Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Спарки, това не са ли "Таралежки"?
    Не. Таралежките също още ги има. И са продълговати:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:taralejki.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5808394
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
      Това и аз го можех. Не знам къде да се свра, да се пробвам, дали още го мога. Нали не се забравяло ... а пък тази година удрям 50...
      Сега ако се пробвам със сигурност ще се пребия,при мен лазарниците ще скочат на 51 тази година.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Едно време съм си изкарал детството на село при баба и дядо. Не съм ходил на детска градина и дори ясли.
        Имаше слънчогледова тахан халва в тенекиени путии с капак и покрита с нещо като оризова хартия. Лудвал съм по нея.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          [QUOTE=petroffbg;3422988...при мен лазарниците ще скочат на 51 тази година.[/QUOTE]
          И при мен
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            ...Имаше слънчогледова тахан халва в тенекиени путии с капак и покрита с нещо като оризова хартия. Лудвал съм по нея.
            Халвата на Сладея, в тенекиена консерва, към момента е добра. Ако уцелиш прясна се и разтяга, точно като "оная".

            Имаше период, в който много често ядях кисело мляко, халва и хляб. Сега ми действа като газ генератор. Не знам защо. Чудо става - направо реактивна тяга придобивам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Без бандерол от "онова" време.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Имам някакъв спомен, че "Балкан"-чето струваше 85 лева - това за модела с плоската рамка, дето се сгъваше, а не разглабяше. Не знам дали имаше разлика в цената ако е с японската контра. Имах такова - тъмно червено. Оцеля докато влезнах в казармата, макар и с доста щети. Няколко пъти съм му сменявал лагерите на задното движение. Най-щурите изпълнения бяха да отидем от "Надежда" до ТВ кулата, за да се пуснем по нанадолнището към "Ситняково". Също и да се качим с княжевския лифт, за се спуснем от Копитото. Обикновено се отиваше на самоход до Княжево.
                Каски, наколенници и друга защита - само в "Некерман", но не и по нас.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                  Имам някакъв спомен, че "Балкан"-чето струваше 85 лева ...
                  Бе моят спомен (кристален и жив) е, че струваше 120лв. Защото именно Балканче исках - понеже приличаше на Чопър - ама ми купиха Украйна, понеже струваше 85лв.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    Имам някакъв спомен, че "Балкан"-чето струваше 85 лева
                    Последните плоски струваха толкова. Тия след тях вече с новата рамка - мъдри ми се 105лв. Тия, приличащи на чопър - 120.

                    Всичките с плоски рамки бяха с японски "движения". По-старите с набор дискове вътре (на сестра ми беше такова), седалката им беше с пружини под кожата, по-новите с челюсти, а седалката с дунапрен. "Контрата" на по-новите японски хващаше по-добре. И едните и другите (движения) се задействаха със зъбно колелце със силно наклонени зъби, почти като винт. Новите вече бяха с руски, пак с челюсти но се задействайа по друг (по-евтин) начин. И бяха откровено по-калпави. При по-голям луфт в лагерите дори им прескачаше контрата.

                    Предния венец им беше слабо място. Беше запресован към единия педал и често превърташе. После се заваряваше - търсеше се съответния човек да го завари с тънки електроди. Кормилата (особено на новите с кръглите рамки) също превъртаха горе . И там се заваряваше.

                    Относно динамото - някъде към 84-та - 85-та се появиха читави такива, много по-лесно се пускаха в действие - само с едно бутонче. Оригиналните се дърпаха и често не беше по силите на собственика им да ги пусне. Отделно и захватите към вилката бяха калпави и често "клюмваха".
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      ”Балканите” бяха три чешита- сгъвайката (дето вика др.ПетрофБг) беше тип ”дамски унисекс”, и големия във изпълнение ”дамска” и ”мъжка” рамка. Големия Дамски се продаваше с едни ластични защити от контрата до калника- да не се заплитат полите на булките явно. 76-та дядо ми купи отровнозелен дамски (щото в спортния нямаше други) за споменатите 85 кинта.

                      Приложената илюстрация е от Базар.бг
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:damski.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5808410
                      Последно редактирано от dedoKoko; 07-02-19, 00:50.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Деди само сгъвайките бяха три вида с гуми 20, 22 и чопър. За размера на гумите не съм сигурен.
                        А за шишетата за които се чудех снощи, май ще излезеш прав зелените литрови са от боза.





                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Точно три модела бяха сгъвайките,по ред на снимките струваха 85,120 и 105лв.Големите балкани също бяха 85лв.
                          Вернно че бяха със японска контра,която при разглобяване за смазване се прецакваше и не щеше да захапе напред.Всъщност контрата държеше,но напред тръгваше след няколко свободни обората боксувайки със педалите.Нямам спомен да се е прецаквало централното движение,но педалите си се разпадаха редовно.Руските от украйна бяха истиски,алуминиева отливка и неубиваеми,сгъвайката ми беше със такива.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Моите спомени спират след жълтото балканче. По наше село най- масови бяха сгъвайките като първата. Тук таме имаше някой от тея с дългата седалка...
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Не. Таралежките също още ги има. И са продълговати:
                              А шоколадовите пръчици по тях се продаваха отделно и те голям кеф.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                85 лева бяха тези с 18 цола гумите. С 19 цола гумите бяха 105 лева, а "чопърките" бйха 145 лева, но предната гума беше 18 цола, а задната 20. Тежаха много действително, но въпреки това беснеехме поцял ден с тях. Другият голям купон беше да играем на фунийки в някой забранен обект или строеж,където често дядката (пазачът) ни гонеше. Аз лично играех най-много във Варна на стоежа на сегашния ТЕЦ, и особено като правиха комина му, който е толкова знаменателен сега за варналии.
                                Последно редактирано от ivaningbg; 07-02-19, 13:03.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X