Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Разбрах скоро, че на 'Илиянци' се намирали двубандери. Вярно ли е това и на какви цени са? Като цяло добре излеждат на външен вид, надявам се и да работят така!

    Коментар


    • #62
      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      SPARKYBG, аз съм колега-радио-любител.Бих искал да попитам дали модела QUANSHENG TG-UV вече може да се намери в БГ? В противен случай би ли могъл да поръчаш една бройка от този модел! Благодаря и чакам контакт с теб. LZ1VLA - 73
      е-mail : techdive@abv.bg

      Коментар


      • #63
        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от techdive Преглед на мнение
        SPARKYBG, аз съм колега-радио-любител.Бих искал да попитам дали модела QUANSHENG TG-UV вече може да се намери в БГ? В противен случай би ли могъл да поръчаш една бройка от този модел! Благодаря и чакам контакт с теб. LZ1VLA - 73
        е-mail : techdive@abv.bg
        Много хора чакат на опашка при мен. Става бавно. А и в момента има и друга задръжка - чакам да ми преиздадат картата, с която пазарувам от интернет, защото вчера установих че е повредена. Другата, с която пазарувам пък, изтече, така че чакам и нейното преиздаване.

        Колкото до качествата на станцията - досега не съм забелязал някакви проблеми. Според мен работи перфектно. Липсват и някои "екстри", като имена на канали и DTMF, но всичко, което си има, работи перфектно досега.

        Пазарувам от тук: www.409shop.com и www.radiogearpro.com Не съм имал никакви проблеми, а вече се напазаруваха доста станции от там - над 40.

        Моля, опитайте сами. Не е сложно. А веднъж като го направите, пред вас ще се открие цял нов свят от възможности и изгодни предложения. Струва си, определено.

        Edit: Колкото до това, дали се намират на Илиянци - не знам. Не съм пазарувал от там станции. Ако някой внася същия модел и е на приемлива цена, ще е добре. Лошото е че обикновено се изкупуват накуп от прекупвачи, които после им искат по-висока цена.

        Изобщо, някак пазаруването от там не ми допада, въпреки ниските цени. Но това е въпрос на вкус, предполагам.
        Последно редактирано от sparkybg; 28-02-09, 01:44.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          хм, и е така, и не е...

          Така е, защото решението с СОМ-а е най-простото и лесно
          ама по съвременните лаптопи това е екзотика

          а не е така, защото преди време в магазина ми се продаваха такива преходници

          продаваха, а вече не, защото тези принципно чудесни неща притежават селективната възможност да не работят в странно подбрани комбинации, които обаче задължително включват устройствата, за които ни трябват.

          след поредица от недоволни клиенти вече не продавам такива преходници...
          Здравеи колега,много бих искал да се видим и да ми обясниш ниакои теми отнасяшти се до радиотехниката.Скаипа ми е sladoletcho надявам се когато ти остане време да ме намериш за да можем да се видим.

          Коментар


          • #65
            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Здравейте,

            Някой може ли да ми каже колко реално тежи двубандерчето (TG-UV) с антена и батерия?

            Коментар


            • #66
              До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Не съм го мерил, ама някъде 500-700 грама, по усет. Щом го мъкна постоянно във вътрешния си джоб, и кажи-речи не ми прави впечатление - сам преценявай.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Търся си компактно и по възможност евтино двъбандерче с PMR446. Приличните образци тежат около 200-300 грама. TG-UV тежи доста. Препоръчайте ми някой модел ако се сещате?

                Коментар


                • #68
                  До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  стига бе Спарки, Моторола GP300 е 572 грама според кантара в БИЛЛА
                  китайчето трябва да е поне 150 грама надолу
                  LZ1NDI
                  DR650SE K8

                  Коментар


                  • #69
                    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                    стига бе Спарки, Моторола GP300 е 572 грама според кантара в БИЛЛА
                    китайчето трябва да е поне 150 грама надолу
                    Еми, PUXING си виждал, нали? Е, това е малко по-тежко от него.

                    Не твърдя точно тегло. Това е на усет, а не мога да меря на усет с точност до дори 200гр, освен ако не е рИкия.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от a_kostadinov Преглед на мнение
                      Търся си компактно и по възможност евтино двъбандерче с PMR446. Приличните образци тежат около 200-300 грама. TG-UV тежи доста. Препоръчайте ми някой модел ако се сещате?
                      Абе, не тежи повече от всяка друга станция от тоя клас.

                      По-евтино няма. Тия със стъпка 6.25, която е нужна за PMR-а, са все маркови, и все за солидни пари - от около 500-600 лева нагоре.

                      Така че, за евтино - това е варианта. Значително по малко и компактно е от VX146 и Yaesu FT-60, ако това те притеснява.

                      Ето ти видео:
                      http://video.aol.com/video-detail/su...-60r/953079458
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        От година имам Yaesu VX-7R. Въпреки че тежи 270 грама, не бих го нарекъл джобно радио, а точно такова си търся. Искам да е евтино за да не съжалявам много ако го затрия някъде... Ако не мога да мина евтино, по-добре да си взема Kenwood TH-F7E или нещо подобно.

                        Коментар


                        • #72
                          До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от a_kostadinov Преглед на мнение
                          От година имам Yaesu VX-7R. Въпреки че тежи 270 грама, не бих го нарекъл джобно радио, а точно такова си търся. Искам да е евтино за да не съжалявам много ако го затрия някъде... Ако не мога да мина евтино, по-добре да си взема Kenwood TH-F7E или нещо подобно.
                          Колегите от Приморско ползват някакви Мотороли, като геврек са
                          Нямат никакви стърчащи детайли, заоблени и мисля че ще се вместят в определението ти за джобен ПМР.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #73
                            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Виждал съм ги, но освен PMR искам и радиолюбителските обхвати на 144 и 430 MHz.

                            Коментар


                            • #74
                              До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              Колегите от Приморско ползват някакви Мотороли, като геврек са
                              Нямат никакви стърчащи детайли, заоблени и мисля че ще се вместят в определението ти за джобен ПМР.
                              Такива съм виждал в Техномаркет или Технополис. Цената май беше около 70-80 лв.за две. Те така си и вървят по две в комплект. За съжаление не обърнах внимание с какви батерии се захранват и какво още влиза в комплекта.

                              Коментар


                              • #75
                                До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Понеже днес дойдоха 2. На пакета, измерено от пощите, пише 740 грама. Ама това е заедно с опаковка, кутия, зарядно и адаптер. Предполагам че самата станция е някъде около 300-400, но няма с какво да премеря.

                                Друго:

                                1. няма читави станции по 2 за левче. Станция с цена по-малка от 70лв за брой, без DCS, и с батерия, по-малка от 1000mAh на 6.0-7.2 волта, смятам за детска играчка.

                                2. Хубавата антена си иска габарити. Всякякви скъсявания, огъвания, и т.н. не влиаят добре върху параметрите и. При предаване това може да се компенсира с по-висока мощност, но при приемане няма как. Така че - търсете си станции с обикновена, стърчаща антена, с дължина 10 сантиметра (което също е компромис), и нагоре.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X