Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първа и пета категория са различни.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Първа и пета категория са различни.
      Тъстът ми беше АБПФК I-ва категория, шеф на Държавния резерв. Жена ми (бъдещата) имаше някакъв пошъл моно-касетофон купен от "1001 стоки" за над 100 лв., "уокмен" за 40-50 лв. пак оттам, на които въртеше касетки "...некакъв "корд" " (забравил съм им името) за по 7-8 лева от железариите, които все се размотаваха вътре в касетофона и блокираха работата му. Човекот просто спазваше закона, щото си беше от тия "тъпите" комунисти. Писал съм за него, дето в тъмна доба прибирал отрязаните глави на братята си от мегдана.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Стига с тия банани де. Тухли нямаше. Баща ми копА водопровод на един, който в замяна свърши някаква друга услуга на шефа на "Топливо" който пък в замяна предупреди баща ми кога ще получават тухли, за да се нареди от предния ден първи пред портала да чака. Соцбартер.
        Така беше.“Ти на мене аз на тебе“.Имах един приятел месар,който можеше да намери всичко.Уреждал ми е бананова каша,гипс,цветен телевизор София(с Тошиба кинескоп),части за Жигулата и какво ли не.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Стига с тия банани де. Тухли нямаше. Баща ми копА водопровод на един, който в замяна свърши някаква друга услуга на шефа на "Топливо" който пък в замяна предупреди баща ми кога ще получават тухли, за да се нареди от предния ден първи пред портала да чака. Соцбартер.
          Точно.
          През 81-ва се нареждаме с баща ми на опашката в завод "Бор" за дограма на къщата дето строяхме. Идва ни реда след дълго чакане, синята манта ни води в склада и казва: "- Вадете до вратата!". Баща ми почва да избира и да прехвърля а тоя пита:
          - Ти какво, да няма да ми ги избираш?
          - Ми половината са криви, не стават...
          - Не стават? Я вземай наред или ела друг път! Виж каква опашка се е извила, ти да не си нещо специален? Какво работиш?
          Отговорът едва докарва 25% компромис - три прозореца наред и един отместен за следващите щастливци.

          Пък като стана въпрос за телефонното право - да разказвам ли как и срещу какво се случваше въобще да получиш право на телефон? Обикновено дуплекс.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            А знаете ли кое е смешното? Колега източен германец ми е разправял как по хонекерово време е разменял торби цимент за автомобилни гуми, нафта за мръвки и т.н. Еднакви проблеми-сходни решения.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Стига с тия банани де. Тухли нямаше. Баща ми копА водопровод на един, който в замяна свърши някаква друга услуга на шефа на "Топливо" който пък в замяна предупреди баща ми кога ще получават тухли, за да се нареди от предния ден първи пред портала да чака. Соцбартер.
              Някъде другаде разправях как татко две години купувал цимент.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                ...
                Пък като стана въпрос за телефонното право - да разказвам ли как и срещу какво се случваше въобще да получиш право на телефон? Обикновено дуплекс.
                Рушвета за прав 93-та в София - 200usd ,странно, рубли не искаха
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Да, за два беше 350. От тези пичове чух най- интересната оферта: колко- колкото няма да ти наруши бюджета! Моят може да е различен? Щом искаш тлф, па и прав- оправяш се. Но бяха точни, точно като циганите пред Явор
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Първа и пета категория са различни.
                    Нема пета. Първа, втора, трета и "по списък".
                    Първа - политзатворници, политемигранти, интербригадисти и партизани с дълъг "стаж в шумата"
                    Втора - партизани с по-малък стаж.
                    Трета - ятаци /баща ми/
                    По списък - помагачи с дребни инцидентни прояви /обикновенно сетили се доста след девети, че нещо са помогнали/.
                    В картите /червените книжки/ пише категорията и кой какъв е бил.
                    Може да не съм съвсем прецизен но вече няма кой да питам.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Нема пета. Първа, втора, трета и "по списък".
                      Първа - политзатворници, политемигранти, интербригадисти и партизани с дълъг "стаж в шумата"
                      Втора - партизани с по-малък стаж.
                      Трета - ятаци /баща ми/
                      .
                      Еее, а участниците в септемврийското въстание 1923 коя категория бяха? Че дядо ми по тая линия беше АБПФК!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Еее, а участниците в септемврийското въстание 1923 коя категория бяха? Че дядо ми по тая линия беше АБПФК!
                        Не знам. Сигурно първа.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          http://conf.uni-ruse.bg/bg/docs/cp09/6.2/6.2-53-n.pdf
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Явно съм пропуснал "по-късно се създава и пета".
                            По-точно източника ми.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              А сега се говори колко хубаво било "на времето". Що така бре?
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Щото тия които си спомнят предават на тия които са малки само хубавите си спомени.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X