Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
    Възможно ли е ако слушам канал 1 на А и на канал 2Б се включи някой, станцията директно да започне да слуша канал 2 и ако искам да говоря с него да ми позволи да го направя без да превключвам от А/Б бутона.
    И съответно да мога да кажа кой е дефолтния.
    Дано сте ме разбрали, предварително ви благодаря за отговорите.
    От 7 меню настройваш станцията да слуша 2-та банда. А от 34 меню, можеш да избереш по дифолт на А или Б да предаваш. Доколко работи коректно, не знам, щото никога не съм го ползвал ...

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Здравейте . Най-накрая сколасах да стигна и до тази тема ! Миналата година Дядо Коледа в лицето на жената и щерката ме дари с такава радиостанция ! Прочетох темата от началоти й и осъзнах , че тази точно не ми е необходима , но нямам избор и ще я ползвам ! За момента нямам време да се обучавам и лицензирам за радиолюбител/надявам се лятото да успея/ и мисля на собствен риск да я използвам само при разходки и то в 446 обхвата ! Може ли някой колега от София да удари едно рамо с програмирането й и да ме осветли поне малко с правилата при използванет й ! Ще си заплатя необходимото за отделеното време !
      Благодаря предварително !

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        За програмирането - няма проблем. Става за 5 мин. А за правилата... kато цяло, ако ползваш само стандартните PMR честоти (които мога да ти сложа) няма проблеми. Едва ли някой ще тръгне да ти прави цирк за мощността на предавателя. Така си мисля аз.
        До петък съм в София, така че свиркай да се разберем.
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Благодаря. Моля , пусни на лично телефон за връзка или прозвъни моя от подписа, а аз ще ти върна обаждането да се уточним !

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Колеги, някой може ли да ми каже къде се намира тази китайка , която продава на Илиенци?

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Влизаш от вторият вход, не главният, който е по-близо до стадиона, а следващият. Паркираш веднага на алеята, която продължава направо след бариерите. Магазинчето е второто или третото, още в началото - ще го познаеш. Съседните са за чорапи, бельо и разни такива. Съжалявам, че все му забравям номера по "номенклатурата" на базара. Иначе телефонът в самия магазин е 088 8627619
              Работят от рано, но до 15:30 следобед.
              Suzuki GSXR
              VW Touareg
              Mitsubishi Pajero II

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Благодаря колега!

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Колеги, моля за съвет!
                  Препоръчаха ми тази марка и модел.
                  Ще го ползвам за комуникация в планината на близки разстояния.
                  Това ли е правилният избор?
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Ами... той става и за далечна и за близка. Всъщност става за много работи, едната от които е "за комуникация в планината на близки разстояния".
                    Един от многото възможни правилни избори. Само трябва да си налееш каналите.
                    Suzuki GSXR
                    VW Touareg
                    Mitsubishi Pajero II

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                      Един от многото възможни правилни избори.
                      Да, доста са, затова и питам. За обикновен заместител на телефоните, които често нямат обхват горе.
                      Другото, което имам предвид е чифт радиостанции Моторола.
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Моторолите също ще ти вършат добра работа. Всъщност за целите, кото си поставяш биха ти вършили работа произволна марка.
                        Баофенга е значително по-мощен, дава и някои възможности, които стандартните радиостанции нямат.
                        Не знам дали има смисъл да ти "препоръчам" бао-то. Със сигурност е по-добрият избор, но дали ти имаш нужда от него ми е трудно да кажа.
                        Като цяло е по-сложно устройство от обикновенните уоки-токита. Това предполага някакво усилие (неголямо, но все пак усилие) в началото, докато го понастроиш. След това няма никаква разлика, ако ще се ограничаваш само с функцията "слушалка".
                        Може би за теб е по-важно батериите да държат повече. На обикновенните уоки-токи-та (като Моторолите) най-често батерията са 4 бр. ААА акумулаторни батерии, които дори не са свързани в батъри-пак. На баото е LiIon с доста по-голям капацитет. Ако Баото е настроено на голямата мощност (4 или 5 W) батерията свършва малко по-бързо, но ако е на стандарта 0,8W мисля, че ще изкара значително повече от обикновенните.
                        Освен това Бао-то има и фенерче (един мощен светодиод) и радио. Не е нищо кой-знае какво, но го има.
                        Трябва да отбележа, че чифтът Мотороли, които ще купиш със сигурност няма да са по-малко от 100 лв. За 110 ще си вземеш 2 Бао-та от китайката на Илиенци.
                        Моторолите имат гаранция, Бао-тата - не. Но през ръцете ми са минали десетки от всякакви марки и модели и практиката ми показва, че не се повреждат. НЕ искам да те убеждавам, че гаранцията не нещо, което няма смисъл. Само казвам, че в конкретният случай с добро приближение може да се пренебрегне.
                        Не знам дали успявам да ти дам някакви насоки, но аз си взех Бао единствено и само заради това, че е по-мощно. В последствие се възползвах и от някои от екстрите му, но като цяло основното, което го отличава от стандартните радиостанции в очите на лаиците (какъвто съм и аз) е мощността и възможността за слушане на 2 канала. Е - разбира се и фенерчето и радиото
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Благодаря за изчерпателният отговор! Отговаряш ми на повечето въпроси. Често обикалям планината и гората. Като се разделим, нито викане, нито телефони има понякога, нищо че сме на 100-200 м. Опорните точки в търсенето ми са - надеждна връзка, мощност и издръжлива батерия. Тук сигурно станция с нормални батерии АА/ААА ще има предимство, защото в раницата влизат много резервни. Иначе за пазаруването - отдавна купувам само от проверени места и с гаранция. Нищо, че има и по-евтини варианти.
                          Благодаря още веднъж!
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            Благодаря за изчерпателният отговор! Отговаряш ми на повечето въпроси. Често обикалям планината и гората. Като се разделим, нито викане, нито телефони има понякога, нищо че сме на 100-200 м. Опорните точки в търсенето ми са - надеждна връзка, мощност и издръжлива батерия. Тук сигурно станция с нормални батерии АА/ААА ще има предимство, защото в раницата влизат много резервни. Иначе за пазаруването - отдавна купувам само от проверени места и с гаранция. Нищо, че има и по-евтини варианти.
                            Благодаря още веднъж!
                            BATTERY case (6 X AAA BATTERY)

                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Напоследък забелязах, че станцията ми харчи доста по-бързо батерията. Взех нова , но и с нея е същото. Каква може да е причината ?
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от perlowec Преглед на мнение
                                Колеги, някой може ли да ми каже къде се намира тази китайка , която продава на Илиенци?
                                Ето ТУК е сергията на хлебарката, снимката е геотагната и може да видиш на картата къде е.
                                Ако нещо не се е променило но е малко вероятно.

                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X