Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    6,25 и лети!

    П.П. Не ги смятай, директно избери 6,25.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
      6,25 и лети!

      П.П. Не ги смятай, директно избери 6,25.
      От интерфейса на радиостанцията не виждам как може да стане това? Стъпките, които мога да избера са кратни само на 2,5 MHz
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
        От интерфейса на радиостанцията не виждам как може да стане това? Стъпките, които мога да избера са кратни само на 2,5 MHz
        Брях. Не съм виждал такъв uv5r...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Брях. Не съм виждал такъв uv5r...
          Ето го В менюто, от където се настройва стъпката за "цъкане" на честотите

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0447.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5621465


          Всъщност - пробвах да въвеждам ИЗЦЯЛО ръчно честотата. Започвам да пиша 446 056 (ясно чувам "SIX"), но на дисплея се изписва 0 (нула)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0448.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5621466
          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
            Ето го В менюто, от където се настройва стъпката за "цъкане" на честотите

            [ATTACH=CONFIG]752753[/ATTACH]


            Всъщност - пробвах да въвеждам ИЗЦЯЛО ръчно честотата. Започвам да пиша 446 056 (ясно чувам "SIX"), но на дисплея се изписва 0 (нула)
            Сега, както си на 2,5 К натискаш веднъж бутон MENU (чува се Frequency step), после два пъти стрелка нагоре(воала, имаш стъпка 6,25 К), после още веднъж MENU(чува се Confirm) и си ти. Въвеждаш ръчно честота 446.000 и си цъкаш със стрелките нагоре по ПМР каналите
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              ЗАКЛЕВАМ СЕ, че нямаше възможност 6,25!!!
              Факт е, обаче че сега се появи...
              Тази вечер очаквам и колегата бубата, който предложи помощ с кабел и софтуер
              Suzuki GSXR
              VW Touareg
              Mitsubishi Pajero II

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                446.00625+0.00625 = 446.0125
                PS: Някъде се бъркат сметките?
                Каналите на PMR-а са на разстояние 12.5 един от друг, но централните им честоти изискват стъпка 6.25Khz, иначе не можеш да ги нагласиш.

                Компромисно могат да се нагласят до най-близката при стъпка 2.5, но ще се появят някои проблеми при слаб сигнал.

                Към собственика на Бау-то - да опита с друг фирмуер, белким се появи и тая стъпка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  Внимавай:
                  0.00625 - това е, което ни трябва (6,5 килохерца)
                  Това e 6.25, не 6.5.
                  Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  Няма как да получим 6,5 килохерца стъпка, при условие, че МИНИМАЛНАТА в менюто на радиостанцията е 2,5 KHz.
                  Каква е минималната няма връзка с това дали имаш или нямаш 6.25. На моите станции минималната е 5. Но си имам и 6.25, и 12.5. Въпрос на фирмуер и техническо решение. Аз имам чувството че в болшинството маркови радиолоюбителски умишлено не слагат 6.25. В твоя случай, яко няма разлика в хардуера, явно са осрали нещо с фирмуера. Опитай да го ъпдейтнеш - нали уж имало начин.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...явно са осрали нещо с фирмуера. Опитай да го ъпдейтнеш - нали уж имало начин.
                    Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                    ЗАКЛЕВАМ СЕ, че нямаше възможност 6,25!!!
                    Факт е, обаче че сега се появи...
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Хъм... Успях да наглася честотите на каналите. И въпреки, че съм сложил опцията за "тясна" честотна лента радиостанцията засича сигнал от 2-та съседни канала на обикновенното Уоки-Токи. Например, ако наглася честотата на 2-ри канал - 446.01875 MHz UV-5R-цата приема ясно 2-ри и 3-ти канал от уоки-токито, а на 1-ви само индикира, че усеща трансмисия, но без да приема ясно говор. Когато UV-5R-цата излъчва, обикновенното уоки-токи приема само на 2-ри. 1-ви и 3-ти са чисти.
                      Това е единият проблем, който е... как да кажа - "приемлив".
                      Второто, което ми остана да разбера е как става запаметяването на тези честоти на съответните канали (без софтуер)

                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Спарки, и Icom, и Yaesu и Alinco си имат тези стъпки.
                        И при мен ако искам да сменям каналите във VFO mode стъпката е 12.5. Не знам откъде идва това 6.25, но 2 врътки по 6.25 прави 1х12.5.
                        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                          Спарки, и Icom, и Yaesu и Alinco си имат тези стъпки.
                          И при мен ако искам да сменям каналите във VFO mode стъпката е 12.5. Не знам откъде идва това 6.25, но 2 врътки по 6.25 прави 1х12.5.
                          Не знам за кое yaesu говориш, но съм си играл с три, които нямат 6,25.


                          Колега Веско, ако станциите са една до друга, реагират и когато са на различни честоти.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                            Спарки, и Icom, и Yaesu и Alinco си имат тези стъпки.
                            И при мен ако искам да сменям каналите във VFO mode стъпката е 12.5. Не знам откъде идва това 6.25, но 2 врътки по 6.25 прави 1х12.5.
                            Да - има я. Но съм 100% сигурен, че я нямаше. Стъпките бяха 2.5, 5.0, 10.0, 12.5 и т.н. Ресвах настройките няколко пъти... Малко невероятно ми се струва да се е появило от самосебе си, но... Все пак допускам и да не съм видял, че има 6.25...
                            Спарки - там, където съм писал 6.5 съм имам предвид 6.25, но посвах от телефона и не съм се усетил.
                            Възможно е и нещо да се оплитам с различните модове... Да му се невиди и работата Просто исках да ходя с по-мощна радиостанция на лов, а не да ставам радиолюбител
                            Последно редактирано от Veselinv; 06-11-14, 20:47.
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                              Спарки, и Icom, и Yaesu и Alinco си имат тези стъпки.
                              И при мен ако искам да сменям каналите във VFO mode стъпката е 12.5. Не знам откъде идва това 6.25, но 2 врътки по 6.25 прави 1х12.5.
                              Имат, моделите горе-долу от последните 3 години. Или няколко по-стари, но за сметка на това в горния им ценови клас (визирам един Icom по памет).

                              6.25 идва от централната честота на каналите. Съшото както при канали с нормална девиация стъпката между каналите е 25KHz, но за да настроиш станцията на цемнтралната ти честота ти трябва стъпка 12.5, която имат всички. При PMR-а канала е двойно по-тесен, стъпката между тях също (12.5 вместо 25), и стъпката, нужна ти за централните им честоти - и тя 2 пъти по-малка (6.25 вместо 12.5).

                              С 12.5 стъпка НЕ МОЖЕШ да настроиш честота 446.00625. Просто няма начин. Отиваш или на 446.005 (ако имаш стъпка 5) или на 446.0075 (ако имаш стъпка 2.5).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                                Да - има я. Но съм 100% сигурен, че я нямаше. Стъпките бяха 2.5, 5.0, 10.0, 12.5 и т.н. Ресвах настройките няколко пъти... Малко невероятно ми се струва да се е появило от самосебе си, но... Все пак допускам и да не съм видял, че има 6.25...
                                Спарки - там, където съм писал 6.5 съм имам предвид 6.25, но посвах от телефонаи не съм се усетил.
                                Възможно е и нещо да се оплитам с различните модове... Да му се невиди и работата Просто исках да ходя с по-мощна радиостанция на лов, а не да ставам радиолюбител
                                Ако честотие и са настроени като всичко останало - нищо чудно. Все пак е двубандер за 40лв. Не можеш да очакваш да реже канала с бръснарско ножче. Отделно дето евтината може и тя да е мръднала, макар че надали.

                                Обикновено има тример вътре, за донастройка на честотата. Ама ти трябва точен честотомер. Има и такъв за девиацията. Ама тогава пък ти трябва друга техника, или доста играчка с доказано читава маркова станция на PMR446, за да я нагласиш оптимално.


                                ....и не на последно място - тия проблеми са най-изразени като станциите са близо и с пряка видимост. Като се раздалечат на 10-ина 20 метра проблеми вече няма, освен при наистина калпави станции.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X