Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Добро заведенийце с добро меню и обслужване.
    Ама има ли го още, пак ли е с такова меню?
    Последния път бях с бели дънки, с които не ми се сядаше по шпертплатовите столове, от които струеше мазнина и лой.

    Последния път беше през 1987 де..

    Мустаката леля с телосложението на Чък Норис подреждаше агнешки главички - 14 броя, на бар-плота, и с едно мачете ги транжираше, така, че фърчаха очи и кости из цялата кръчма.

    Нямаше никой недоволен, имаше жадни и гладни само.

    И явно не е било скъпо, щом като беден студент си позволявах да си угодя на душицата поне един път в месеца.

    Нали говорим за едно и също заведение?

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      А сега в духа на темата .
      Някой знае ли в кой софийски квартал е имало най-много кръчми ?

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Помните ли една кръчма в "Стрелбище", беше ламаринена постройка - на мястото на сегашния "The Red Gym", която просъществува докъм 2000-та година. "Дедо Лотко" му викаха на съдържателя и така на кръчмата. Джолани - свински и телешки, всички видове карантии и... дивеч. Отпред - винаги яко мутромобили, ескорти, охрани, вътре - пълен соц, дървените столове, маси от ПДЧ без покривки или с някакви мушами бяха, на една черна дъска написано менюто и едни дебели лелки сервираха. Но не можеш да се вредиш вътре?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          За да сме по темата - УПК-то, туй чудо на социалистическото образование, го помните, нали?
          Та... от няколко съученика, попаднали в "ТОХ" по линия на УПК - съвет от дърти соц-готвачки: "Ся, кат дойде кумисията да ви изпитва, във всичко хакате мАсло и маааалко чесънче, па ако намерите и от оная сръпската "Вегета" - щипка от нея! Ама само за кУмисията, ей! Иначе - олио, че по-евтино и сол повечко да се не разваля мноо бръже манджата!"
          А маслото разваля автентичния аромат на добре задушеното преди да се запече месо!
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            За да сме по темата - УПК-то, туй чудо на социалистическото образование, го помните, нали?...
            Тролейджия, 17 годишен съм возил тълпа пътници на тролей петица през центъра в най-натовареното движение с тролей пращящ по шевовете. Такъв глад имаше за ватмани и тролейджии уж трябваше с инструктор уж това онова - обучиха ни и ни пуснаха да возим, книжките на някои все още бяха в КАТ (не можеха да се изтеглят преди да навършиш 18, но можеше да вземеш изпита преди това).

            На колелото на Младост имаше една от тия жълтите стойки с пластмасовото разписание - стопена пластмаса и посиняло желязо, някой ако мисли че хашлаци са я палили - тц. Аз заварих единия жартиер та с трепет гледах как по пътя на тока до земята желязото светна. И така няколко секунди, понеже като го пуснах не се отлепи веднага.

            Пусто - все упорито ми обясняваха кой жартиер винаги да се сваля пръв, аз упорито забравях.

            Ръкавиците защитните бяха американски, пишеше 45000 волта на тях, там шега нямаше. Не помня Дженеръл Електрик ли бяха какви бяха.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Аз на майка ми тролея го подкара на 6 г.обикновенно късните курсове и последни спирки,а от ръкавиците по добри ластици за прашки никога не съм имал.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Абе, при вас УПК-то било голяма работа! Нас се чудеха как да ни изхвърлят по настрани от съществото на нещата, защото само брак давахме, а суровината беше от второ направление (Мелопас, Макролон, Баесеф, Циба Гайги и под.). Пляскахме карти по цял ден. Ние не бяхме първият випуск, та отдавна се бяха отказали от всякакви опити, все-пак нещо да се получи реално. Впрочем, става въпрос за работа в бакелито-пресов цех - това по съвременното законодателство е забранено за непълнолетни (имам подозрение, че формално и тогава, но тогава по отношение експлоатацията на детски труд нямаше никакви скрупули). Не че накрая не излязох с пети рязряд по някаква изобщо неинтересуваща ме глупост (май споменах някъде погоре).


                ПП
                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Няма ли кулинарен раздел за вас бре
                Ония са направо професионалисти. Ние бъркаме разни работи по спомени .
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Като си говорим за УПК, и понеже в последната година в гимназията малко ми се промениха нещата, вместо да съм с неква компютърна специалност, съм с някаква строителна, ма даже и не знам каква.
                  Та в строителното СПТУ (не техникума до Синьото) където ми беше УПК-то, за цяла година "учене" изписах 5 или 6 листа малък формат общо по всички предмети, като за сравнение, това изписвах за час по някои предмети в гимназията.
                  В УПК-то имам 6 по всичко, само 3 по физическо, щото с даскала се запознахме като ми написа оценката, която пък беше единствената, която ми вкараха в дипломата за средно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Еееххх , спомени , спомени .... ама изплуват чак откак ударим 2-3 ракиЙ , да ми се отворат чакрите ...

                    ..та : Лято .Море . ММЦ "Георги Димитров" . Къмпинг "Атлиман" - отправна точка към подстъпите на ММЦ-то . Тва за атакуване и утвърждАване на Българосъвецката дружба. Ежеседмична доставка - наливно , на девушки по линия на международния обмен .

                    Нощни огньове направо на морския бряг ...романтика ...пръснали сме се приятелчета наоколо с по една матрьошка за заздравяване на Дружбата .... и един приятел от врачанско изведнъж се чуе некъде отдалече в тъмното : " Удри уйнооо, с двете цЕви ! Укьо е у Либиия ! "
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      ]
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                        Ама то и доставки на стоки по домовете ли е имало? То стоки нямаше, а за доставки...леле, леле и мисъл не може ти мина!
                        п.п. питали радио Ереван: Вярно ли е, че през комунизма ще може да си поръчаш храна по телефона? Радиото отговорило: Вярно е, но ще я дават по телевизията!
                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Водеше се, че има. Водеше се, че има и доставки. Водеше се, че има и домове (някои чак образцови се водеха). Водеше се, че има какво да се доставя. Водеше се, че има изобщо държава...
                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Ама колко точно описваш сегашната ситуация!

                        Та къде или по точно каква беше разликата?

                        Поне това дето ядях тогава беше истинско,а сега надали някой знае какво аджеба точно яде!!!

                        Иначе Драго да ме прощава!
                        В нашето училище се водеше, че трябва да има автомобил (там, на не знам колко броя ученици, в не знам колко класа и с не знам колко учители - се полагало). Убу, ма автомобил така и никога не се дочака. Да де, но шофьор съвсем не се водеше, а съвсем реално си беше на щат. Пенсионира се човекът, ей така, без да е пипнал волан (той и собствен автомобил не притежаваше).
                        Та и с тия доставки така ...се водеше.
                        Така и липса на безработица се водеше - впрочем.
                        Отделно, дето тоя човек, сега положително роптае относно размера на честно заработената си пенсия...
                        Последно редактирано от davc; 30-08-16, 23:03.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Водеше се, че има и домове (някои чак образцови се водеха). Водеше се, че има какво да се доставя. Водеше се, че има изобщо държава...
                          Това за къде става дума?
                          Защото държава имаше, сега няма, защото домове имаха всички.....Нямаше други работи, като свобода, инициатива, пазар и други, но за сега(27г) се оказва, че не е имало и нужда от тях, защото не знаем как да ги потребяваме.
                          Стоки имаше и някои ги доставяха, дърва и въглища например. Дефицит имаше, но погледнато от добрата му страна, не помня на някой да му се налага да е на диета, защото е затлъстял .
                          И да, всеки се водеше на работа и после получаваше пенсия и това бе според основния лозунг на социализма "от всеки му според възможностите, на всеки ми според количеството и качеството на положения труд(според потребностите, при комунизма - ох, кеф)"
                          Къде на шега , къде на майтап, но сега сериозно, та имаше и някои добри неща, които не трябваше да отхвърляме, само защото са свързани с един отречен строй. Нека се опитаме да ги изброим. Ще започна със сутрешната гимнастика преди училище.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            Дефицит имаше, но погледнато от добрата му страна, не помня на някой да му се налага да е на диета, защото е затлъстял .
                            Откакто се помня, сестра ми и майка ми вечно пробваха някакви диети, разпространявани от "Самиздат". Чат-пат и "официози" като "Жената днес" публикуваха диети. Дебелите деца в училище (това се писа по-горе) бяха процентно повече от сега (ма туй щото сега глад и недоханване, нали?).
                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            ... та имаше и някои добри неща, които не трябваше да отхвърляме, само защото са свързани с един отречен строй. Нека се опитаме да ги изброим. Ще започна със сутрешната гимнастика преди училище.
                            Абсолютна пародия - да започнеш деня с имитация на някакви упражнения, пък ако са истински - да се изпотиш в дрехите, с които ще бъдеш до края на деня. Но - ориенталски особености. То и до ден-днешен в училищните физкултурни салони няма работеща баня с душове.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                              ...защото домове имаха всички...
                              Водеше се - да.
                              Жилища нямаше за всички, дори в елементарния смисъл на помещения. Но това както и да е, аз имам предвид разликата между дом и къща. Домове нямаше, защото намесата (и контролът) на партията, държавата, партийният секретар, разни комсомолски натегачи, милиция, ОФ-мижитурки и пр. и пр. в личния живот на хората, до ниво семейство, бяха тотални.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                "Заврян зет", знаещ си мястото между прозореца и фикуса в дома на тъщата е термин от Златно Татово време. По три, а понякога и четири поколения живееха под един покрив. Оттогава и датира налудната обсесия за собствено жилище, заради която много хора гризнаха дървото при имотния балон 2004 - 2008 г.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X