Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Отваряй тема, че само с един пост да не стане грешка! Аз след първото четене на предишния ти се позачудих защо реши баш зимата да зарежеж сланинката0
    От зор !
    Като ти обявят 6 бона за лифт 1см., само за части, като майсторската работа ти е на примОция от НЗОК, що да не поотслабнеш ?
    До тук ме повдигнаха само с половин сантим.

    Ще намеря подходяща тема, или ще отворя такава, че наистина има какво да споделя.

    ... а сланината въобще не пречи, даже помага.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Така, начи
      - за редовия поданик на соц българия трето качество - тоалет папир + рококо
      - за нетолкова редовия - второ качество - примерно сегашен стара планина
      - за местни величия - първо качество - тука се затруднявам със съвременен еквивалент
      - за държавните величия - т.е. тато и близко обкръжение - лукс (е те такъв беше колбасарския цех за който говоря
      Другарите от висшия ешелон си имаха собствени стопанства под шапката на УБО . Специален стол и кетъринг та много не се затрудняваха жените им да готвят То и сега едва ли е много по различно на Б.Б. и Цв.Цв. едва ли им пазаруват от Лидл
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Другарите от висшия ешелон си имаха собствени стопанства под шапката на УБО . Специален стол и кетъринг та много не се затрудняваха жените им да готвят
        Да, ама УБО-то чак салами не се е било специализирало да прави.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Иначе аз как тествам колбасите - ако домашна котка иска да ги яде (или поне ги опитва, но после защото са солени, пикантни и т.н., се отказва) - значи стават, ако се мръщи, значи - не.
          За о бозе опочившата ни домашна котка най-вкусният деликатес беше... бракувани военни консерви - свинско със зелен боб (татко и ги носеше отнякъде). Смърдяха зловещо, и се налагаше да ги яде в банята (иначе паничките и бяха в трапезарията, до кухненската маса), но озверяваше само при мириса им. Имай предвид че става въпрос за мега-глезено животно, дето татко го гледаше повече от себе си, беше я угоил като табуретка, едвам ходеше, и се мръщеше на разни "маркови" храни тип "уискас" и т.н. (от глад един път подпуках една консерва уискас - ми съвсем прилично на мирис и на вкус).

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Така, начи
          - за редовия поданик на соц българия трето качество - тоалет папир + рококо
          И за редовия труженик имаше неочаквани бонуси. Имахме в родата една леля Пенка, братовчедка на дядо ми, стара мома (бездетна). По някаква причина много си ни обичаше нас със сестра ми, и си ни глезеше като нейни деца. Та от време на време леля Пенка носеше едни големи пакети с каймЪ, от която баба пържеше кИфтета и кИбапчета. Ама мнооооого вкусни, брат, пръстите да си оближеш. Та като поотраснах малко, стана ясно че леля Пенка бачка в "Родопа - Троян" и каймЪта дето я носи, всъщност е за .... луканки Та и аз (нормален софийски дришльо) бех като римски сенатор - виках на баба ми "Втръсна ми от тия кюфтета, искам циганска баница".... смятай колко проЗД съм бил
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            каймЪта дето я носи, всъщност е за .... луканки
            Опропастили сте я на кюфтета. От такова се правят кебапчета.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Другите в бранша със сравнително качествена стока и скъпа са Тандем, от доста време държат качество и цени !
              Тандем вече са само марка, не е предишното качество.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Така, начи
                - за редовия поданик на соц българия трето качество - тоалет папир + рококо
                Ама пък беше вкусна тази тоалет папир,напоследък нещо са я развалили.
                Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Ич не са ментета, не знам ти къде си ходил и какво си ял.
                  Епа тия двете павилиончета пред манастира....
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                    Абе щом Добревски минава за ултра качество явно сме мега зле.
                    Че то това кой го е казал, ти го казваш. Просто стават. Аз и по прехвалените сръбски, па и турски, ресторанти тука съм одил, ама специално за биволското .... съм с особено мнение. А за сръпското предпочитам да отскоча тука до тях, некак си винаги е по-различно от това у нас.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Дядо ми, лека му пръст, на времето казваше: "Едно време на магазина пишеше "Пешо", а вътре имаше месо. Сега пише "Месо", а вътре - Пешо." ...
                      Това ще да е било преди '45-та.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Чета си една книжка от деветдесетте години и попаднах на цитата по-долу - нарочно съм сложил ХХХ вместо името че отнесено към 21 век е двусмислено и трагикомично ))

                        1. Диктаторът живееше в Банкя. Пътят от Бояна до Банкя се охраняваше плътно и се затваряше с часове, за да се изчака минаването на ХХХ. Така в криптоговора този път се нарече ХХХ път.

                        2. Първоначално отбивката на ХХХ път от Горнобанския път минаваше през филиповци. Филиповските цигани обаче започнали да пресрещат вожда: веднъж оставили на пътя празен куфар, за да изпитат сапьорските познания на охраната, втори път препречили пътя му с дълга сватба, трети път отказвали да се скрият при преминаването на кортежа и пр. Тогава, обясняват филиповци, специално прокараха нов път от Суходолския язовир през Манилов дол за Банкя. Този път в криптоговора беше наречен Царският път.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Да, ама УБО-то чак салами не се е било специализирало да прави.
                          Прав си луканката и суджука не са салами Бедна ти е фантазията пък ловните стопанства какъв асортимент деликатеси имаха .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Това ще да е било преди '45-та.
                            Това беше виц, който се разправяше пред близки хора - преди 1989-та.
                            След това - пак си остана виц, който се разправяше открито..

                            Де-факто - не беше виц, а истина - за преди 45-та.

                            ..и някаква реалност - я виж във Филибето какви са цените на Попов, и какви са колите пред магазините му...

                            Не, че му рекламирам продукцията - тя си се рекламира сама.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Опропастили сте я на кюфтета. От такова се правят кебапчета.
                              Бе да ти кажа - и на кифтета вкусно се получаваше.

                              Апропо - най-вкусните кюфтета които съм ял са:

                              1. В една бира-скара на Паничище - още си ги спомням все едно беше вчера, макар че е било преди повече от 30 години. След дълго слизане от Мальовица спряхме там с майка ми и сестра ми за позалъжем глада, преди да гоним хафтобуса за София. Топли, мазни, сочни.

                              2. Някъде 2003-2004 на (авто?)гарата във Видин, след дъъълъг запой, всички пияни на мотики, рано сутринта (още беше тъмно), това беше единственото отворено капанче. Брутално вкусни (не ми се и мисли какво е имало в тях, ама си бяха вкусни).
                              Последно редактирано от windwarrior; 21-08-16, 20:24. Причина: Паниците - Паничище
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Прав си луканката и суджука не са салами Бедна ти е фантазията пък ловните стопанства какъв асортимент деликатеси имаха .
                                Бедна ми е, зер. Не съм кат` тебе номенклатура, "ако че да" ми приписват такъв проЙзход
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X