Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    И на мен ми е интересно какво се има под "побъркване" защото и аз съм привърженик на китаиските станции и ги ползвам доста често с външна антена.От Пловдив съм и отварям Р1,Р2,Р3 (Р1 го отварям по трудно и то в различни часове от денонощието).За антена исползвам копие на тази
    http://www.i1wqrlinkradio.com/antype...chiave1238.htm
    А като чуствителност на приемане сравнено с YAESU VX-110 китаеца води

    Пздрави LZ1MPL

    Коментар


    • #47
      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      За чувствителността, сравнявал съм PX-888 с VX-146, като чувствителност, и са еднакви. Дори 888-цата може би е с една идея по-чувствителна. А това го сравнявах с 888-цата, и ми изглежда същото.

      Гледах из интернет и тестове (включително и един от лаборатория, със съответния документ) на PX-777-ца, и дори надминаваше това, дето и дават по книга. Това ще да е същото, а по книга му дават -122dbm (12db SINAD), a modulation sensitivity -12mV, каквото и да значи това.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Побъркването идва от това, че входа на приемника е смятан да работи с малка антена и като му се набие спектър с доста по-високо ниво, започва да "чува" глупости. Най-често огледалните канали. Понякога дори се самовъзбужда входното стъпало.
        Еднобандовите са малко по-добре от многобандовите, поради простата причина, че приемника им свит в тесен диапазон. Няма значение маркови или китайски. Просто при дадения обем, не може да се изпълни условието за голям качествен фактор на входните LC вериги и от там започват проблемите.

        Коментар


        • #49
          Честоти на метеорологичните бюлетини

          Някой знае ли на какви честоти предават данните си метеорологичните станции по върховете (бв. Ботев, вр. Мусала и т.н.)? Предават се на всеки 3 часа, но не мога да си спомня честотата.

          Коментар


          • #50
            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Най-после дойде и моя китайски двубандер ! Машинката е чудна, с удоволствие откривам в нея екстри които не съм предполагал!Особено възможността да слуша две честоти и да предава на тая на която последно е приет сигнал ...и др.
            Обаче...
            Не успях да се справя с компютърните настройки.Всичко си настроих на ръка от клавиатурата на станцията.На диска с драйвери изобщо няма такъв за този модел - TG-UV. Изтеглих от официалния сайт драйвер но той избщо не открива станцията като устройство.Може би нещо с портовете не е наред....?
            Sparky, може би ти ще ми помогнеш ....?

            Коментар


            • #51
              До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Какъв ти е кабела за програмиране? Ако USB, ти трябва драйвер за него. Търси го на диска, който са ти пратили с кабела.

              Това, дето си свалил от сайта на quansheng е софтуер за програмиране. Не е драйвър. Мисля че беше .RAR файл, а вътре имаш едно инсталационно .EXE, което стартираш, и програмата се инсталира. Прави си там иконки и каквото трябва, и можеш да влизаш вътре, дори изобщо да не си подкарал кабела.

              Ако кабела ти е за COM порт, нямаш нужда от никакви драйвери, а само от софтуера за програмиране.

              Аз работя с COM кабел, и никакви проблеми не съм имал. При мен всичко си върви.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                да, има някакви парадокси с USB driver-а...

                при мен на два последователни компютъра не рачи да се инсталира,

                по-точно се инсталира, вижда се в Device manager-а, принудително му обявявам на кой COM да работи, точно според инструкцията, и резултата беше едно голямо, вълнуващо нищо...

                и тъкмо бях решил, че съм си купил нищо, и на третата машина си тръгна - точно по същия алгоритъм, по който не успях преди.

                и си работи без проблем

                ShuangDuang не откри нито един COM, на който е закачено устройството, а иначе в Device manager-а си го имаше...

                оставих нещата така...

                също съм много доволен от устройството

                Коментар


                • #53
                  До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Затова не веднъж съм казвал - купувайте си кабели за COM порт. А преходници USB->COM си взимайте от тук. Има вероятност тоя вариант да е по-добрия. Или най-малкото може като не работи, да го заврете някъде на продавача, или "да му вдигнете скандал" и да го върнете.

                  Иначе, ако на компютъра имате COM порт, най-добре забравете за USB-то. COM-а си работи безгрижно и безпроблемно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    хм, и е така, и не е...

                    Така е, защото решението с СОМ-а е най-простото и лесно
                    ама по съвременните лаптопи това е екзотика

                    а не е така, защото преди време в магазина ми се продаваха такива преходници

                    продаваха, а вече не, защото тези принципно чудесни неща притежават селективната възможност да не работят в странно подбрани комбинации, които обаче задължително включват устройствата, за които ни трябват.

                    след поредица от недоволни клиенти вече не продавам такива преходници...

                    Коментар


                    • #55
                      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      хм, и е така, и не е...

                      Така е, защото решението с СОМ-а е най-простото и лесно
                      ама по съвременните лаптопи това е екзотика

                      а не е така, защото преди време в магазина ми се продаваха такива преходници

                      продаваха, а вече не, защото тези принципно чудесни неща притежават селективната възможност да не работят в странно подбрани комбинации, които обаче задължително включват устройствата, за които ни трябват.

                      след поредица от недоволни клиенти вече не продавам такива преходници...
                      Напълно съм съгласен с теб. Просто трябва да се намерят работещите за нашия случай. А купувайки си USB кабел, нямаш тоя избор. Те са си едни и същи, с едни и същи драйвъри, и толкоз.

                      Лаптоп нямам засега. Но няма нито един десктоп компютър в офиса, от общо 10, който да няма поне един COM порт. А компютъра, на който работя в момента е купуван преди месец, и е от чисто новичките Intel Core i7. И трите чишита дъна, които бях харесал за него, имаха COM порт, въпреки че COM порта никак не ми е бил приоритет при избора на дъно.


                      ...ама това в крайна сметка не бива да ви притеснява. Програмирането на станциите най-често е еднократен акт, особено при токитата. Още повече че точно при тия, май всичко се настройва и от клавиатурата, за ралика например от PUXING-ите, където има куп настройки, които могат да се направят само и единствено през софтуера.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        След няколкочасови опити най-после успях да се справя с програмирането на станцията през РС с кабел за връзка чрез USB.Проблема се оказа в това , че драйвера се инсталира автоматично на СОМ 3 , а софтуера за програмиране търси станцията само и единствено на СОМ 1.Решението е следното.
                        1)Инсталира се драйвера от диска който се дава с USB кабела.
                        2)Инсталира се софтуера за програмиране(изтегля се от официалния сайт на производителя)
                        3)На ПС-то : отива се на контрол панел> систем>дивайс миниджър>ком портове.Там СОМ1 се забранява(disable ), a СOM 3 , където се вижда драйвера , се преномерира чрез пропъртайс>адвансед на номер 1. Разбира се, това хич не се харесва на Уиндоса и той дава едни заплашителни предупреждения.Не му обръщайте внимание а сложете на този порт номер 1.
                        4)Включвате станцията чрез кабела.
                        По такъв начин вече има връзка между драйвера и програмиращия софтуер.Можете да си програмирате станцията както ви е угодно.
                        Успех !

                        Коментар


                        • #57
                          До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Може преди да се прави операцията, COM1 да се пренасочи да е COM2, а след инсталиране на драйвъра, ако не се инсталира автоматично като COM1, то поне ще го пренасочите към COM1, без да се спира наличния COM порт, и бе хилядите предупреждения от WONDOWS.

                          Освен всичко друго, пренасочването може да стане и през BIOS-а на компютъра. Дори е най-лесно от там, поне за мен. Слагате на COM 2, a windows-а автоматично ще си го засече че е там. После инсталирате драйвъра, който предполагам при това условие автоматично ще се инсталира на COM1. Ако не - пренасочвате го от COM3 на COM1, и готово.

                          Но, USB кабела не работи добре с някои модели станции. Не ми е ясно дали е от софтуера, или от самите станции. От тия, дето са ми минали през ръцете, работеше добре със софтуера на 888-ците, понякога забиваше със софтуера на 777-ците, и много често забиваше на WOUXUN-ите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            COM-а има един параметър скорост на предаване и ако не е настроен на скороста на устройството нищо не става .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #59
                              До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Има ли възможност някой от вас да покаже малко снимки на това чудо? Какво представлява като размери? Някъде пишеше че тежи 800 грама вярно ли е това?

                              Коментар


                              • #60
                                До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                COM-а има един параметър скорост на предаване и ако не е настроен на скороста на устройството нищо не става .
                                Всичко работи на 9600, а и самия софтуер за програмиране си го инициализира на 9600. Преслушал съм го. Проблем от това естество не може да има.

                                Порблем се получава най-вече от гадните драйвъри.

                                Не, не е 800гр. Цалата кутия, със захранване, зарядно и станция, според мен тежи не повече от 700гр. Станцията - вероятно 500, или по-малко. Не съм я мерил, но не е особено тежка.

                                Снимки можеш да намериш из интернет. Питай чичко Google за "QUANSHENG TG-UV".

                                ПП: Сега гледам че на сайта на производителя пише 850гр. Но това предполагам е за цялата кутия. Не е от леките станции, но не е и от тежките. Не очаквайте да тежи като детските играчки, дето ги продават за по 50лв комплекта. Най-малкото батерията и е 1500mAh 7.2V. Издържа доста.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X