Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Брей, за още една беля се сещам сега.

    Медна тръбичка, сгъната на края на 90* и края сплескан.
    В дъното на тръбичката се насипва олово, от пломбите на вагоните, дето бяха на глухата линия до нас.
    Оловото се стопява, за да се получи равно дъно в тръбичката.
    Тръбичката се пълни с барут от кибритени клечки - поне от два кибрита.

    Горното съоръжение се запушва с пирон - и той огънат на 90*.
    Главата на пирона се явява ударник върху материала от кибритените клечки, и Г-то от пирона и Г-то от тръбичката се свързват с един ластик.

    При удара на главата от пирона върху материала от кибрита се получаваше един добър звук от експлозията.

    Нямам познати, дето са пострадали от това пльокало, де..
    Ако искаш да знаеш наборе, по Станимашко доказахме с братовчеда, че джелезната тръбичка е по-здрава за целта.
    И към барутя е острото на пироня...
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Гааагииич, не се ласкай, просто чета.

      Сбирай пара, и да ме водиш на кафе !
      Чакай ти, от Гагич кафе да видиш.
      КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
      УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Чайка чайка, баш чайка си е. Байкалчето беше с правоъгълно сечение и вкусно почти колкото жокейче
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Вижте какво ми дадоха днес: .....
          Гадна работа !
          На мен и преди чайката не ми харесваше , обаче родопчета мачках яко
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Вярно,че бяха правоъгълни

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от dan4o naidenov Преглед на мнение
              Чакай ти, от Гагич кафе да видиш.
              Еее, аре малко кредит на доверие де !

              Гагич, каширай 5 кинта от жена ти, и да ходиме да харчиме,
              пък ако ти е проблем, аз ше измисла нещо, и ше кажем, че ти си черпИл.

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              На мен и преди чайката не ми харесваше , обаче родопчета мачках яко
              Е, то и аз не съм бил във възторг от нея,
              но и нямаше много алтернатива.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                При правенето на тъпкач, с цел безопасност, навих стоманена тел на задните около 10 сантиметра от цевта. След това залях навивките с разтопено олово. Факт - не мръдна. Ама колко ли изстрела съм направил? Не са повече от 20 или 30. А и тръбата беше някаква стоманена - около сантиметър в диаметър със стена поне милиметър. След време отрязах тази част и ползвах останалата тръба да играя на фунийки. Нещо набавянето на барута ми беше тегаво.

                Също с цел безопасност никога не смесвах предварително белия бронз с миниума. Носеха се отделно и се смесваха чак на "полигона", където ще се гърми. Ставаше удивително бързо.

                А понеже наблизо имах мебелна фабрика, на боклука им все се намираха кашони с разлято по тях лепило - ставаха великолени димки.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Като каза "димка",та се сетих за амониева селитра! Ще си трая за "рецептата",ама се сещам колко бой изядох,след като запалих черджето пред вратата на една съученичка!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                    Като каза "димка",та се сетих за амониева селитра! Ще си трая за "рецептата",ама се сещам колко бой изядох,след като запалих черджето пред вратата на една съученичка!
                    Аааа, аз вече амониевата селитра я споменах. И ставаше не само за димки, как изстудяваше бирата на ученическата селскостопанска бригада.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                      Също с цел безопасност никога не смесвах предварително белия бронз с миниума. Носеха се отделно и се смесваха чак на "полигона", където ще се гърми. Ставаше удивително бързо. .
                      БезопасТният технологиЙ беше да се сипят едно до друго веществата, без да се смесват. Поставяш две гайки или кремък + нещо метално и увиваш здраво със скоч. При увиването някакво смесване явно се получава. Фъргаш силно по твърда повърхност или предмет. От удара бронзът и миниумът се смесваха решително, а металните чарколяци произвеждаха необходимата искра. Две бомбички никога не се носят заедно в джоб (не като онзи другар, даден за пример от мен по-горе). Поне този механизъм ни беше казал някой батко и спазвахме стриктно рецептурата - инциденти нямаше.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Туй пазар на труда му викат.
                        Не точно пазар а лиценз за набиване на колчетата Да не мислиш че всеки геодезист има право колчета да набива
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Сетих се и още нещо.
                          Комшиите ми са си правели тъпкачи от цевите на оградата на ВА, под вещото ръководство на техен даскал по рисуване.
                          Но говорим за наистина готини изделия с дърворезба.
                          Това е било около средата на '70-те.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Родопчето си беше родопче..правоъглно и шоколадово. Пуснали са ги и сега с такова име, но нищо общо няма, естествено. Сетих се и за един друг специалитет от онова време- "Карнавал" се казваше сладкишчето, смес от карамел и наситнени фъстъци печени, оформено като много тънко блокче, 25 ст. беше и често левчето за закуска заминаваше за 4 бройки от него.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Аааа, аз вече амониевата селитра я споменах. И ставаше не само за димки, как изстудяваше бирата на ученическата селскостопанска бригада.
                              Това от изстудяването е бая концентрирано, и от него не дими, а тлее яко и нЕма гАсене.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Не точно пазар а лиценз за набиване на колчетата Да не мислиш че всеки геодезист има право колчета да набива
                              Точно !
                              За всеки район си има определен брой с лиценз, и нЕмаш голЕм избор, или Пешо, или Гошо.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Родопчето си беше родопче..правоъглно и шоколадово. Пуснали са ги и сега с такова име, но нищо общо няма, естествено. Сетих се и за един друг специалитет от онова време- "Карнавал" се казваше сладкишчето, смес от карамел и наситнени фъстъци печени, оформено като много тънко блокче, 25 ст. беше и често левчето за закуска заминаваше за 4 бройки от него.
                                Това го има и сега. И последно като ядох не ми се видя твърде различно. Примерно преди 2 години. Ама го мяркам редовно насам-натам. Перфектно за тестване дали са ти здрави пломбите, особено ако е попрестояло в някой склад.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X