Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    И аз познавам един . Стават трима. Завършил е военноморското през `75-та (умишлено отбелязвам годината).
    Ако се понапънем,тук може да ги докараме (вероятно) до 30. На фона на общо 30 000 (грубо казано) процентно тЕя 30 дали може да се считат за прецедент ?
    Повече са - не едновременно служили, но за през цялото време докато армията ни битуваше като "народна". Дълго време полулегално, уж правеха организация да се съберат. Накрая това стана - след '90-та - и наистина бяха неповече от петдесетина души, но бяха издирили и разпратили покани на няколкостотин. (Това също някъде съм го писал и друг път.)
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
      Баща ми се пенсионира като подполковник от ВВС без да е бил някога член на БКП.
      Примери и аз имам, но това не е важно. Факт е че без да си член, кандидат член или "наше момче", дето ще стане някога член, нещата се случваха трудно или, по-право, не се случваха. Който е имал амбиции към кариера, знаеше това, останалите го научаваха после. И въобще не мисля че имат вина за членството си - така бяха поставени нещата.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Примери и аз имам, но това не е важно. Факт е че без да си член, кандидат член или "наше момче", дето ще стане някога член, нещата се случваха трудно или, по-право, не се случваха. Който е имал амбиции към кариера, знаеше това, останалите го научаваха после. И въобще не мисля че имат вина за членството си - така бяха поставени нещата.
        Член 1
        (1) Народна република България e социалистическа държава на трудещите се от града и селото начело с Работническата класа.
        (2) Ръководната сила в обществото и държавата е Българската комунистическа партия.
        (3) Българската комунистическа партия ръководи изграждането на развито социалистическо общество в Народна република България в тясно братско сътрудничество с Българския земеделски народен съюз.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
          Член 1
          (1) Народна република България e социалистическа държава на трудещите се от града и селото начело с Работническата класа.
          (2) Ръководната сила в обществото и държавата е Българската комунистическа партия.
          (3) Българската комунистическа партия ръководи изграждането на развито социалистическо общество в Народна република България в тясно братско сътрудничество с Българския земеделски народен съюз.
          Чел съм го. Има и още:


          КАТО СЕ ОПИРАМЕ
          на сътрудничеството и взаимопомощта със Съюза на съветските социалистически републики и с другите страни от социалистическата общност;
          на подкрепата на международното комунистическо и работническо движение и на всички прогресивни сили в света....

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            И това трябва да означава какво?!? .
            Промиване на мозъци.
            Същото като меи-то. Повече комунизъм отколкото специални предмети.
            Не е необходимо да си специалист, важно е да си верен на правата линия.

            Ма ти това го знаеш
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Едно време не можеше без/беше добре/ да си член на БКП, сега не може без/е добре/ да си член на ГЕРБ, та каква е разликата? Абревиатурата, а хората.......(пак да попитам)?
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Нормално.
                Да ползвам един стар виц
                Тука имаше 20 години переструвка
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Факт е че без да си член, кандидат член или "наше момче", дето ще стане някога член, нещата се случваха трудно
                  Резервен вариянт беше член на БЗНС, където се влизаше и по-лесно.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                    Едно време не можеше без/беше добре/ да си член на БКП, сега не може без/е добре/ да си член на ГЕРБ, та каква е разликата? Абревиатурата, а хората.......(пак да попитам)?
                    Веднага ти отговарям - вземаш си шапката и си биеш шута нанякъде. Сега. Преди... да чуя?

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Едно време не можеше без/беше добре/ да си член на БКП, сега не може без/е добре/ да си член на ГЕРБ, та каква е разликата? Абревиатурата, а хората.......(пак да попитам)?
                      Ала-бала-портокала... Сега политическата дейност в армията е забранена!
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        Резервен вариянт беше член на БЗНС, където се влизаше и по-лесно.
                        Абсолютно невярно.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ...Сега политическата дейност в армията е забранена!
                          И точно казармено- забранена, но не е отменена. Даже момента е образец.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Промиване на мозъци.
                            Същото като меи-то. Повече комунизъм отколкото специални предмети.
                            Не е необходимо да си специалист, важно е да си верен на правата линия.

                            Ма ти това го знаеш
                            Дойнов, аз знам, каквото знам, защото ми е минало през главата. Само дето ти + някои други широкопрофилни специалисти сте зинали като хипопотами и говорите за неща, от които имате в най-добрия случай бегла представа от втора, трета или пета ръка. Поради което често пъти дрънкате откровени глупости. Но го правите с апломб и претенциЙ на големи разбирачи и носители на Истината.

                            Ей сега си дадох труда да погледна списъка на дисциплините от 5 години в СУ. От над 60, т.нар. "идеологически" са всичко на всичко 4: история на БКП, политикономия, диамат и истмат и научен комунизъм. Не мисля, че в МЕИ или в който и да било друг ВУЗ, е било нещо по-различно.
                            Не беше по-различно положението и на други места, където съм учил. Там специалните предмети си бяха преди всичко, а идеологическите бяха сведени само до 1 дисциплина.

                            Т.е. твърдението на др. Търтей "Повече комунизъм отколкото специални предмети" е поредното типично за него изплякване на някаква глупост без връзка с фактите.

                            А че Партията-майка се опитваше да промива мозъци е факт, който никой не отрича. Промивката се почваше още от ранна детска възраст и не спираше до гроба. Друг въпрос е, че PR-ът и рекламата никога не са били силна страна на съветската школа и голяма част от промиваните от една възраст нататък се усещаха, че ги пързалят. Определено може да се твърди, че промиването на мозъци от другата страна на Желязната завеса беше много по-успешно, защото се правеше много по-умело.

                            Особено в по-късните фази на т.нар. социализъм всичките политпросветни алабализми бяха сведени до пълна формалност, в т.ч. и приказките за вярност към Партията, социализЪма, комунизЪма, Априлската и другите успоредни на нея криви линии. Грубо казано, точно толкова искрени, колкото и демонстративната религиозност през последните десетилетия ...

                            Партията определено имаше проблем с промиването на мозъци на места, където по неизбежност се събираха повече или по-малко умни и мислещи хора, които (също по неизбежност) получаваха достъп до повече източници на информация. Силно подозирам, че някои от станалите суперактивни следдесетоноемврийски АБПК биха пооцапали гащичките, ако по "Татово време" биха присъствали на откровените подигравки с политиката на Партията, развихрили се не къде да е, ами насред час по идеологическа обработка на отбор млади "шапкари" (сите до един по документи "с правилно отношение“ към каквото трябва). И, ти да видиш, след това нямаше никакви последствия за никого. Може би именно защото е нямало някой от категорията "следдесетоноемврийски АБПК", който рано - рано на следващия ден да изприпка да докладва ...

                            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                            Резервен вариянт беше член на БЗНС, където се влизаше и по-лесно.
                            Ти ще кажеш! При дружбашите беше доста по-трудно да се уреди някой за членство. И бяха доста по-облагодетелствани в доста отношения.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Ала-бала-портокала... Сега политическата дейност в армията е забранена!
                            Ахъм. И поради туй "автентичната десница" - все отбор борци против комунизЪма - се бЕха напънАли да турят начело на чисто специализираната и деполитизирана по закон агенция "Военна информация" един политкомисар без каквато и да било подходяща квалификация, щото бил от техните ...
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-01-19, 20:26.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Касателно меи - виждал съм с личните си очи дипломата на моруко. Радиоелектроника.

                              Та не е ежк.

                              ПП виждал съм и други дипломи, но нали гдпр та няма да казвам какво има вътре
                              Последно редактирано от turtey; 30-01-19, 20:28.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Дойнов, аз знам, каквото знам, защото ми е минало през главата. Само дето ти + някои други широкопрофилни специалисти сте зинали като хипопотами и говорите за неща, от които имате в най-добрия случай бегла представа от втора, трета или пета ръка. Поради което често пъти дрънкате откровени глупости. Но го правите с апломб и претенциЙ на големи разбирачи и носители на Истината.

                                Ей сега си дадох труда да погледна списъка на дисциплините от 5 години в СУ. От над 60, т.нар. "идеологически" са всичко на всичко 4: история на БКП, политикономия, диамат и истмат и научен комунизъм. Не мисля, че в МЕИ или в който и да било друг ВУЗ, е било нещо по-различно.
                                Не беше по-различно положението и на други места, където съм учил. Там специалните предмети си бяха преди всичко, а идеологическите бяха сведени само до 1 дисциплина.

                                Т.е. твърдението на др. Търтей "Повече комунизъм отколкото специални предмети" е поредното типично за него изплякване на някаква глупост без връзка с фактите.

                                А че Партията-майка се опитваше да промива мозъци е факт, който никой не отрича. Промивката се почваше още от ранна детска възраст и не спираше до гроба. Друг въпрос е, че PR-ът и рекламата никога не са били силна страна на съветската школа и голяма част от промиваните от една възраст нататък се усещаха, че ги пързалят. Определено може да се твърди, че промиването на мозъци от другата страна на Желязната завеса беше много по-успешно, защото се правеше много по-умело.

                                Особено в по-късните фази на т.нар. социализъм всичките политпросветни алабализми бяха сведени до пълна формалност, в т.ч. и приказките за вярност към Партията, социализЪма, комунизЪма, Априлската и другите успоредни на нея криви линии. Грубо казано, точно толкова искрени, колкото и демонстративната религиозност през последните десетилетия ...

                                Партията определено имаше проблем с промиването на мозъци на места, където по неизбежност се събираха повече или по-малко умни и мислещи хора, които (също по неизбежност) получаваха достъп до повече източници на информация. Силно подозирам, че някои от станалите суперактивни следдесетоноемврийски АБПК биха пооцапали гащичките, ако по "Татово време" биха присъствали на откровените подигравки с политиката на Партията, развихрили се не къде да е, ами насред час по идеологическа обработка на отбор млади "шапкари" (сите до един по документи "с правилно отношение“ към каквото трябва). И, ти да видиш, след това нямаше никакви последствия за никого. Може би именно защото е нямало някой от категорията "следдесетоноемврийски АБПК", който рано - рано на следващия ден да изприпка да докладва ...



                                Ти ще кажеш! При дружбашите беше доста по-трудно да се уреди някой за членство. И бяха доста по-облагодетелствани в доста отношения.



                                Ахъм. И поради туй "автентичната десница" - все отбор борци против комунизЪма - се бЕха напънАли да турят начело на чисто специализираната и деполитизирана по закон агенция "Военна информация" един политкомисар без каквато и да било подходяща квалификация, щото бил от техните ...
                                Че то промиването от ранна възраст още продължава макар и доста по-слабо. Като се сетя аз (роден съм 1989г.) какво съм учил по история и литература, за вас "дъртите" не ми се мисли. Все още не могат да оправят учебниците, 30 години по-късно.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X