Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от go66ko Преглед на мнение
    Ама пък беше вкусна тази тоалет папир,напоследък нещо са я развалили.
    Туй коя от 1001 марки на пазара? Всички? Един живот стига ли да ги опита човек?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Бедна ми е, зер. Не съм кат` тебе номенклатура, "ако че да" ми приписват такъв проЙзход
      То и аз не бях . Тези екстри бяха за живите а моя дядо е убит преди 09.09.1944 година . Убитите ги споменаваха пряко сили 1 пъти в годината на девети и то ако се сетят за тях "бойните им другари" между мезалъците и питиетата .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        ...
        Апропо - най-вкусните кюфтета които съм ял са:
        ...
        Топли, мазни, сочни.

        ...
        Ако едно кюфте, като го натиснеш, не те опръска, не е кюфте !

        ... и, ако едно шкембе не ти е(пйййййп)а мамата, не е шкембе ! - моя си приказка.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Моят дядо /лека му пръст/ ми е казвал, че преди девети кожата на агнето е струвала по скъпо от месото на агнето.
          Отивам в местния Маркет. Избирам месо, пред мен го мелят на кайма. Ми не е същото като "фабричната".
          Моята баба към края на живота си нищо не харесваше. Нито сирене, нито масло, нито месо. Едно време какво ....имаше.
          Сега майка ми е на същото дередже. Подозирам, че с напредване на възрастта вкусовите рецептори на хората се променят.
          Не знам дали е вярно, но пък пасва на теорията ми
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Това ще да е било преди '45-та.
            Тъй де! За онова време говореше човекът.

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            ...
            Отивам в местния Маркет. Избирам месо, пред мен го мелят на кайма. Ми не е същото като "фабричната".
            ...
            Аналогичен случай у наше село. От бая години съм спрял да купувам готова кайма.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Ако едно кюфте, като го натиснеш, не те опръска, не е кюфте !
              Тъй, тъй. Явно и ти си утопист Ако след като си изял кифтака, нема кво да Утопиш с хлебец в тарелката - значи не е правилния кифтак.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Тъй, тъй. Явно и ти си утопист Ако след като си изял кифтака, нема кво да Утопиш с хлебец в тарелката - значи не е правилния кифтак.
                В луканката и кебапчетата сланината е относително малко Това теоретично де.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  В луканката и кебапчетата сланината е относително малко Това теоретично де.
                  Е, то пръскащото в кюфтетата обикновено не е мас, а е лук - 1:1 лук с кайма е кръчмарската комбинация, после се хакат отгоре и други неща. Лукът се стапя - както се прави напр. пиле с къри Сосът се получава от лук, а няма и следа в него при добро бавно готвене - нито люспа.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    От бая години съм спрял да купувам готова кайма.
                    Аз само готова купувам, ама само от една месарница. Класическа пропорция 60:40, те си я правят (явно от хубаво и прясно месо) и е единствената от която не ме боли стомахът. (че ми е чувствителен към кайма). Рекламата им е, че месото е с български произход, ако изобщо това е някакъв атестат за качество и вкус.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      В мазните кифтета за които говорим надали е от лука мазното


                      Така или иначе процента сланина в кебапчетата е по-малко от тоя в кифтетата. Това ако някой ги прави както трябва де - щото има маса скараджиЙ къде мислят че разликата кифте кибапче е само във формата
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Така или иначе процента сланина в кебапчетата е по-малко от тоя в кифтетата. Това ако някой ги прави както трябва де - щото има маса скараджиЙ къде мислят че разликата кифте кибапче е само във формата
                        В кебапчето "по БДС" (да, по рецептурника на "Балкантурист" от 1970-някоя си) няма лук, но задължително има три вида кайма - от свинско, телешко и шилешко / овче месо. Ergo - никой в момента в Мамковината не предлага истински кебачпета.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          В кебапчето "по БДС" (да, по рецептурника на "Балкантурист" от 1970-някоя си) няма лук, но задължително има три вида кайма - от свинско, телешко и шилешко / овче месо. Ergo - никой в момента в Мамковината не предлага истински кебачпета.
                          Истина глаголиш бае Готлибе
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            [QUOTE=turtey;3008886

                            ... щото има маса скараджиЙ къде мислят че разликата кифте кибапче е само във формата [/QUOTE]

                            Естествено, че са пълни глупости това, и твърдящите го не са никакви " скараджии", а "павилиончици"...

                            Едно време Мещера, лека му пръст, беше ходил на нарочна командировка у Троянско, при най-велик от великите кебапчия. Целта- шпионаж. Много ракия замина в опити за изсмукване на информация, много дълги часове на мъка и запои...нооо....напразно...И дЪрво пиян, человека си майсторлъка не изказа...та така...сериозно занаятчииство си е и кебапчииската работа..

                            А за нашите днешни салами..верно е- има и добри, но кофтито са много повече. А защо ? Защото естествено се стремят към стотици проценти печалба, поради което, не поради незнание и неможене, а съвсем нарочно се "инградиенстват" всякакви немесни субстрати в продукта ! Естествено, че никой нормален няма да си купи готова кайма, а ще си смели мЕсо за 5.60 килото.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              А за нашите днешни салами..верно е- има и добри, но кофтито са много повече. А защо ? Защото
                              се купуват такива боклуци затва. А се купуват щото на нас вкуса ни е формиран през соца и на такива сме свикнали
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                се купуват такива боклуци затва. А се купуват щото на нас вкуса ни е формиран през соца и на такива сме свикнали
                                От 10 луканки, 9 и половина са киселяк и карантия, независимо от цена...къв соц ?
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X