Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Мерси за инфото колега.73


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    08854467O8
    LZ1YDA
    Hundai Terracan 2.9 CRDI
    Suzuki Samurai 1.1

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Здравейте,
      Моля за CSV файл.
      Разгледах този от пост #68 ,но в него примерно:
      9,PMR1,446.005000
      Предварително благодаря!

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Здравейте колеги, имам 2-3 въпроса относно Baofeng UV-5R:
        1. От къде мога да си намеря говорителче (казаха ми че трябва да е 16 ома), защото моето изгоря?
        2.
        Мога ли да свържа Baofeng-а с CRONY CN-988 и какви са честотите на отделните канали на този модел?

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Здравей,

          1. В известните тук шопове, ги има по $ 3-4.
          2. Най-вероятно можеш, ама това Crony е явно някакъв дефицитен модел и няма много инфо за него. Гледай какво пише по лепенките и пускай Баото да сканира...

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Колеги, нямам Бао пред мене, а ме питат по телефона как се запаметява ръчно набрана честота на UV 5 R. Може ли някой да драсне с две думи?
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              В режим VFO въвеждаш честотата, нагласяш си всичко друго необходимо по менютата (офсет, тон и т.н.) И в 27 меню задаваш със стрелките номер на свободен канал, потвърждаваш с копчето "меню" и готово. После в МR режим си я търсиш по номера на канала който си въвел в 27 меню.

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Благодаря ти, колега!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Здравейте,
                  нов съм във форума и нов любител на радията като цяло. Имам и други тип WalkyTalky който главно ползвам за лов или като ходим по планините, но реших че е време да надстроя към нещо по-добро и след доста четене се спрях на baofeng UV5R като добра опция пари-качество. Но тъй като съм нов както вече казах се намирам малко в затруднение- изчетох цялата тема и всички останали ресурси които можах да намеря, но се опасявам че все още имам нужда от малко помощ:
                  1. Искам първите ми 12/22 канала да са тези на стандартните Уоки Токита, тъй като много от хората с които ходим по такива места разполагат само с такива
                  2. Останали канали бих искал да запълня със каквото ми трябва - станции с информация, общо използвани канали (за слушане само все още нямам разрешително) и Repeaters който са добре за България
                  -- имам кабел за програмиране и Chirp Software

                  Ще съм изключително благодарен ако може да ударите една ръка първоначално за това и ако имате някаква литература, с която мога да се забавляавам на по късен етап. Разбира се никога не отказвам да се видим за по бира с някой и да обясни директно

                  Благодаря Ви

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Dbas,ако си от София и ми донесеш бао-то заедно с едно-две токита мисля че мога да ги вържа и без кабел.
                    Отскоро и аз съм с Бао- UV-6R.Нямам кабели и диск но намерих това:
                    http://www.radioscanner.ru/files/dow...manual_rus.pdf

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Привет.
                      Днес се разходих до магазина в Илиянци и се сдобих с USB кабел за програмиране,мини-диск и нова антена Нагоя 701.
                      Антени за кола нямат,батерии също,имаха само зарядно за кола което май не е за моя модел-беше с три големи контактни пластини.И като с прибрах се почна една борба да "сдобря"станциите с компа,компа с кабела и диска с кабела.След четири часа мъка,ровене и смяна на езици,накрая установих че диска става само за мини фризби или ако много мразите някой да му го подарите.По нагоре колега беше писал за смяна на езиковите настройки но се оказа ненужно объркващо,поне при мен.Понеже съм с Уиндоус 7,включих кабела и бозата сама му намери драйверите.След което изтеглих целия Чирп,RAR файл(не само инсталационния) и се оказа че двата важни момента са Чирп-а да се настрои на същия ком-порт,както е кабела в мениджъра на устройствата,и другото е кабела трябва да е включен плътно докрай и самата станция да се усили докрай.От това последното зависи дали ще има връзка между компа и станцията.При неусилена докрай станция се появят съобщения за грешка,за неразпознаване или че станцията не отговаря.Благодаря на всички които коментираха във форума-цяла седмица четох без да спирам и научих доста неща.Надявам се с горенаписаното да съм полезен и аз.

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        A случайно да знаете в България сериозен търговец с онлайн магазин за тази марка? Искам да купя няколко станции и аксесоари и да получа фактура, но в интернет ми излизат на практика едни и същи обяви, маскирани с различни тел. номера. Писах на "двама търговци" преди седмица но до момента ни вест - ни кост. Ако има такъв сериозен търговец, с гаранциите как стои въпроса?
                        Благодаря ви!
                        EnduroX Alba-Damascena 2019

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Успях да настроя за 22 основни канали, мерси инаюе много за помоща.
                          Остават останалте, ако има някой желание да обясно

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                            A случайно да знаете в България сериозен търговец с онлайн магазин за тази марка? Искам да купя няколко станции и аксесоари и да получа фактура, но в интернет ми излизат на практика едни и същи обяви, маскирани с различни тел. номера. Писах на "двама търговци" преди седмица но до момента ни вест - ни кост. Ако има такъв сериозен търговец, с гаранциите как стои въпроса?
                            Благодаря ви!
                            Ако някой трябва да продава това нещо с фактура и гаранция, то цената му ще е поне двойна. Моя съвет е да си вземеш фактура за нещо друго и си купи една две резервни .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Вече съм горд собственик на 2 БАО-та. Разцъквам ги повече от седмица и съм много доволен.
                              Но както знаем с апетита идва и яденето, та да задам един лаишки въпрос чийто отговор не намерих в нета.
                              Възможно ли е да слушам едновременно двата банда и единия да е с приоритет.
                              Не знам дали се изразявам правилно но целта е следната.
                              На банд А имам канал 1, на Б имам канал 2.
                              Възможно ли е ако слушам канал 1 на А и на канал 2Б се включи някой, станцията директно да започне да слуша канал 2 и ако искам да говоря с него да ми позволи да го направя без да превключвам от А/Б бутона.
                              И съответно да мога да кажа кой е дефолтния.
                              Дано сте ме разбрали, предварително ви благодаря за отговорите.
                              EnduroX Alba-Damascena 2019

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Можеш да слушаш и двата канала но трябва да сменяш желания от копчето A/B понеже нямаш двоен ptt бутон Аз за това смених 5 цата с uv82


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                08854467O8
                                LZ1YDA
                                Hundai Terracan 2.9 CRDI
                                Suzuki Samurai 1.1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X