Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение



    Това защо?
    Безпроблемната работа на телефоните с бутони, издръжливостта на батерията, обхват и т.н. няма да я намериш при смартфона. Всички проблеми които може да има един лаптоп например, съпътстват и съвременните телефони.

    П.П аз в момента съм с Майкрософт лумия 650 и съм много доволен. Единствено ме дразни малката RAM. Малко са постни от към приложения и особено към игри, но това го вълнува синът ми.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Вече съм с Моторолата, повече от доволен съм.
      Старият ми Сони Z3 също си се представяше добре, но този с тея 64 и 4 оперативна е доста по-добър.
      Да плюс е телефона, доста по-добър от чистата шестица, то и цената му е доста по-различна, малкия в момента е на промо към 470 лева....
      Не мисля че ще има ядове, моторола е все пак....
      А някой да знае Гармин на андроид 8 дали върви?
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Някой сервизирал ли е прехвалените китайци ( ксиоми, хуйвей и т.н. )?
        На времето си бях взел един таблет китаец, на хартия - чук! Процесор, рам, батерия и т.н. на нивото на миналогодишния флагман на някоя от "старите/класически" марки. Цената - без коментар.
        Всичко точно до момента, в който не се наложи да го ремонтирам - платките от говналин, пластмасовата рамка - от пресована сол. Само да помирише поялник и пистите изскачат, а болтчетата крепящи дъното директно се развиха с пластмасовите резби.... абе точно лъскава играчка направена за еднократна употреба, колкото да изкара гаранцията. За разлика, "старите" марки примерно имат метално шаси или пък композитно някакво, но с метални втулки за винтчетата. Платките спокойно държат неколкократна подмяна на усб порта... конекторите също не се прецакват след 2-3 включвания/изключвания.. хардуер бутоните ( пуканките ) имат също доста дълъг живот.
        Голямо предимство на китайците е цената на резервните части.
        Та ако някой има впечетление за по-скорошното производство на нашумелите китайци, нека го сподели.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Някой сервизирал ли е прехвалените китайци ( ксиоми, хуйвей и т.н. )?
          На времето си бях взел един таблет китаец, на хартия - чук! Процесор, рам, батерия и т.н. на нивото на миналогодишния флагман на някоя от "старите/класически" марки. Цената - без коментар.
          Всичко точно до момента, в който не се наложи да го ремонтирам - платките от говналин, пластмасовата рамка - от пресована сол. Само да помирише поялник и пистите изскачат, а болтчетата крепящи дъното директно се развиха с пластмасовите резби.... абе точно лъскава играчка направена за еднократна употреба, колкото да изкара гаранцията. За разлика, "старите" марки примерно имат метално шаси или пък композитно някакво, но с метални втулки за винтчетата. Платките спокойно държат неколкократна подмяна на усб порта... конекторите също не се прецакват след 2-3 включвания/изключвания.. хардуер бутоните ( пуканките ) имат също доста дълъг живот.
          Голямо предимство на китайците е цената на резервните части.
          Та ако някой има впечетление за по-скорошното производство на нашумелите китайци, нека го сподели.
          Значи, колега.. има "Китайци" има и "Китайци", но в интерес на истината, дори най-евтините брандове имат добро качество, топ марките няма да ги коментирам дори, защото е излишно тъй като дори един Китайски гигант като Хуавей (за да не казвам Ксиоами), е вече достатъчно доказал се не само на нашите пазари, ами и по целия свят. Според мен в качеството няма място за притеснение, сглобявани са на ниво с качествени компоненти след доста тестовe. И все пак техника е, всичко може да даде дефект, дори "Некитайските" ябълки, сглобявани в Китай с Китайски компоненти.. ! Факт е, че има и такива за еднократна употреба, направени с по ниско качество, но от там и на по-ниска цена, но всичко си има цена. Големите гиганти дори в ниския си клас не биха предложили такова качество, защото най-малкото ще се орони авторитета и нямаше да съществуват до сега. Аз лично съм разглабял няколко хуавей-я и ксиаомита, все по-стари модели, но далеч от названието "еднократни играчки". Те дори по неизвестни марки като Dogee, Ulephone, Blackwiev и прочие са далеч от това понятие. Качеството не отстъпва по нищо спрямо прехвалени и скъпи марки, мога да те уверя в това. И все пак фактора късмет е налице понякога както с всяко друго нещо, но е сигурно, едно, че фактора Китай не трябва да плаши никого в съвременния свят, защото понятието "китайски боклук" отдавна е безпочвено, дори да има боклуци.. има и мега качествени стоки (не само телефони), които никъде няма да могат да се произведат с такова качество и прецизност както там. Части има бол, факт.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Аз пък преди 3 месеца си купиф ей този талафон, с уоки токи. Гледам по ТТД гоУЕма батерия уж 8800мАч. Токито е бонус. Иначе при неинтензивна употреба и надхвърля 45 ДНИ в стендбай режим. В момента кара 41-вия. Рекорда е 48 дни. Забравям кога го зареждам. Максимум 1-2 кратки разговора, и то не всеки ден. Интерменует в талафона не ползвам (ползвам 7 инчов таблет, с карта само за данни), игри също.
            Прикачени файлове
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Аз имам един талафон дето бие твоя. Зареждам го веднъж на 3 месеца и държи маамудеба. Е верно, държа го изключен, ама като гледам и ти твоя го ползваш само за противотежест в джоба...
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Аз пък изпивам една 4000mAh батерия за ден.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Аз имам един талафон дето бие твоя. Зареждам го веднъж на 3 месеца и държи маамудеба. Е верно, държа го изключен, ама като гледам и ти твоя го ползваш само за противотежест в джоба...
                  Едни мои приятели казват - чем проще, тем лучше. Нъл тъй?
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Аз пък изпивам една 4000mAh батерия за ден.
                    Да ти е с Медиатек процесор телефона? С тази батерия би трябвало без проблем да кара един ден ако е със Снапдракон.
                    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                      Да ти е с Медиатек процесор телефона? С тази батерия би трябвало без проблем да кара един ден ако е със Снапдракон.
                      Мдам - Helio P25 Octa Core

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Благодарение на постовете на Камен и Анатолий и яката фенщина към Шаоми, и аз от днес съм горд собственик на Редми Ноте 5, 4/64, 636 чип, двете камери и т.н.
                        Избирах между Шаоми и Сони ХА2 и Нокия 6.1 и изборът беше абсолютно лесен, поне за мен...
                        И дето се вика - Шаоми вече има още един фен, пък макар и само след 4-5 часа цъкане.
                        Наистина съм впечатлен от машинката и ще питам, ако изникнат въпроси.
                        Още веднъж благодаря на Камен, че ме насочи към точния онлайн магазин!
                        Наздраве!

                        Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                          Благодарение на постовете на Камен и Анатолий и яката фенщина към Шаоми, и аз от днес съм горд собственик на Редми Ноте 5, 4/64, 636 чип, двете камери и т.н.
                          Избирах между Шаоми и Сони ХА2 и Нокия 6.1 и изборът беше абсолютно лесен, поне за мен...
                          И дето се вика - Шаоми вече има още един фен, пък макар и само след 4-5 часа цъкане.
                          Наистина съм впечатлен от машинката и ще питам, ако изникнат въпроси.
                          Още веднъж благодаря на Камен, че ме насочи към точния онлайн магазин!
                          Наздраве!

                          Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
                          Радвам се, че съм допринесъл към добрия избор, колега! Честито и да го ползвате със здраве, тепърва ще се увеличават положителните ви впечатления, сигурен съм! Телефона наистина изкъртва цена-качество, най съм впечатлен от камерата все още, стават страхотни снимки! Ако имате някакви въпроси съм насреща, желая ви успех и поздрави!

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
                            Радвам се, че съм допринесъл към добрия избор, колега! Честито и да го ползвате със здраве, тепърва ще се увеличават положителните ви впечатления, сигурен съм! Телефона наистина изкъртва цена-качество, най съм впечатлен от камерата все още, стават страхотни снимки! Ако имате някакви въпроси съм насреща, желая ви успех и поздрави!
                            Благодаря! Веднага имам въпрос. Вчера пуснах телефона, прехвърлих си всички неща от стария, снимах, цъках, кефех се, но първоначалният му заряд пада и вече е 19%. Мога ли да го пусна да се зарежда или както обикновено се прави - трябва да го изчакам да му падне батерията и да се изключи и след това да го зареждам 12-16 часа.

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                              Благодаря! Веднага имам въпрос. Вчера пуснах телефона, прехвърлих си всички неща от стария, снимах, цъках, кефех се, но първоначалният му заряд пада и вече е 19%. Мога ли да го пусна да се зарежда или както обикновено се прави - трябва да го изчакам да му падне батерията и да се изключи и след това да го зареждам 12-16 часа.
                              Не е казано да го изтощаваш до край, батериите вече не са тези от едно време! Попринцип според мен няма никакво значение, можеш и сега да го включиш и заредиш до 100% (за около 2 часа става пълния заряд при мен), няма нужда от многото часове зареждане !

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                И аз имах подозрения, че през 2018 нещата трябва да са по-инак, ама трябваше потвърждение [emoji38]

                                Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X