Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първо, ако често си исползвал хендфри, отвори станцията и огледай конектра. При изпускане също се случва пластинката, дето превключва от вътрешен на външен говорител да се огъне и тогава външния работи, вътрешния не. Ако не е това, най-вероятно е прекъснат самия говорител или някой контакт/спойка към него. Огледай. Ако няма ниюо видимо, опита да свържеш друг говорител на негово място. Ако с него се чува, работата е ясна. Преди няколко седмици сменях говорителче на един Wouxun. По принцип е малко странна повреда да е прекъснат говорителя, ама явно се случва.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      А до тогава му заври един комутатор и си го ползвай докато намериш време...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Здравейте, ползвам БаубауФенгче в гората от близо две години. Напоследък забелязах, че понякога ако някой по-отдалечен от групата говори нещо, моето Фенгче не долавя нищо, а станцията на някой , който е на 2-3 метра от мен(в повечето случаи същата като моята), няма този проблем. При близък "бой" няма никакви проблеми. Въпрос на настройки ли е решаването на проблема или да си купувам вече нова ?
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Тези, които не чуваш теб чуват ли те ако се обадиш?
          Принципно може да е от скофтен приемник (антена) или от изместване на честотата.
          При цената на радиото, освен ако не се окаже дефектна антена по-практично е да си купиш ново.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            МИсля, че по-отдалечените също не ме чуват. Поразрових се в настройките и забелязах, че съм активирал някакъв battery save. СЕга го деактивирах, дано да е било от това .
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Едва ли е от него.
              Пробвай с друга антена.
              Също така може да го дадеш на някой с апаратура да премери дали излъчва на честотата, която пише на дисплея.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Реших да взимам още едно БаоФенг китайче. Бихте ли ме насочили кой модел от цялата знайна и незнайна гама в момента се слави като най-надежден и добър ? Гледам някакви UV-B6 , UV-6R(който е под името Pofung), както и BF-UVB2 Plus , което най ме грабва като визия
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Аз съм най-доволен от UV-B5 (Като B6 но със селектор).

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Първоначално публикуван от Ivailo Преглед на мнение
                    Аз съм най-доволен от UV-B5 (Като B6 но със селектор).
                    Наистина ли е над два пъти по-тежка от UV-5R ? В 409shop по спецификация едната е 250гр., а UV-B5 е 553 гр. !


                    п.с. Проблема с моето Баофенгче се реши с нова антена, но все още не съм се отказал от втора станция .
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      А ето и малко яснота относно това кой модел и коя модификация какво представлява.

                      https://baofengtech.com/images/CompareChart.jpg
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Здравеите колеги купих ;Boafeng uv82; преди два дни ! но някак прецаках всички настроики
                        Някои от София да може да помогне ?????
                        0888763290 Жоро

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Здравейте,

                          Има ли разлика между "Baofeng UV-5R" и "2015 Baofeng UV-5R" и къде точно ?

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            От снощи си имам BF-UVB2 Plus, 4800 ма/ч батерия, не е лошо. Сега още вдявам, но ме затруднява менюто, че няма надписи а само съкращения. Едва успях да въведа данни за един репитер. Намерих някои обяснения в темата и ще ги ползвам.
                            Благодарности са споделящите колеги.
                            Който може,го може. Който не може,не може....

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Здравейте,

                              Ето малко информация, на която попаднах относно BF-F9 V2+ (и се надявам да е полезна и на други), докато търсих информация за "чудото" Baofeng UV-5R 8W, с което се сдобих преди 2 дена:

                              BF-F8HP е единственото официално 8W радио произведено и предлагано от Baofeng / Pofung.
                              BF-F9 V2+ в същност е направен от излишни или стари части за Baofeng, включително и стари платки със стар firmware, и след това сглобени и с нов стикер плеснат отпред. BF-F9 V2+ е сглобен от компания, наречена Foscam, въпреки че има някои правни проблеми за тях, защото те сглобяват и продават тези радиостанции незаконно, като не премахват името на Baofeng от радиостанциите. Същтото важи и за UV-5TP, GT-3TP и други фалшиви 8W вариации. Има и други компании като Zastone и Cignus, които премахват името на Baofeng, както са законно задължени да правят.

                              С други думи и аз съм се сдобил с поредното китайско менте на китайски оригинал. :-(
                              Въпреки всичко обаче радиостанцията си работи прилично, като (би трябвало) в high режим да предава с мощност около 7-8W, а в low режим с мощност около 4-5W.
                              По пряка видимост покрива около 10 km.

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                То хубаво, ама за какво са ви въпросните 8W върху ръчна станция? Освен да хаби батерията по-бързо, обхвата ще е само маргинално по-голям. Вместо това инвестицията в една по-хубава антена би свършила значително повече работа.

                                При пряка видимост дори читава половин ватова PMR446 станция покрива повече от 10км - експерименти има предостатъчно, a според Wiki най-дългото регистрирано разстояние е 535.8 (петстотин тридесет и пет) километра. С половин ват мошност и оригиналната немахаема антена на станцията.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X