Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от speedevolution

    2.Среден клас: Redmi note 3 ; Redmi note 4/4X ; Redmi note 5 (*името PRO е за индийския вариант, в Европа и Китай се нарича Redmi Note 5)


    Аз имам редми про, и няма общо с ноут 5, има си usb type c.
    Освен това се предлага само в Китай, в Индия и Европа не се предлага.
    преди време си чатих с подръжката им зареди проблем. Оказаха се Индийци и казаха,че нямат такъв апарат и не успяха да ми помогнат.
    Иначе телефона е чук(като изключим рекламите, но това е от софта на продавача - китаец). Батерията е полимерна 4050мач и когато го ползвам нормално държи 2 дни. Дисплея е амолед и процесора е железен за сега (10 ядрен)
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

      Както казах на Speedevolution, най-вероятно ще се спра на Redmi Note 5, като всичко зависи как ще ми легне в ръката и джоба на живо, че размерът най-много ме притеснява,
      но все пак да попитам:
      кой модел на марката бихте ми препоръчали в размер 5"-5.5", ако 5.99" не ми пасне

      Коментар


      • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

        5.5 и 5.99 напрактика са еднакви на външни габарити.

        А като ретро тип на мен ми е по удобна 5.5цата заради отделните бутони. На 5 плюс както на всички 5.99 бутоните са навряни в дисплея.

        Не е болка свиква се.

        По скоро гледай 5 инча и който и да е от горните.

        П.С. някой помни ли че всъщност МИУИ-то си беше чисто софтуерен проект преди да почнат и телефони като Шаоми. Много му се кефех че ми направо ХТЦ-то нормален телефон

        Коментар


        • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

          Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
          кой модел на марката бихте ми препоръчали в размер 5"-5.5", ако 5.99" не ми пасне
          Еми чиста петица, без плюс. Вчера обзаведох малкия с такива, а преди месец жената с А1 - който между другото хич не е чак толкова стабилен, колкото го изкарват - до тук 3 рестарта за месец - зависна му интерната веднъж, пусна странни немахаеми съобщения 2 пъти. Сега, с Nova Launcher е и не знам дали има значение.

          Redmi 5 няма 5Ghz мрежа и е с USB2 порт. Доста глупави решения (порта как да е, ама липсата на 5Ghz мрежа си е чиста издънка според мен) за телефон от края на 2017.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
            Аз имам редми про, и няма общо с ноут 5, има си usb type c.
            Освен това се предлага само в Китай, в Индия и Европа не се предлага.
            преди време си чатих с подръжката им зареди проблем. Оказаха се Индийци и казаха,че нямат такъв апарат и не успяха да ми помогнат.
            Иначе телефона е чук(като изключим рекламите, но това е от софта на продавача - китаец). Батерията е полимерна 4050мач и когато го ползвам нормално държи 2 дни. Дисплея е амолед и процесора е железен за сега (10 ядрен)
            https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pro-8233.php Ако не греша, вероятно това ти е телефона, Колега. Но няма нищо общо със съвременната серия, виж кога е произведен, а и е с медиатек, ако става въпрос за същия телефон изобщо.
            Това уточнение което съм написал е напълно адекватно, Новият модел го представяха в Индия първоначално, където го представиха с името Redmi note 5 Pro(По-силния вариант с 2 камери), а пак там на същото представяне обявиха Redmi 5+ с името Redmi note 5 (по-слабия вариант) - от там и настана голямото объркване. Всъщност Redmi note 5 pro може да се купи само в Индия. На Китайския и на Европейския пазар, който интересува нас в момента имената са различни и са следните:
            1. Redmi note 5+ (по слабия модел с единичната камера и SD625 и
            2. Redmi note 5 (=Индийския Pro, т.е. по-мощния модел с две камери и SD626).
            Дано да е станало по-ясно, поздрави!

            A на колегата Златан, ако размера му е проблем според бюджета и вкуса може да се насочи към следните, въпреки че 5,5"-те модели нямат голяма разлика в размера с коментираните по назад 6 инчови модели:
            1. Redmi 5 (5,7")
            2. Redmi note 4X (5,5")
            3. Mi note 3 (5,5")
            4. Redmi 6: (5,16")

            Коментар


            • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

              Ок! Благодаря!

              Аз нямам проблем с бутоните в дисплея. Вече 3 години съм така със Сонито.

              Спарки, то чистата 5ца я дават с 5.7":
              https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_5-8768.php,
              а А1 - 5.5"

              Ще ги пробвам всичките на живо

              Коментар


              • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

                Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
                https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pro-8233.php Ако не греша, вероятно това ти е телефона, Колега. Но няма нищо общо със съвременната серия, виж кога е произведен, а и е с медиатек, ако става въпрос за същия телефон изобщо.
                Това уточнение което съм написал е напълно адекватно, Новият модел го представяха в Индия първоначално, където го представиха с името Redmi note 5 Pro(По-силния вариант с 2 камери), а пак там на същото представяне обявиха Redmi 5+ с името Redmi note 5 (по-слабия вариант) - от там и настана голямото объркване. Всъщност Redmi note 5 pro може да се купи само в Индия. На Китайския и на Европейския пазар, който интересува нас в момента имената са различни и са следните:
                1. Redmi note 5+ (по слабия модел с единичната камера и SD625 и
                2. Redmi note 5 (=Индийския Pro, т.е. по-мощния модел с две камери и SD626).
                Дано да е станало по-ясно, поздрави!

                A на колегата Златан, ако размера му е проблем според бюджета и вкуса може да се насочи към следните, въпреки че 5,5"-те модели нямат голяма разлика в размера с коментираните по назад 6 инчови модели:
                1. Redmi 5 (5,7")
                2. Redmi note 4X (5,5")
                3. Mi note 3 (5,5")
                4. Redmi 6: (5,16")
                Още веднъж ти благодаря!

                Коментар


                • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Еми чиста петица, без плюс. Вчера обзаведох малкия с такива, а преди месец жената с А1 - който между другото хич не е чак толкова стабилен, колкото го изкарват - до тук 3 рестарта за месец - зависна му интерната веднъж, пусна странни немахаеми съобщения 2 пъти. Сега, с Nova Launcher е и не знам дали има значение.

                  Redmi 5 няма 5Ghz мрежа и е с USB2 порт. Доста глупави решения (порта как да е, ама липсата на 5Ghz мрежа си е чиста издънка според мен) за телефон от края на 2017.
                  Ами чистия андройд е виновен вероятно, колега. Не мога да си го обясня, Хардуерно SD625 не е никак лош процесор и се дължи на софтуера нещо според мен. Xiaomi пръст в него нямат, ами им е предоставен от Гугъл, но за мен попринцип гугълския чист андройд трябва да хвърчи и не би трябвало да забива, но лично аз не съм ползвал и не мога да кажа на какво се дължи. А относно Redmi 5, за 120$ толкова, колега..

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    ..................

                    Да се поправя, сега видях, че двете теми са обединени.
                    Последно редактирано от l.m; 18-06-18, 16:07.
                    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Питай?
                      Когато говоря по телефона сензора на дисплея не винаги изключва дисплея и с бузата си задействам различни функции, подлежи ли на някакви настройки сензора?
                      На дисплея има светододче но досега не схванахте някаква логика кога и за какво сигнализира, свети бяло, подлежи ли на настроили?
                      Липсва ми звук при включване и изключване на зарядното, когато го взех нямаше и проценти на батерията но при надграждане до андроид 8 се появиха процентите.
                      Запазвам си правото да питам за още неща.
                      Доволен съм, преди бях със Самсунг и все мъкнех зарядно, батерията не държеше, шиомито държи един ден без проблеми с 10 часа в нета

                      Може ли да го зареждам с 2.4 Амперово зарядно?
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

                        Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
                        Ами чистия андройд е виновен вероятно, колега. Не мога да си го обясня, Хардуерно SD625 не е никак лош процесор и се дължи на софтуера нещо според мен. Xiaomi пръст в него нямат, ами им е предоставен от Гугъл, но за мен попринцип гугълския чист андройд трябва да хвърчи и не би трябвало да забива, но лично аз не съм ползвал и не мога да кажа на какво се дължи. А относно Redmi 5, за 120$ толкова, колега..
                        Телефона не забива, ами си работи, тоест не е хардуер със сигурност. При единия рестарт беше забил интернета - просто нямаше никаква връзка въпреки че всичките индикатори си работеха и всичко беше включено. След рестарт се оправи. Вчера и днес - изважда съобщение ""Телефон" работи във фонов режим", и прилежащата неадекватност при повикване. Вчера рестарт, ей-сега преди малко жената го е борила пак, ама рестарта не помогнал. Цъкнала "деактивиране" в съобщението и остана без телефон. После ровичкала и го активирала та уж засега се оправил.

                        Нещо в полза на Samsung (аз съм с A3-2017 в момента) - AMOLED дисплея навън, на слънце. Не че дисплея на A1-цата е лош, даже напротив, ама губи по точки спрямо AMOLED-а на Samsung-а ми и като яркост, и като цветове.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          И други собственици на А1 споделят за същия проблем със сензора за близост. Очакват с поредния ъпдейт да се оправи. Дали?
                          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Колеги, може ли един въпрос малко встрани от Xiaomi?
                            Жена ми е със Сони ХА1 и фабрично беше с Андроид 7, като си работеше бързо и безгрижно, но си направи ъпа до 8 и телефона започна да забива, да работи по-бавно, тъча също е отврат, дава грешки - интернета, камерата и т.н.
                            Нямам представа дали е от актуализацията до 8, но има ли възможност да се възстанови Нугата без да се изгуби нещо и/или да се направи някакъв тест или рефреш на софтуера?

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                              Колеги, може ли един въпрос малко встрани от Xiaomi?
                              Жена ми е със Сони ХА1 и фабрично беше с Андроид 7, като си работеше бързо и безгрижно, но си направи ъпа до 8 и телефона започна да забива, да работи по-бавно, тъча също е отврат, дава грешки - интернета, камерата и т.н.
                              Нямам представа дали е от актуализацията до 8, но има ли възможност да се възстанови Нугата без да се изгуби нещо и/или да се направи някакъв тест или рефреш на софтуера?
                              Направи си бакуп и след това пробваи да го ресетнеш до фабрично състояние- в зависимост от стратегията на производителя може и случаино да пазят стария РОМ ,ама аз много се съмнявам да е така.
                              Обикновено като доиде нова версия и префлашването мине успешно -старото го трият.
                              Ако горното не донесе успех -за Сони нямам идея но по принцип може да се слезе на по задна версия с УСБ кабел - в тоя случаи по добре иди при някои които знае какво прави.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Когато говоря по телефона сензора на дисплея не винаги изключва дисплея и с бузата си задействам различни функции, подлежи ли на някакви настройки сензора?
                                На дисплея има светододче но досега не схванахте някаква логика кога и за какво сигнализира, свети бяло, подлежи ли на настроили?
                                Липсва ми звук при включване и изключване на зарядното, когато го взех нямаше и проценти на батерията но при надграждане до андроид 8 се появиха процентите.
                                Запазвам си правото да питам за още неща.
                                Доволен съм, преди бях със Самсунг и все мъкнех зарядно, батерията не държеше, шиомито държи един ден без проблеми с 10 часа в нета

                                Може ли да го зареждам с 2.4 Амперово зарядно?
                                Това със сензора ми се случва и на мен.Има настройка за това,порови се .

                                Диода се настройва според цвета ,примерно пропуснато обаждане червено,смс жълто,Вайбър съобщение синьо,зелено напомняне.Така без да пипаш телефона можеш да разбереш статуса.

                                За звука при зареждане,има отделна настройка,аз го махам винаги.

                                Процентите ги има във всички миуи,по дефолт е само батерия.




                                Последно редактирано от Roninn; 18-06-18, 18:47.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X