Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
    Това е бъг във станцията. Смени състоянието на BEEP (On-Off или обратното) и ще се оправи.
    Наистина така се оправя но не искам да ми пищи при натискане на всеки бутон. Ще пробвам с фърмуера.

    Благодаря за отговора !!!

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Здравейте

      Взех едно бау днес и след наливане на каналите престана да излъчва ? Пробвах със ресети и тн и не се оправя?
      Jeep ZJ 5.9

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Пробвай с друг фърмуеър. И при мен така се получи.
        Голяма бъгня.

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Как имате нерви и продължавате да купувате не знам. След толкова перипетии и цяла тема по въпроса.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            За 40 лв толкова

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Пробвай с друг фърмуеър. И при мен така се получи.
              Голяма бъгня.
              Свалих оригинален както подсказа от братушките и се оправи . Благодаря.
              За тези пари си е добро фенерчето , макар моя да го взех за 65 че не ми се чакаше .
              Jeep ZJ 5.9

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Някой знае ли дали при китайката на Илиянци има от най-новите WOUXUN-и (цветен дисплей, ала-бала...). Май KG-UV8D се водеха.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Питах и за WOUXUN като цяло (обяснение на точен модел беше почти невъзможно ), каза по нататък неразбрах колко значи по нататък , но по обясненията в рамките на месец
                  Jeep ZJ 5.9

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Някой знае ли дали при китайката на Илиянци има от най-новите WOUXUN-и (цветен дисплей, ала-бала...). Май KG-UV8D се водеха.
                    Няма. Най новото е като твоя. Поръчай си го направо отвън.

                    П.П. И аз имах описания проблем с две от последните три Баута, които настройвах. Лошото е, че така си остана...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Вчера и аз си купих (от донсофт) един UV-5R 5W. като говорих с човека изрично казах, че не съм радиолюбител, а искам по-мощна радиостанция, която д аможе да работи със стандартните PMR канали. Човека каза - "няма проблеми".
                      Наистина не съм радиолюбител и вчера загубих доста време да се опитвам да свържа UV-5R 5W със обикновенно NONAME уоки-токи безуспешно. Чак днес намерих PMR честотите и с ръчна настройка успех да "осъществя контакт".
                      Това, което не ми харесва, обаче е, че дори и с най-малката стъпка - 2,5К няма как да наглася точно честотите на каналите - например първи е на 446.00625 MHz. Мога да наглася, например 446,0075, като в този случай честотата е между първи и 2-ри канал (446.01875 MHz) и на практика мога да си говоря и с 2-та. От менюто намалих честотната лента, но резултата не е добър - отново чувам 2-та канала.
                      Можете ли да ми кажете - има ли шанс да се запаметят точно честотите на каналите:

                      1 - 446.00625 MHz
                      2 - 446.01875 MHz
                      3 - 446.03125 MHz
                      4 - 446.04375 MHz
                      5 - 446.05625 MHz
                      6 - 446.06875 MHz
                      7 - 446.08125 MHz
                      8 - 446.09375 MHz

                      Предварително благодаря!
                      ПС: Трябва да уточня, че нямам кабел и софтуер.
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Сложи стъпка 12.5.
                        Честотата която гониш трябва да е кратна на стъпката. Най-лесно се разбира каква е, като извадиш честотите на 2 съседни канала
                        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                          Сложи стъпка 12.5.
                          Честотата която гониш трябва да е кратна на стъпката. Най-лесно се разбира каква е, като извадиш честотите на 2 съседни канала
                          Стъпка 6.25 му трябва, не 12.5. 12.5 имат всички, ама честотите на PMR-а са точно по средата на 2 съседни 12.5 канала.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Стъпка 6.25 му трябва, не 12.5. 12.5 имат всички, ама честотите на PMR-а са точно по средата на 2 съседни 12.5 канала.
                            Именно... Първоначално и аз се обърках, но всъщност трябва стъпка не 12,5, а 1,25 ... или 6,25 , както каза Спарки
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              446.00625+0.00625 = 446.0125
                              PS: Някъде се бъркат сметките?
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                                446.00625+0.00625 = 446.0125
                                PS: Някъде се бъркат сметките?
                                Внимавай:
                                0.00625 - това е, което ни трябва (6,5 килохерца)
                                0.01250 - това, с което разполагаме (12,5 килохерца)
                                Няма как да получим 6,5 килохерца стъпка, при условие, че МИНИМАЛНАТА в менюто на радиостанцията е 2,5 KHz. Можем да получим
                                2,5
                                5,0
                                7,5
                                10
                                12,5
                                и т.н.
                                но не и 1,25 или 6,25
                                Схвана ли? има "уловка" с десетичната запетая
                                Suzuki GSXR
                                VW Touareg
                                Mitsubishi Pajero II

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X