Основната част от фотолабораторията ми ..
        Имах такъв УПА. Що висене съм отвисял в банята на тъмно ...

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          Всички се изнасяха да спят и се почваше ,висящи снимки да съхнат ,червена лампа и т.н. .После изкрънках една сушилня ,мисля ,че беше от ГДР-то .

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Увеличителя още виси някъде из село. На сушилнята и казвамхе "гланц-преса", и да, ГДР-ейски бяха. И филмите ORWO. Имах и апарат Beirette с автоматичен електромеханичен затвор. Сигурно някъде имам и останал "Фиксаж" и някой и друг пакет фотохартия "ФОХАР".

      • И още нещо от 1984 г.-паспорт за деца . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1984.jpg Прегледи:0 Размер:186.8 КБ ID:6607117

        Коментар


        • Nostalgia, nostalgia canaglia
          Che ti prende proprio quando non vuoi
          Ti ritrovi con un cuore di paglia
          E un incendio che non spegni mai.
          ..

          И да не кажете нещо - от същото време (ТЗВ) е! И беше много популярна в НРБ!
          А и клипът е от "Программа Время"
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Всяко нещо с времето си ,тогава искахме да сме големи и да караме Лада ,а сега да се върнем ,ма с джипката примерно

            Коментар


            • Със същата УПА и аз си отвисях в банята.

              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • Вив ла романтика.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1590663178686.jpg
Прегледи:259
Размер:97.5 КБ
ID:6607323
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Всъщност не знам. Адн има от 46та. Бон е столица от 49та.
                  Тайно подозирам че е от малко преди строежа на стената

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е то тогаз май не е имало още родени участници от тая тема? Няма как да ни навяват романтика онез години, чисто физически.

                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Епа що.
                  Шейсетте все някой е роден.

              • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Вив ла романтика.
                Това вероятно не е съвсем опашата лъжа. Естествено после романтиката бързо е отстъпила на разочарованието но е било вече късно, обратен път не е имало.

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не ми се вярва...
                  Пропагандата си работеше и отсам и оттатък айрън пердето. На западняците нас са ни представяли като диваци, с ниска култира, полугладни,а понякога и като канибали-щото глад...

                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Става дума за първите години след войната, каква пропаганда те гони тогава. Надеждата и отчаянието са били водещи. Разочаровани в западната част не са липсвали, все пак са я загубили тази война.

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ми пак не ми се вярва.
                  Яли са папарицата на руснаците, и са били наясно какво ги чака ако преминат при тях.
                  Просто в онези времена се плюваше яко по другия лагер, та тази стаийка я приемам като чиста лъжа, заповядана от някой партиен секретар във вестника.
                  А може и някой ентусиаст-джурналист да си я е измислил-да се подмаже на партийния...

              • Ибаси, сега като ви чета и разбирам че съм бил супер разглезено дете

                От колелата първо имах някво тенекиено копие на Москвич, с педали. Ярко червен. После няква триколка (синя, ясно си го спомням). Мечтата ми беше да имам Балканче, от тия с плоските рамки, с ключалката. Дядо ми Георги (лека му пръст, на него съм кръстен) даваше душа за внуците си, и съответно отишъл да ми купи балканче - ама купил най-скъпото. Тва с кръглата рамка, дългата седалка, облегалката и чопър-кормилото. Беше ме срам да го карам, барнах го с ножовката тук -там, бартеросах некви части - и го докарах до сравнително годен за употребяване вид, без да ме замерват с камъни връстниците

                Фотоапарати имах два - по линия на дядо ми по майчина линия. Пеееха с баба ми в хор (любителски), и ходеха по гастроли. СССР, Чехия, и дори Турция. Имах смяна 8М, после някъв Зенит. Също - двигателче 1.5 см3 за авиомодели, с пропелер. Яката ралта. Дядо също ми купи (за 20+ лева - ясно си го спомням) от панаира в Орешака неква мега-яка макара за риболов, контри-монтри и т.н. Най ми беше любимо да ходим в Троян с него, щото винаги се отбивахме в Ловно-Рибарския магазин (дядо беше страстен ловец и рибар) и винаги намазвах некъв подарък (влакно, кукички, плувка).

                За играчки - винаги съм имал, ама не всички ме кефеха. Първия ми спомен е за един тенекиен танк на батерии. Зареждаше се с пластмасови патрони, и стреляше с тях. Реших да видя как работи, и му евах мамата. Най-ценните ми придобивки бяха един дървен сандък с дърводелски инструменти (длета, клещи, трион, стяга и т.н) - детски, но напълно функционален. Един конструктор (май беше ГДР-ски) - планки с дупки по тях, и можеше да сглобяваш разни неща. И един оптичен набор с лещи и модули - можеше да си сглобиш бинокъл, микроспоп, телескоп (образа беше обърнат). По едно време ми купиха сглобяема писта с 2 колички, вървяха по една централна линия, контактуваха с пистата с 2 четки и се управляваха с потенциометър с бутон (газ/спирачка) - бързо ми омръзна.

                Като цяло - никога не съм си искал подаръци. Просто със сестра ми бяхме единствените внуци на две фамилии, та явно сме били глезени. Единственото за което съм просил пари (докато станах на 15 и започнах сам да си изкарвам) бяха за електронни елементи (имаше голям щанд на последния етаж на ЦУМ) и най-вече книги - прекарвах часове в руската книжарница (на 2 етажа) на Раковска в София. Сега май е суши-бар или нещо подобно.


                П.С. Сега като се замисля - явно си върви по фамилна линия. При всичките скъпи играчки които дъщеря ми има - най се кефи да си играе с празни кашони, клечки от сладолед, тиксо, лепило, кофички от кисело мляко, шишарки, клечки събрани от улицата, перушина от папагала и прочее клошарски изпълнения....
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  мдамммм, това за презадоволените с играчки деца го знам по моите 2 щерки, които дори през 90-те имаха кашони с играчки, но новата играчка им държеше вниманието най-много ден, после ползваха най-вече парчета от стари и счупени вехтории. Колкото до мен, родителите ми изплащаха някакъв голям заем за апартамент, едновременно го довършваха и обзавеждаха и всяка стотинка се цепеше не на 2, а на 6. Бабите и дядовците бяха с земеделски пенЦии и разбираемо и от там пари нямаше. Играчките ми бяха саморъчно направена прашка, тръба за фунийки, незнайно от къде докопана топка, за колелото писах по-горе и поне няколко часа на ден се четяха книги....... не съм и не се чувствам нещастен с това детство, де

              • Колко съм висял на въпросния щанд, покрай "Млад техник" и покрай няколкото други магазина за електронни части в района, само аз си знам. И по битаците за BF и BFR транзистори. Имам направени няколко десетки антени, усилватели, висял съм и по покрива с часове. А сега се удървям даже и седейки на 3 метра от края му, при положение че покрива е плосък.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Тези играчки май и сега ги има, не става въпрос за в разните продавалници, а продължават да си ги правят. Не съм се интересувал в подробности (то и като дете много не се интересувах от влакчета - падах си по корабчета), но ако в момента аналогично комплектче струва по-малко от хиляда и две-триста лева - значи са поевтиняли.
                  Има ги то. Електрическия ми локомотив ТТ го намирам на цени от 200 лири. Подобен на оня комплект, който имах, надали ще е много под 1000 кинта.

                  PP: Малиии, единия ми вагон е 100 кинта в хобиленд. Локомотив под 250 кинта (ама нищо общо с оня, който имах), някакви релсички по 2 сантиметра са по 5 кинта. Комплект локомотив с 2 вагона - 500 кинта.
                  Последно редактирано от sparkybg; 30-05-20, 02:41.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • В ТУ София девети блок транспортния факултет в коридора има един умален модел на парен локомотив в една витрина . Това е така нареченото царско влакче или каквото е останало от него . Знаейки за любовта на Борис ІІІ към парните локомотиви от Круп подаряват на Симеон този локомотив заедно с цяла ЖП система която е била над 100 квадрата разгъната . Имало е всичко ; депа ; гари и всичко останало . Тия дни ако има някой горе ще го снимам .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X