Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Бяхме направили пътеки в южняка. Веднъж така зловещо се пребих че ме болеше всичко и за капак кормилото са покриви безкрайно и трябваше да го влача на гръб до вкъщи.
    Последно редактирано от turtey; 06-02-19, 19:19.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      На някой да му е влизало динамото в спиците при скорост по наклон [emoji56] [emoji33]

      TT
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Голям рев беше докато убедя дядо(лека му пръст) да ми вземе сгъвайка(балканче),тате не щеше и да чуе.След задължетелно облените лакти и колена при усвояване на шофирането,почнах да се занимавам със екстри.Първата беше светещ стоп заедно със фара.След време светещи капли със по две крушки,наистина изглеждаше ефектно как се премятат светещите ламби при ход.Разноцветните телефонаджийски жички и бяха задължителни,както и чистачите на осите.Карането със разкопчана рамка и на задна капла не впечатляваше никого,та за това се научих да карам седнал на волана,е успявах да впечатля когото трябва.Разни номера като да отлепиш колелото цялото във въздуха,да вдигнеш само задна гума си бяха нещо естествено.Събирахме се ашлаците и на детската площадка играехме колобол,спомени.Добро колело си беще,още го имам май му трябват гуми.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          В Трявна през '80-те дядките масово бяха с Мифа, от моя дядо зная, че са от преди войната, а чичките бяха с Украйна и Балкан. После, към края на '80-е в Стара Загора на улицата имаше Чопър, дъщери на морски капитан, и БМХ - син на състезател по мотокрос. Верно гъзария, ама кел файда, не им даваха да ги карат свободно за да не им ги откраднат. Основно тези два велосипеда вечер се изкарваха пред къщите повече за сеир, абсурд беше децата да дойдат да покарат с нас. И друго сега се сещам, БМХ-а беше много строго пазен и заключван, а в същото време две кросови Сузуки-та 125 свободно си нощуваха редовно на една платформа на улицата. Явно за тях в онези години е било безопасно.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Южния винаги е бил чудесен, от всяка гледна точка, нищо общо с тъпнята борисова. Жалко, че се омърлЯви нещо с тия рестрикции, ма и ние... .
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Мифата и Диаманта имаха по- тънки и високи динама, фаровете бяха тумбести, метални/хром и всичко работеше. Тези бяха по- редки колела и според мен са вкарвани и донасяни още преди 50та година, съдейки по собствениците им- на работа като градинари в Чехия, потомствени бахчевани в Австро-Унгария.
              Два Диаманта - мъжка рамка и дамска такава са си купили моите родители през 58-ма, след сватбата. Не за забавление а като основно превозно средство. Досущ както по-късно се купуваше москвич или трабант. Мъжкото го откраднаха, около 72-3та ще е било. Дамското още е някъде в плевнята. Добре че не може да говори. Баща ми с медната пръскачка на гърба, по две тенекии от сирене, пълни с домати, на кормилото от двете страни, кошница с грозде на багажника, мотиката вързана под седалката със сапа напред към кормилото и надолу по баира от лозето до у нас на контра и спирачка.
              Лостовите спирачки ги помните, вярвам

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Диамант имам още у нас,но му продадох задната капла свободен венец.Мъжко колело,много леко вървеше.На времето баща ми го е събирал чарк по чарк,беше си комплектно,с фар със две светлини и задължителната помпа.Вентилите на гумите бяха стандартни моторджийски и на помпата имаше накрайник който се притискаше към вентила за помене,нямаше маркуч.Предната гума с беше оригиналната на детелини по центъра на грайфера.Спирачките са изцяло механични със лостов механизъм и "накладките" действаха от вътре навън спрямо гумата на каплата,не странично както сега.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Мхм, велосипедни неволи...
                  ДИАМАНТИТЕ бяха чешки, с тънки грайферни гуми, почти бегачи(дали нямаха и скорости), а Мифите -гедерейски с гуми като големия балкан.
                  Имам спомени за велосипед с карданна предавка от неизвестна марка в мазето на дядо, но изчезна при пренасянето в друга къща, преди да съм го докопал.
                  Научих се да карам на полски ”Универсал” .
                  Имаше едни по-малки, без контра, наричахме ги ”жабка”, и един по-голям -юношески. На средния тръкалетата му бяха почти като на сгъваемия Балкан. Бях на 5 и1/2 години. Карах го с тунинг тръба на седалката до 7ми клас. После минах на голям Балкан, а неосъществената ми мечта беше ”Старт шосе” със скорости, ама не би. Наложи се да ходя да тренирам колоездене, че да се докопам до него, па макар и за временно ползване.

                  А някой спомня ли си бонбониерата ”Дипломат”- имаха и дъвчащи вътре...
                  Последно редактирано от dedoKoko; 06-02-19, 20:03.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Имам още полско, но Корлис, дамско, синьо. Универсалът беше мъжки, червен., 55лв. Пари си е било. Това е било горе долу по времето на зазката 965 (2600лв)
                    Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                    А някой спомня ли си бонбониерата ”Дипломат”- имаха и дъвчащи вътре...
                    Те заедно с Карамел Му ни бяха любимите. След 10 ги виждах турски, в друга опаковка
                    Последно редактирано от veskov; 06-02-19, 20:11.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                      ...

                      А някой спомня ли си бонбониерата ”Дипломат”- имаха и дъвчащи вътре...
                      Потекох...
                      Майка ми криеше кутиите с бонбони на най-различни места, ма в 35м2 къща на два етажа беше въпрос на минути да ги намерим с брат ми. Само трябваше да разберем че има. След третата кутия, уж неразпечатана пък празна, реши че по-добре да ни ги дава веднага и да приключи въпроса.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        После имаше едни "Лешник" - вътре цял лешник, отгоре шоколад с лешников крем, дето се топи в устата, най-тогоре оваляни в шоколадови пръчици. Няма ги от момента, в който Nestle купи завода.

                        Същата картинка - намираха се на 5-тата минута къде са скрити. Понякога оставяме за срам 1-2 бонбона, понякога не се сдържахме и оставаше чисто празна кутия.

                        И аз потичам всеки път като се сетя.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Същата картинка - намираха се на 5-тата минута къде са скрити. Понякога оставяме за срам 1-2 бонбона, понякога не се сдържахме и оставаше чисто празна кутия.

                          И аз потичам всеки път като се сетя.
                          Малее, аз си мислех, че с брат ми сме уникални в това отношение. Намирахме кутията за няколко минути. Имаше едни "Фин млечни"!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Или Пияни вишни...
                            Пък как ми се пие едновремешна боза, ама няма.
                            Фиат Купе
                            Опел Фронтера В
                            Мицубиши Паджеро Пинин

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                              Или Пияни вишни...
                              Даааа! И "Черноморец". Ама той беше по достъпен.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Да, но се сещам само за Троен лешник, три цели, с шоколад, но без пръчици отгоре. Пак така де. А в Малчика/Нестле са ни водили като деца и ни даваха цели шепи, ставаше ни лошо. Пияните вишни по- се намираха, Черноморецът беше като Арда пакет- навсякъде. Поне пресни
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X