Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    И Морското дъно беше от млечен и бял шоколад, а пък Фини млечни...
    78-ма, от първата си истинска заплата (1 месец стаж в мебелния завод в Габрово- нещо като 160-170 кинта) си купих цели три кутии Фини (1,80*3=5,40) и ги опуках самосиндикално, защото шоколада с Кравата почти го нямаше- само някакви марципани имаше.
    По днешни цени, ако го сметнем през хляба, ще рече бонбони за почти 30 кинта- баси какъв разсипник съм бил...
    Последно редактирано от dedoKoko; 06-02-19, 20:41.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
      Или Пияни вишни...
      Пък как ми се пие едновремешна боза, ама няма.
      Има, казва се "Хармоника".

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Даааа! И "Черноморец". Ама той беше по достъпен.
      И Черноморец има и си е същият. Аз вече не съм същия де ама тия дни ми се мерна пред очите и изядох една голяма кутия за ден и половина.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Даааа! И "Черноморец". Ама той беше по достъпен.
        ЪЪЪ, черномореца и сега си го има, при това освен "оригиналния", още няколко вида. Питай Дядо Владо.

        И по личното ми мнение сега е дори по-хубав. Или пък по-пресен, не знам.

        ПП: И троен лешник още има. Ама ония с прозрачен пластмасов капак, дето горе ги споменах, няма. Ако някой пусне ще стане свинска работа.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Фин млечен си ги спомням, но тия дипломати и лешници нещо ми се губят (но вкъщи никога не се е наблягало на сладко, та може и затова).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            И Черноморец има и си е същият. Аз вече не съм същия де ама тия дни ми се мерна пред очите и изядох една голяма кутия за ден и половина.
            Интересно- не съм те забелязал по околовръстното...явно или бонбоните не са като едновремешните, или наистина ти не си като едно време...
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Фин млечен си ги спомням, но тия дипломати и лешници нещо ми се губят (но вкъщи никога не се е наблягало на сладко, та може и затова).
              Външно тия са бегло подобия на ония. Вътрешно - нищо общо. Просто оваляни в шоколадови пръчици кръгли бонбони в иначе стандартна картонена кутия, но горния капак вместо от картон, от прозрачно пластмасово фолио. Производство на "Малчика София", освен ако нещо не съм изкуфЕл.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lesni-domashni-bonboni-s-shokoladovi-pruchici-1-[2820].jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5808392
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Спарки, това не са ли "Таралежки"?
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Бозата "Хармоника" си е чист (вероятно много чист) но силно надценен продукт, за да не кажа боклук . Има боза със захар. Купувам си я, чакам я да се газира на стайна температура за два дни и юруш.
                  Помня едни бонбони, бяха оформени като малки бутилки от шоколад, вместо капачка- станьолче, вътре пълни с коняк или ром... Някаква гадост за моите сетива на петгодишен разбирач. Изплюх го и оттогава не съм виждал такива.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Завивам, извинете - гюмовете със сладолед ги караха рано сутрин и ги пъхаха в една метална количка пред сладкарницата. Два - един ванилия, един шоколад. Когато научихме това, загубихме и сън, и всичко човешко, набивано с години в простите ни тикви. Детска лакомия, кой да мисли че леля Данка ще трябва да удордисва стотинките с грамажа.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      ...боза със захар. Купувам си я, чакам я да се газира на стайна температура за два дни
                      е да де?

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        По-скоро Данка е уйдурдисвала крайния приход с получените кила сладолед.
                        Според едновремешен сладоледажия- 20-тина процента за фонда ”и я съм човек”.

                        Да не ти казвам, колко се изкарваше на вр. Столетов (сега Шипка ) с едно кило виетнамско кафе на зърна, купено от магазина, съответно липсващо в складовата разписка и продавано в чашите като бразилско...
                        Последно редактирано от dedoKoko; 06-02-19, 21:23.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          ... та за това се научих да карам седнал на волана...
                          Това и аз го можех. Не знам къде да се свра, да се пробвам, дали още го мога. Нали не се забравяло ... а пък тази година удрям 50...

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Потекох...
                            Майка ми криеше кутиите с бонбони на най-различни места, ма в 35м2 къща на два етажа беше въпрос на минути да ги намерим с брат ми. Само трябваше да разберем че има. След третата кутия, уж неразпечатана пък празна, реши че по-добре да ни ги дава веднага и да приключи въпроса.
                            Същата работа , но майка се усети когато искаше да почерпи учителките ( правеха домашни посещения по едно време ) с една неразпечатана кутия ,,Диана " която се оказа празна За сладоледа - още помня мириса на кон и слюнките ми течат като се сетя .Сладоледа идваше с един конски фургон от съседното село , точно по обяд и баба ги пустосваше , защото следобедния сън ставаше загубена кауза . Беше млечен и сметанов , и скоро не помня да съм ял подобно нещо . По едно време пуснаха и течен шоколад в тубичка - беше невероятен ( май 55 стотинки стриваше ?) .

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              По-скоро Данка е уйдурдисвала крайния приход с получените кила сладолед.
                              Според едновремешен сладоледажия- 20-тина процента за фонда ”и я съм човек”.

                              ...
                              Може.
                              Обаче аз всяка вечер сега минавам покрай нея с кучето и като и кажа "Добър вечер" се изчервявам. Едно че единият и син, почти набор, си отиде преди нея, второ - споменът за детските дивотии. Чиста кражба си беше, за нейна сметка

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Шест годишен се оказах в Алжир. Още помня в какъв ступор изпаднах като разбрах че имало повече от два вида сладолед. Много повече от два.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X