Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    От 10 луканки, 9 и половина са киселяк и карантия, независимо от цена...къв соц ?
    Е те шото у соца луканките беха вкусни
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      се купуват такива боклуци затва. А се купуват щото на нас вкуса ни е формиран през соца и на такива сме свикнали
      Xexe,нали тогава нямало луканки.
      Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
      Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Е те шото у соца луканките беха вкусни
        Зорлем се правиш на зАтрит Петраки....
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Чета, чета, и гледам, само консуматори пишат за това как се правят кюфтета !

          Само две бързи приказки за кюфтетата тук, че не ми се търси дали има подходяща тема.

          За мен кефа е в готвенето (и някой да ми казва през това време), а яденето го оставям на другите.

          Каймата за кебабчета и кюфтета е 60:40+ 10 до 15% сланина !
          В каймата за кюфтета има лук (а и обикновено е по-подправена), а в тази за кебабчета не !
          Това е класиката !

          Аз обикновено я правя 50:50+ до 20% сланина, като зависи колко е мазно свинското.
          За технологията по отлежаване и други пинизи в подходящата тема.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Сурова сланина в Сф продава ли се?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Този виц помните ли го?

              Дайте ми едно кило луканка от 16 лева.
              - Няма такава луканка, другарю. Има суджук по 8 лв. килото и луканка по 12 лв.
              - Ще има! Ще има!
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                като ви слуша човек, да се чуди как сме ожИвели от тоя отровен соц........ знам че някои от вас със сребърна лъжичка в устата са се родили, ама ние, простолюдието?????
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Е то имало и друг виц за баничарниците:

                  Абе тиквеник, дай един тутманик и една вода с малко боза.

                  Ма не знам верен ли е, аз си спомням с умиление и за тутманиците, и за бозата. Това през гадния соц де.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Шкембеджийниците бяха върха- мръсно и вкусно (за който яде де), но май нямах неядящ съученик, по скоро гнусливите ходеха в ,,по- чистите". В по-замузените беше по- вкусно от Шумако, Лимон, Чепишев, , тополи, липи, егреци, воденици разни. Май пак бих се престрашил
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Сурова сланина в Сф продава ли се?
                      Скоро не съм правил кайма, та не съм и търсил,
                      но почти не, щото има "паприкована" по 7-8лв. която за нищо не става,
                      а иначе обикновената трябва да я продавят по 2.

                      ... преди три години, на път за Доспат, купих от един култов месарски магазин във Велинград жестоко овкусена сланина за нещо от сорта на 3-4лв./кг.
                      Взех я за скара, като не очаквах да е толкова вкусна, а тя си замина нарязана като хартия.
                      В София не съм попадал на такава, независимо от цената.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Шкембеджийниците бяха върха- мръсно и вкусно (за който яде де), но май нямах неядящ съученик, по скоро гнусливите ходеха в ,,по- чистите". В по-замузените беше по- вкусно от Шумако, Лимон, Чепишев, , тополи, липи, егреци, воденици разни. Май пак бих се престрашил
                        Колегааа, май си манЕчок или си в sf,sf след "демокрацията", че тия удебелените са от '90-те !
                        Даже гледам Лимона са го клонирали, а оригиналният май не работи, и това от преди месец-два, докато с един форумен член търсихме къщата на друг.

                        Истинска култова шкембеджийница беше "Витиня", ама и аз я помня като малък.
                        Ял съм редовно шкембета с баща ми сутрин около 6:30, когато ме водеше с него на работа, но това беше към края на '70-те.
                        От '90-те пак го правех по същото време, но не като излизам, а като се прибирам да спя.

                        P.S. Гнусливите не ядат шкембе и пача, а и тези които не ядат лук и чесън, също.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 21-08-16, 23:33. Причина: P.S.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Имаше някъде цяла тема а шкембето люто и горещо ми е най любимото нещо Това е характерен български продукт безценен сутрин след като вечерта с приятели пак не сте си уцелили мярката Щото тя е трудна работа да я уцелиш
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Е то имало и друг виц за баничарниците:

                            Абе тиквеник, дай един тутманик и една вода с малко боза.

                            Ма не знам верен ли е, аз си спомням с умиление и за тутманиците, и за бозата. Това през гадния соц де.
                            Сега вицът е:

                            Мъж влиза в баничарницата:- Една баничка, моля.
                            - 2 лева!
                            - Е, вчера беше левче!?!?
                            - Да, ама днес е 2 лв. 1 лев за баничката и 1 за Бойко Борисов.
                            - Ох, добре. Ето 2 лева.
                            Касиерката връща 1 лев ресто.
                            - Добре де... Нали 2 лева?
                            - Да, ама баничките свършиха...

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Колегааа, май си манЕчок или си в sf,sf след "демокрацията", че тия удебелените са от '90-те !
                            Даже гледам Лимона са го клонирали, а оригиналният май не работи, и това от преди месец-два, докато с един форумен член търсихме къщата на друг.

                            Истинска култова шкембеджийница беше "Витиня", ама и аз я помня като малък.
                            Ял съм редовно шкембета с баща ми сутрин около 6:30, когато ме водеше с него на работа, но това беше към края на '70-те.
                            От '90-те пак го правех по същото време, но не като излизам, а като се прибирам да спя.

                            P.S. Гнусливите не ядат шкембе и пача, а и тези които не ядат лук и чесън, също.
                            Чепишев е стара кръчма - там при "мотела" с бунгалата (за любовно кръшкане), беше нещо като "Шумако", ама за още по-баровци и паралиЙ. Като "Тихия кът".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Чепишев е стара кръчма - там при "мотела" с бунгалата (за любовно кръшкане), беше нещо като "Шумако", ама за още по-баровци и паралиЙ. Като "Тихия кът".
                              Що да беше само за кръшкане ? Забърсал си нещо дето не мислиш да го водиш в къщи
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Що да беше само за кръшкане ? Забърсал си нещо дето не мислиш да го водиш в къщи
                                Е, да де, щото вкъщи съпругата е уведомена, че си в командировка. Па ако си ерген и домоуправителката е някое зло - в нашия блок беше уредила годеници да нощуват в участъка на НМ в нощта преди сватбата им. Шото народната власт преследваше таквоз несъвместимо със социалистическия морал поведение. Виж ако си плАтиш в "Шумако", "Чепишев", "Тихия кът", немаше опасност - явно другарите милиционери си получаваха и те лептата.

                                А шкембеджийници - до след 10-ти ноември оцеля една при кино "Петър Берон", правеха и супа от агнешки чревца, дроб-чорба, курбан-чорба. После застроиха мястото. Държеше я една много ниска бабишкера, почти джудже. Пез 1989 г. станах свидетел как се купуват шофьорски книжки при соца. Бабишкерата получи такава, без да може да вземе ни листовки, ни полигон... Но си караше междуврменно "Лада седмица" без книжка и с нея идваше на курсове А синът й (също курсист) пак без книжка си караше "Мерцедес" и с него ни возеше до полигона.
                                Друга подобна шкембеджийница имаше на мястото на сегашната централна автогара. Сутрин се пълнеше с бачкатори - гръбнака на соц. строй, нали, които закусваха шкембе с наливна бира, в която изсипваха патронче водка. Така де, за отскок
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X