Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Почти няма радио, което да се разсърди на хубава антена.
    Бих казал "подходяща"... Най-важното условие е, антената да е за съответния диапазон, а след това е качеството и, по отношение на усилването.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #92
      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Може би не е точно тук мястото, но някой пробвал ли я е как работи с външна антена (става дума за wouxung kg-uvd1)?
      Видях, че същия въпрос го има 10 поста по-горе, но отговор не видях.
      Ако никой не го е пробвал, има ли причина за това (не се слагат виншни антени на такива станции, защото започват да се побъркват, защото "гошо" така е казал, защото не помагат ....) и има ли смисъл аз да го пробвам, ако "се знае", че не е добре?
      Закачай тази, и няма да има проблеми. Пробвано е!
      Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
      Diamond MR-77, двубандер, магнитна, къса, готова за употреба около 50лв в Телком.
      имам я от няколко години, работи фантастично за дължината си.
      Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
      антената която съм описал по-горе има "пружина" в основата която и позволява доста да се наклони преди да се отлепи

      с други думи трудно пада
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • #93
        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        OK, мерси.
        Въпросът ми произлизаше от тук
        Първоначално публикуван от Lazar
        По принцип всички миниатюрни многообхватни токита с голяма мощност(5Вт) имат 2 основни проблема:

        1. Проблем с охлаждането когато работят на максималната мощност

        2. Чуват глупости когато ги закачиш на голяма(стационарна антена)

        Не вярвам Кенууда да е изключение.
        Последно редактирано от upi; 30-06-09, 09:01.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #94
          До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Може би не е точно тук мястото, но някой пробвал ли я е как работи с външна антена (става дума за wouxung kg-uvd1)?
          .....................................................
          Да .... някой е пробвал ....
          Работи, дори много добре с антена подобна на тази, която е показал Влади.
          Само, че при мен е една магнитна основа и два излъчвателя различни за двата обхвата (сменят се).
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #95
            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            В момента, в който антената е настроена спрямо станцията достстъчно добре, на станцията и става дори по-лесно. КСВ-то на двубандова гуменка никак не е цвете за мирисане, пък станцията е предвидена да си работи с нея. С хубава външна антена дори не винаги е нужно да работиш на пълна мощност. Добрата антена в много случаи е водещото.
            Последно редактирано от sparkybg; 30-06-09, 11:14.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Във всички случаи е водеща!
              Ако "предаването" можеш да компенсираш с мощмост, то за "приемането" пак си трябва антенка...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #97
                До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Във всички случаи е водеща!
                Ако "предаването" можеш да компенсираш с мощмост, то за "приемането" пак си трябва антенка...
                Да де, ама някои ръчни станции, с външна антена започват да чуват повече и не от там, от където трябва. С тая конкретно мисля че няма проблем, пък и никой не е "докладвал" за такъв.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  И моето пристигна
                  Ипонеже половинката реши да ми го поръча за рожденния ден...и понеже съм глупав, сега съм без кабел и програмирам канали ръчно

                  Така и не се появи някой на R1 снощи да каже как се чувам.
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • #99
                    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Тичай при Спарки ..... да го програмирате .....

                    Ъъъ, ако искаш може и при мене ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Благодаря,
                      За момента кълва и ръчно
                      Книжката обаче е доста бедна...а и аз от 10тина годинки не съм захващал радио
                      Я споделете, що е то CTCSS/DCS функцията
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        CTCSS = Contunuous Tone Coded Squelch System, или иначе казано субтон. Използва се честотната лента до 300Hz. Идеята е когато 2 станции са настроени да работят със субтон, да отварят канала само ако засекат сигнал с определена честота в тая честотна лента. Тоест можеш да говориш на някаква шумна или претъпкана честота, но станцията няма да отваря докато някой със същия субтон не започне да предава. Това, + ефекта на захващане при FM модулация ти гарантира почти безпроблемно говорене с най-силната (често и най-близката) станция с тоя субтон, без изобщо да влиаят останалите.

                        DCS=Digital code squelch. Върши същата работа, но е с цифрови кодове. Използва се същата честотна лента за предаването на кодовете.

                        Понеже аудио филтрите режат всичко под 300Hz, по стандарт, тия тонове или кодове не се чуват и не пречат на комуникацията.

                        Капиш?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          CTCSS = Contunuous Tone Coded Squelch System, или иначе казано субтон. Използва се честотната лента до 300Hz. Идеята е когато 2 станции са настроени да работят със субтон, да отварят канала само ако засекат сигнал с определена честота в тая честотна лента. Тоест можеш да говориш на някаква шумна или претъпкана честота, но станцията няма да отваря докато някой със същия субтон не започне да предава. Това, + ефекта на захващане при FM модулация ти гарантира почти безпроблемно говорене с най-силната (често и най-близката) станция с тоя субтон, без изобщо да влиаят останалите.

                          DCS=Digital code squelch. Върши същата работа, но е с цифрови кодове. Използва се същата честотна лента за предаването на кодовете.

                          Понеже аудио филтрите режат всичко под 300Hz, по стандарт, тия тонове или кодове не се чуват и не пречат на комуникацията.

                          Капиш?
                          Благодаря
                          Гледай какви раборти са измислили хората...навремето squelch-а се настройваше само като ниво на радиото. Ползва ли ги някой тези функционалности? До колкото забелязах каналлите не са претъпкани с хора (снощи не намерих никой да ми каже как се чувам).

                          Ще го поразцъкам и ще дам и моите отзиви за радиото. На първо четене всичко изглежда доста добре(липсва ми само 100 mW)
                          LZ1DWW

                          Коментар


                          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Ползват се масово. Понякога и по репитрите, ако има смущения, или някой умишлено създава такива.

                            В радиолюбителските среди - по-често CTCSS, а в другото(PMR446 naprimer) - по-често DCS.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              хех, ползват се, разбира се. Как иначе пастирката на бакшишите ще знае кой бърбори по канала без той да се представи... там същото не е само squelch, ами е изведено с цифрички на радиото.

                              Коментар


                              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Не знаех. За такситата винаги съм се чудел как става и си го обяснявах по подобен начин, но никога нямаше да го свържа с тази абревиатура.
                                Навремето(когато бяхме млади и запалени любители) нямаше такива неща.
                                LZ1DWW

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X