Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    И мъжете не си бръснеха краката..
    Жените също...
    Малеей как вонеше "кОла-маската" всяка сутрин пред фризьорските салони варяха такава в изнесен котлон, за да не ги овонява вътре. Та, жените се...ъ-ъ-ъ...епилираха с такова... веднъж месечно.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Някой помни ли тапишниците? А тапите за тях? Много просто устройство на пистолета - тръбичка, в задния край лостче с жило и пружина. Тапата се слагаше отпред. Не знам каква е била сместа в тапата, но гърмеше като 9 мм пищов!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Вени, за внуците бе бате.

        Скобичките от тел си ги огъвахме, а фунийка са ми забивали в слъзния канал.

        Пускахме пиратки в стъклени бутилки, а една ми изгърмя в ръката, та ми посиняха два пръста.

        А тъпкачите бяха голям хит, колко кибритени клечки съм обелил.

        Имах пистолет с капси, май чешко копие на бреветата. С ония металните капси, опитвал съм да ги разтварям с чук и пирон. Резултата беше плачевен.

        Имам голя хит, понеже космонавт нали, металните кофи за боклук. Лятото кофата се напекла, а аз си пребоядисвам синьото балканче в модерен черен цвят. Мия се от боята с коресилин и решавам да изсипя един буркан от тая пъклена течност в кофата с боклука и да я запаля. Една клечка от високо, втора клечка от високо и нищо. Навирам се до половина в кофата и драсвам третата фатална клечка. Голямо буум и кофата десет санта у въздуха. Цялото окосмяване по лицето го няма, а косата ми е на топки като стопена пластмаса, Абе направо ми пуши главата, от тогава се запознах с тоя израз, ама твърде буквално го приех. И това в деня на курбана ми, че бях падал от един електрически стълб и получих разширен далак. ...
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          а фунийка са ми забивали в слъзния канал.
          Ние фунийките ги модернизирахме с лепило "Кале" и карфица на върха. След като ми продупчиха ухото с една такава, цялата махленска банда яде голям бой!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Ние фунийките ги модернизирахме с лепило "Кале" и карфица на върха. След като ми продупчиха ухото с една такава, цялата махленска банда яде голям бой!
            Имахме си правила за боравене с оръжието - с тоя тип фунийки се целехме само от кръста надолу. По бедрата и прасците.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Имахме си правила за боравене с оръжието - с тоя тип фунийки се целехме само от кръста надолу. По бедрата и прасците.
              Тъй, тъй! Ама в гората, в храстите много много не се виждаше къде ти е гъза и къде главата!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Тъй, тъй! Ама в гората, в храстите много много не се виждаше къде ти е гъза и къде главата!
                Ние воювахме в урбанизирана среда. В гората си правехме целодневни пикници с много сандвичи, много игри, бране на лешници и... абе натискахме се по храстите. А това последното беше велико.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Ние воювахме в урбанизирана среда. В гората си правехме целодневни пикници с много сандвичи, много игри, бране на лешници и... абе натискахме се по храстите. А това последното беше велико.
                  Еее, то при нас гората почваше от края на двора.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Еее, то при нас гората почваше от края на двора.
                    То и при нас така горе-долу, ама ние все бяхме по разни строежи. От тогава сме се готвили за съвременните бойни действия. Още тогава имаше и изоставени къщи.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      в наше село му викахме "тъпкач" Щото се тъпче с разни неща може би...
                      Тъпкачът си е пълноценно самоделно преднопълнено оръжие. По нашенско си е масово и до сега и не само като играчка, редовно се бракониерства с такова.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Тъпкачът си е пълноценно самоделно преднопълнено оръжие. По нашенско си е масово и до сега и не само като играчка, редовно се бракониерства с такова.
                        При нас имаше много бургии от миньорски "къртачи". Дебелостенно, здраво до безобразие, с отвор в средата за подаване на вода за охлаждане при работа. Вярно дупката беше малка, ама ако намериш някой да ти я распробие и затапи от едната страна си ставаше абсолютен мушкет. Бетер ако му пробиеш странично дупчица за фитила.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Тъпкачът ... редовно се бракониерства с такова.
                          Това е интересно, аз лично не съм срещал.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Бетер ако му пробиеш странично дупчица за фитила.
                            Е-хее, това е много примитивна концепция - само за гърмене на заговяване. Инак са си със спусъков механизъм и разни "хибридни" импровизации на иглено, капсулно и под. възпламеняване.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              ...
                              а фунийка са ми забивали в слъзния канал.
                              ...
                              И на мен !
                              Ебати късмета !
                              Това се случи зад един блок, пред който сега паркира Гранд с оранжеви джанти.

                              А иначе, тия простотии дето гърмят и пушат съм ги презентирал на всички, а на батковците им беше интересно защо тоя малкия ги знае, а те не.
                              Делта хвърчило ми беше донесъл от чужбина един познат ТИРаджия, което беше много готино, но ми беше безинтересно защото,
                              когато бях на 5 баща ми ми донесе вече сглобен и летящ тренкорд ПО2 с двигател МК-17, но бях малък и не можех да го карам.
                              Следващата година бях 1-ви клас и реших, че вече ми е време да ставам авиомоделист (щото е като да имаш HEMI, па да не можеш да го караш ), но в ОСО-то бяха на друго мнение, и ми казаха да дойда след две години като стана трети клас.
                              Много далече ми беше, та следващата година почнах да им досаждам, и явно съм бил достатъчно настоятелен.
                              Няколко години под ред на градското бях в тройката в клас тренкорд (което идва от "тренировъчен кордов"),
                              та затова стандартните игри не ми бяха интересни.
                              И защо ? Ми защото се развивах в друга среда, в която се правеха по-интересните простотии.
                              Около моделизмите "спонсорирани" от войската беше пълно с пироматериали.
                              Освен ракетни двигателчета имахме снаряди заря, които разкоствахме заради много интересен клас в корабомоделизма, в който се правеха морски битки с действащи копия по сценарий, който предварително се дава на съдиите.
                              Пред клуба минаваше трамвай под който, освен стотинки и пирони, слагахме и натъпкани с барут гилзи от флоберка.
                              Един олигофрен (който после стана полицай, и на който през няколко години ВП му прибираше оръжието ) донесе от някъде бая петарди (гугълирайте), които ходехме да слагаме на влаковите трамвайни релси около "Тих труд", щото на машинистите като им гръмнеше под влака не ебаваха, а трамвая спираше.

                              Със зарята беше ефектно и интересно, като за фитил ползвахме цигарена хартия (която специално ни бяха донесли от Пловдив), щото истинския беше кът, и се ползваше само за ракетомоделизма.
                              Това докато бях на 12-13, а някои от батковците моделисти вече имаха Симсони.
                              Тогава разбрах, че на битака (беше още на Подуенския, сега животински, пазар) освен да харчиш може и да изкарваш пари.
                              После батковците вече имаха "точилки"- ETZ250, а аз, малко преди да стана на 16, успях да се сдобия с ETZ150, които точно бяха излезли.
                              Трудно ги догонвах, ма поне ми завиждаха за предния диск !
                              После работех такси с хартиена табелка, зад стъклото, на сенника.
                              С 20л. бензин за 4-5лв. тубата изкарвах 50-60 за няколко часа, и ми оставаше за возене.
                              По "него" време майка ми, като даскалица, взимаше 160 на месец.
                              Нямах 17.

                              Та кви фунийки и прашки, па нищо че било "комунизъм".
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                ... сега се сетих, сръбска телевизия !

                                То бЕха антени, то усилватели, ма пусто като по наща нямаше нищо, а и в петък само руска.
                                Е, имаше студио Х, ама ...

                                Ходехме до сръбското посолство на "Шипка" с/у ДСНТ за програмата, че тогава СФРЮ си беше друг свят.
                                Още си спомням музиката със сакса, на фона на която съобщаваха времето в цялата страна.

                                Ако някой се сеща за това парче, нека сподели, че не знам как да го търся.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X