Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Първоначално публикуван от nerony Преглед на мнение
    Здравейте.
    На някои от Пловдив да му се намира кабел усб за KG-UVD1P и в същото да му се дава на заем за 1 ден.Аз си поръчах вчера ама ще доиде след две седмици.
    0897250215
    миро
    обади ми се
    0889 30 455 Венелин

    Коментар


    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      обади ми се
      0889 30 455 Венелин
      Изпуснал си една нула
      Няма да казвам къде, защото може да е нарочно

      Коментар


      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        хм, това е от клавиатурата..
        или от мене - днес цял ден съм зад волана на джипа, или на АТВ-то

        така или иначе, се чухме с колегата - работатата е свършена..

        леле, това докато го напиша, го коригирах поне трийсе пъти...
        явно зора е бил голям...
        нейсе, телефона ми го има на 100 места мин. и е 0889 300 455


        извинявам се...

        Коментар


        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Колеги помагайте!!! Немога да се канекна през УСБ с KG-UVD1P!! Сложил съм драйвери за кабела каквито трябва изтеглил съм програмата която трябва и явно има нещо което неправя както трябва но кое е то незнам
          Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

          Коментар


          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Нямам идея. При мен всичко бачка. Никакви грижи не съм имал.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Пробвай това

              Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
              След няколкочасови опити най-после успях да се справя с програмирането на станцията през РС с кабел за връзка чрез USB.Проблема се оказа в това , че драйвера се инсталира автоматично на СОМ 3 , а софтуера за програмиране търси станцията само и единствено на СОМ 1.Решението е следното.
              1)Инсталира се драйвера от диска който се дава с USB кабела.
              2)Инсталира се софтуера за програмиране(изтегля се от официалния сайт на производителя)
              3)На ПС-то : отива се на контрол панел> систем>дивайс миниджър>ком портове.Там СОМ1 се забранява(disable ), a СOM 3 , където се вижда драйвера , се преномерира чрез пропъртайс>адвансед на номер 1. Разбира се, това хич не се харесва на Уиндоса и той дава едни заплашителни предупреждения.Не му обръщайте внимание а сложете на този порт номер 1.
              4)Включвате станцията чрез кабела.
              По такъв начин вече има връзка между драйвера и програмиращия софтуер.Можете да си програмирате станцията както ви е угодно.
              Успех !
              Дано стане
              LZ1AID

              Коментар


              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
                Колеги помагайте!!! Немога да се канекна през УСБ с KG-UVD1P!! Сложил съм драйвери за кабела каквито трябва изтеглил съм програмата която трябва и явно има нещо което неправя както трябва но кое е то незнам
                виж в device manager на кой порт ти е емулиран адаптера
                направи необходимите корекции

                предполагам, че използваш софтуера за KG-UVD1P, а не за KG-UVD1.

                успех!

                Коментар


                • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Спарки, моля за още малко асистенция.
                  Китайското чудо вчера пристигна. Не ми е ясно само, защо на тези канали, които са програмирани през компютъра не мога да сменя мощността на излъчване. Да не би да съм заключил някое меню?
                  И тази сутрин за моя голяма изненада след като вчера бях програмирал всичко в един момент радиостанцията си се рестартира и всички настроки бяха изчезнали.
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Правят го само някой екземпляри и то само в в началото докато им свикнеш. По принцип при мен са се "бъгали" по този начин само 2 от 23 пристигнали. Едната го правеше, когато не си записал каналите, а се опиташ да им дадеш име - понеже нещо не е много възможно според нея, рестартира и започва да говори на китайски . Другата имаше по-неприятния навик да се заключва на мъртво - отключваше се само през кабела на компа. И двете се оправиха за около седмица-две ползване. Съвета ми е да си я настроиш през компютъра, да си нагласиш мощностите, стъпките и т.н. и след това да не я базикаш много много за поне около седмица работа. Относно това, че не ще да променя настройки направени през компа - поне при мен всичките, които съм пробвал имат този проблем. Трябва да изтриеш съответния канал и после да го запишеш на ново или както правя аз, ако искам промени в движение по канала, записвам нов на същата честота и вече си променям и работя на него.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Явно така са си направили софтуера, което е тъпо, но за тази цена толкова.
                      Благдаря.
                      LZ1AID

                      Коментар


                      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        Явно така са си направили софтуера, което е тъпо, но за тази цена толкова.
                        Благдаря.
                        Значи, при PUXING PX-888 "проблема беше решен така - Каналите, прогремирани на висока мощност, могат да се свалят на ниска, обаче каналите, програмирани на ниска, си седят на ниска, каквото и да правиш. Съответно бях програмирал всичко на висока мощност.

                        Тук не съм се заигравал, но на по-старите им модели имаше някаква заигравка с копчета, и можеше временно да я сложиш ниска, докато не смениш на друг канал, където автоматично си я тегли от настройката на канала.

                        Ще трябва да се почовъркам.

                        ...а и се чудя с какво ще отговорят PUXING на тоя модел. Би трябвали и те да пуснат двубандер, само че не знам кога.

                        Quansheng TG-UV пък е още по-различно - там някои настройки на записаните каналите могат да се сменят и си ги помни. Например превключваш на 8-и канал, който е бил програмиран с висока мощност, намаляваш я, и тя си остава такава на този канал, дори да мръднеш на друг или да изключиш станцията, и после пак да се върнеш на 8-и.

                        Въобще, пълно щастие пак не открихме.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Да, има го временно да сложиш на ниска, но аз не съм го пробвал.
                          Как са го измислели от клавиатурата да не можеш да си ги променяш тези неща! Няма пълно щастие, както се казва.
                          Благодаря все пак
                          LZ1AID

                          Коментар


                          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                            Да, има го временно да сложиш на ниска, но аз не съм го пробвал.
                            Как са го измислели от клавиатурата да не можеш да си ги променяш тези неща! Няма пълно щастие, както се казва.
                            Благодаря все пак
                            Ако го има и работи, значи си програмираш каналите така, както ще ги ползваш най-често. А другото понеже е изключение - правиш го временно. Това всъщност съвсем не е лош вариант, стига да работи. Не съм пробвал.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...а и се чудя с какво ще отговорят PUXING на тоя модел. Би трябвали и те да пуснат двубандер, само че не знам кога.

                              Само ти ли не забелязваш, че това е една компания и си прави сама конкуренцията. Имаш уж избор м/у FEIDAXIN, GALAXY, JINGTONG, Linton, Lisheng, PUXING, QUANSHENG, UNIDEN, WOUXUN, WEIERWEL и още 10-на марки, но всичкото в един завод се прави, само адреса на офиса е различен иначе провинцията и града са еднакви.
                              Последно редактирано от Pacific; 29-09-09, 20:56.

                              Коментар


                              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Първоначално публикуван от ike Преглед на мнение
                                Само ти ли не забелязваш, че това е една компания и си прави сама конкуренцията. Имаш уж избор м/у FEIDAXIN, GALAXY, JINGTONG, Linton, Lisheng, PUXING, QUANSHENG, UNIDEN, WOUXUN, WEIERWEL и още 10-на марки, но всичкото в един завод се прави, само адреса на офиса е различен иначе провинцията и града са еднакви.
                                Възможно е заводът да е един и да произвежда по поръчка на няколко фирми. А и как провери адреса на Uniden и Quansheng?

                                PS
                                И хладилниците в Италия се правят в един завод.
                                Последно редактирано от Pacific; 29-09-09, 21:13.
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X