Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    И кое им е здравото на здравите сили дето Гагича ги дразни? Може би чугунените глави?
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Е така е . По-рано пък бяха калодки , тарелки , шатуни , тоя по-дълговечен , оня пък по-късовечен ...
      все си се учим ...
      Баси... Калодки се сетих, тарелки съвсем, ма за шатуните се наложи да ползвам жокер

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Откакто я има тази тема, 29-годишните закръглиха 40.

        Гагич, ... сгагичоса и тука.

        И поради изречената с апломб долна лъжа:

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Точно па в тая тема изобщо не съм дразнил здравите сили.
        темата няма право на живот. Поне известно време.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Някой да е гонил обръч от бъчва по прашната улица с парче подходящо изкривено арматурно желязо? Ние му казвахме "карачка". Който имаше пък стара капла беше като ферари сред москвичи - нямаше стигане.
          Карачка съм карал във всякакви варианти, култовото беше като няма друго кръгло нещо , вадехме едно от колелата на старата готварска печка в къщи и бегом на улицата. Да ама боя си ми беше сигурен веднага щом майка ми поискаше да запали печката и да готви. Другата за което често ядях бой беше краденето на вилици от къщи. Грабвам вилица и с чука я изправям, ако няма чук и с камък ставаше и с така приготвеното оръжие отивахме на риба в Искаро да "Бацаме". Да ама често се случваше да си хвърля из камънака вилицата и трябваше да крада нова. Хванеше ли ме майка ми пак бой.
          Сега се сетих и за друго удоволствие, сигурно дъртите си спомняте как се бие пумпал с камшик.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
            Карачка съм карал във всякакви варианти, култовото беше като няма друго кръгло нещо , вадехме едно от колелата на старата готварска печка в къщи и бегом на улицата. Да ама боя си ми беше сигурен веднага щом майка ми поискаше да запали печката и да готви. Другата за което често ядях бой беше краденето на вилици от къщи. Грабвам вилица и с чука я изправям, ако няма чук и с камък ставаше и с така приготвеното оръжие отивахме на риба в Искаро да "Бацаме". Да ама често се случваше да си хвърля из камънака вилицата и трябваше да крада нова. Хванеше ли ме майка ми пак бой.
            Сега се сетих и за друго удоволствие, сигурно дъртите си спомняте как се бие пумпал с камшик.

            Дървен пумпал дето се развърта с памучно въженце помня, ма не сме го били сякаш с камшик. Там играта беше след като се завърти да го обиколиш с въжето и да си го метнеш на дланта без да спира да се върти.
            А мъжко колело под рамката карали ли сте?

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

              ........................
              А мъжко колело под рамката карали ли сте?
              Хе, хе 'украйна' с рамка , разбира се и едни други по-стари мисля немски, ма марката не помня.
              А кокалчетата ви да са били все очукане от педалите, ма пак да ви се кара ......'жабка' май се казваше.
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Хее, немските бяха "Мифа".

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Хее, немските бяха "Мифа".
                  У дома беше Диамант

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    ..
                    А мъжко колело под рамката карали ли сте?
                    Масово,
                    интересно, дядо и баба знаеха че така им нося хляб/бира каквото там и не се притесняваха.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Не, само балканче. Обаче го правех на мъжко, защото въдицата се крепеше на багажника и стърчеше напред, над рамата, чак до кормилната основа.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        А на рамката нещо качвали ли сте?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          А на рамката нещо качвали ли сте?
                          Това беше кефа като станахме по големи след 7ми клас, зора беше докато я навиеш да се качи пък после няма къде да ходи.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                            Това беше кефа като станахме по големи след 7ми клас, зора беше докато я навиеш да се качи пък после няма къде да ходи.
                            То се е навила защото, иска да ходи точно там.

                            Обаче рекорда с 4 души на балканче да минем 60-те метра в училищния двор сме го постигали само веднъж след много падания.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Защо, става. На кормилото, рамката, седалката и багажника. Но такава отврат като балканче не съм имал, биеше и украйната.
                              пп а и не знам, то по едно време имаше разни балканчета, че и сгъваемо
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Моя прадядо ми беше обещал да ми купи колело и един ден комшията вика , че в Селкопа имало две останали ,,лястовици" ( всичко ставаше с връзки ) .Та паля аз старото колело ( балканче със сгъваема рамка ) и в гората намирам дядо , той казва да си взема 42 лева ( аз знаех къде държи парите , защото му пазарувах цигари и други ) и да го купувам . Взимам парите и колелото е вече в ръцете ми . Първо му падаше веригата - оправихме го . След това тест по селските улици и таман го бях набримчил в един лек завой видях как предната гума се завъртя , кормилото остана в ръцете ми и само една купчина пясък ме спаси от челен удар в дувара . Баща ми вечерта бесен , защото вече имах балканче , но дятката най-спокойно му отряза мераците да се кара .Просто му рече , че той е решил , парите ги е нарочил за мен и това е ! Бях му сложил една кошница отзад и отиваме да крадем дини , но пъдаря ни фиксира , газ през дупките с три дини в кошницата и багажника се разпадна , ама дините оцеляха .После това колело го закачих на задната гума на едно сбирано голямо колело и стана триколка за двама души , а с нея мерехме за колко време може да минем 10 - 20 километра до съседните села и обратно .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X