Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
    Сега някой ако изкара и комплект резци за линолеум, ама от старите- с дървената дръжка...
    +тези ли?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0250.jpg
Прегледи:1
Размер:183.6 КБ
ID:5808600
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Не точно - наборчето дедо Коко има предвид варианта с дървена дръжка.
      На моя редовно му падаше пръстенчето..

      Обаче, понеже имах достъп до печатарско мастило, или някакво друго мастило, манифактурата вървеше идеално - печатахме торбички ( тогава нямаше много варианти на шарени торбички), тениски, работните ризи на всичките ми съученици можеше да съперничат на облеклото на пилот от Ф1...

      Декари линолеум, с балатум не ставаше, торби със стружки....

      Якооо....

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
        +тези ли?
        Да, ама искат от модела с дървена дръжка, явно щото е по-ретро, по-сталински така
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Декари линулеум, с балатум не ставаше, торби със стружки....

          Якооо....
          Ставаше-ставаше. С онуй на текстилна основа... то май на него викаха в железариите "линолеум", а на другото - картоненото - "балатум". А това "художественото" дето си беше изцяло от нещо като каучук и можеше да се дълбае от двете му страни - такова немаше почти никъде. По-късно се появи "ботекс" (да се не бърка с "ботокса" в бузките на ДССИМ) от някакъв пластификатор и стъклени влакна, немаше текстилна основа и държеше на огИн. Запознанството с този мат`рял (както и липсата на друг, де ) ме накара да го избера за първо подово покритие вкъщи.. Що изпуснати цигари си изгоряха върху него без да оставят следа, все едно върху теракот... Що изпуснати чаши и чиниЙ спаси от счупване.... Десетина години го държах и после налепих теракот, а онуй нещо е в мазето вече 20 + години.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Я дедо да ви върне назад в детството.
            Конкретното изделие е наследственно.
            Моето от школото беше от тръба, черно и с червена дръжка, ама зачезна покрай преместванията и остана само това.
            ..
            Ще се изненадаш, ма при наличието на каква ли не техника, това "лъкче" продължавам да го ползвам в работата си и към днешна дата.
            Имам много километри, прокарани с трионче по всякакви пластмаси, месинг, алуминий, дърво, желязо. Имам поне три такива към днешна дата, та хич не ме връщаш в детството.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Ма ти много си нахитрял нещо, да не си ял шоколад Кума Лиса? След още 2-3 седмици да не забравиш тировете да ги увеличиш на 7-8, а тонажа на 80 т. всеки, може и зелени човечета от марс да добавиш. А аз ще се постарая, като пускам нещо да го подкрепя с поемно лице, трима свидетели и протокол със снимков матрял, нотариално заверени, подпис, печат и държавна марка. Това при условие, че не съм ти упрял пистолет в главата за да те карам да вярваш на сила.
              ...
              Ма не се засягай де Това че някакъв байчо те бил хванал за балък си е твой проблем , но действително ще е по- добре да си проверяваш "източниците" преди да пускаш тук врели- некипели. За да не се излагаш.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Не точно - наборчето дедо Коко има предвид варианта с дървена дръжка.
                На моя редовно му падаше пръстенчето..


                Декари линолеум, с балатум не ставаше, торби със стружки....

                Якооо....
                Да де с дървената дръжка, понеже с таакова съм работил. Туй маспласовото го купиха на сестра ми и дръжката се счупи много бързо.
                Вени, стружките пък за какво са ти били?
                Или- отпадъка при рязането е.

                Лъкчето, дето го постнах е сигурно на 60 -70 години, наследство от баща ми. Завчера рязах с него една платка за частпромпроект, та затуй се присетих.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Това е невероятно практично и много универсално лъкче. Имам ново такова, но не с прави ъгли, а полукръг и листчета от малка ножовка. Какви листчета му слагате сега на старото?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    ...Какви листчета му слагате сега на старото?
                    Има за метал - твърди, със ситни зъби, има за дърво - малко по-едри зъби, "мека" стомана. Има и едни "посукани", обикновено са твърди като за метал, но има с различна едрина зъби и различен диаметър. Едрият зъб и дебелата основа вероятно са за дърводелство.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Оригинални
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:list.jpg
Прегледи:1
Размер:64.9 КБ
ID:5808616
                      Преди време мернах в някакъв магазин и забърсах 3-4 връзки по 10бр.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Старото си е старо.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Това е невероятно практично и много универсално лъкче. Имам ново такова, но не с прави ъгли, а полукръг и листчета от малка ножовка. Какви листчета му слагате сега на старото?
                          Прободен трион (т.нар. "Зеге") не върши ли същата работа?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Със зеге няма как да обходиш вътрешна, а и външна крива с радиус 2-3 милиметра.
                            На туй, ако си забравил триончето е дебело 0,3 мм и широко около 1 мм.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Има неща,които могат да се изрежат Само с такова трионче!
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                                Със зеге няма как да обходиш вътрешна, а и външна крива с радиус 2-3 милиметра.
                                На туй, ако си забравил триончето е дебело 0,3 мм и широко около 1 мм.
                                Ще я обходя с бормашина.
                                Туй лъкче някакво българско изобретение ли е или е нещо от Средновековието, още като малък се питах...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X