Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
    ...Xperia ZR, доколкото разбирам и той има отстрани изведени пинчета?
    Да, но не са за магнитна букса и няма отделен кабел. При него като го вкараш в дока - натиска едно щифтче, и от дока излизат двете полюсчета като рогца и влизат в буксата.

    Всички експерии с които съм си имал работа имат допълнителни пинове за зареждане. В общи линии - съществува ли за модела оригинален зареждащ док - пинчета има.

    Това, заедно с ухото за ремъчка и водозащитата са неща които са добре измислени.

    За мотор - така или иначе няма смисъл да се измислят щипки при положение че съществуват докове. С изключение на оригиналния за Z серията (който е повече като стойка и не държи телефона стабилно) другите модели са с докове в които телефона "влиза". Вертикално или хоризонтално, според модела. Телефона е обхванат отвсякъде освен отгоре, което може да се реши с една-две задържащи ленти.

    Отделно китайците предлагат различни видове докове и за тези които оригинално идват само с малки, та избор има.

    За ZR - никакви забележки, изключая малкото памет (4гб).
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      След като се поразтърсих малко по въпроса ми стана ясно горе-долу какво е положението. Идеята ми е да стане нещо такова (но в хоризонтално положение):

      Ще потърся в някой магазин и оригиналния док на сони за да преценя дали ще свърши работа.
      По сайтове (вкл. и на СОНИ) го дават с 8Г? Друг е въпроса реално колко остават... Но предвид че сегашният ми е с 4Г (от които са използваеми под 2) мисля че ще е ОК. Нали могат да се инсталират приложение и на СД картата?

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Имах предвид че остават 4гб използваеми. Иначе е осем. Иначе дока на ZR-ката го държи именно хоризонтално.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Да, да, ще видя и дока, благодаря. Даже намерих изгодна оферта за ЗР с оригинален док, остава да намеря време да отида до магазина и да го разгледам на живо.

          Коментар


          • Re: Какъв телефон (смартфон).

            Не, не можеш. Приложенията се инсталират на вътрешната памет, възможно е на някои от тях данните да се записват на сд картата. Ако го рутнеш +друг ром (или преработка на този) +скрипт може да преместиш и приложенията, но ще работят много по бавно, по простата причина, че която и да е сд карта е по бавна от вътрешната памет.
            Последно редактирано от Daniel; 23-05-14, 21:03.

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Само държа да отбележа, че това с рутването на телефоните е много, ама много рисковано действие.
              Сина ми си рутна телефона и освен, че не спечели нищо, се оказа, че батерията му свършва много по-бързо, а и явно не се зареждаше повече като хората. Смени я, с новата същото. Телефонът започна да забива и да се изключва неочаквано и т.н. Производителя не случайно е направил специфична доработка на ОС.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                Стасе, ако само се рутне телфона и се преработи малко рома проблем няма, бързото падане на батерията в твоя случай според мен се дължи на лош ром /някой процес върти и харчи ток/, демек инсталирал е не добре написан ром.
                Тъй като го е рутнал най-вероятно има мерак да си играе, нека просто пробва някой друг ром и при преинсталиране да зачисти статуса на батерияте от CWM или там каквото ползва за рекавъри /има описание по нета как се прави зарежда на 100 процента, влиза в рекавъри мод и трие батери статус, в гугъл плея имаше някакво приложенийце даже/, ако статуса не е зачисте при промяната на рома ползва старата таблица за батерията, води до грешно показани данни и до изключване на телефона преди батерията да е свършила наистина.

                Най неудачното нещо е да си купиш телефон и след това да го рутнеш, ако колегата мисли че около 4 - 5 г ще са му достатъчни за приложения, този ще свърши работа. Аз вече никога няма да правя грешка да си купя телефон с по малко от 16 ГБ вътрепна памет, преди 2 дни зачистих 2 гб кеш от моя, тя си седи в повечето случай във вътрешбната памет, отделно когато ъпдейтваш системни апликейшъни те не заместват съществуващите а се инсталират наново /пак хаби място/.
                Последно редактирано от Daniel; 23-05-14, 22:17.

                Коментар


                • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                  Само държа да отбележа, че това с рутването на телефоните е много, ама много рисковано действие.
                  Сина ми си рутна телефона и освен, че не спечели нищо, се оказа, че батерията му свършва много по-бързо, а и явно не се зареждаше повече като хората. Смени я, с новата същото. Телефонът започна да забива и да се изключва неочаквано и т.н. Производителя не случайно е направил специфична доработка на ОС.
                  Рутването и особено флашването искат доста четене, за по-малко популярните телефони тройно повече. Специфичните добавки от хардуерния производител твърде често са страшна тиня. Проблемите на сина ти са предизвикани най-вероятно от неподходящ къстъм ром. Самото рутвене не мога да си представя как може да предизвика точно такива проблеми.

                  Аз лично не мога да си представя да ползвам немодифициран андроид.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Какво ви е мнението за jiayu - G4S
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sp3.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5589116 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sp4.jpg
Прегледи:1
Размер:217.0 КБ
ID:5589117

                      • Chip
                        MT6592 1.7Ghz octo-core
                      • Memory
                        2GB RAM+16GB ROM
                      • Screen
                        4.7"
                        IPS
                        Resolution:1280-720
                        OGS,Multi-touch,Gorilla Glass 2
                      • Camera
                        Front Camera: 3 mega-pixel
                        Rear Camera: 13 mega-pixel BSI CMOS
                        LED flash, Auto-focus
                      • Network
                        WCDMA: 900/2100MHz
                        GSM:900/1800MHz
                        one standard SIM one micro-SIM
                      • GPS
                        GPS\A-GPS
                      • Sensor
                        Gyroscope,Compass,Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor
                      • Other
                        GPS, WIFI, Bluetooth, FM
                      • Memory extend
                        Up to 64GB
                      • Battery
                        3000mAH
                      • Operating System
                        Android 4.2 JB (Jelly Bean)
                      • Accessory
                        Smartphone,battery,charger,cable
                      • Characteristic
                        Metal frame;2.9mm super narrow bezels
                      • Dimensions
                        3000mAh battery: 133 × 65 × 10mm
                        Weight:150g




                    Имам и белия и черния. Цената е 400лв. При активно ползване с 2 сим карти, батерията кара около 3 дни. Черния е с пластмасово капаче, което е нещо като гумирано и е много удобно, седи като залепнал за ръката. Дисплея е наистина мнооого ярък и с наистина наситени и много добри цветове, вижда се под нечовешки ъгъл и реално е горила глас. Антените имат перфектен сигнал, смятах че моята нокиа x1 има железен сигнал но там кадето тя губи сигнал, китайчето има 3 черти от 5. Операционната система е 4.2, като казват че ще пуснат 4.4 но за сега няма. Всичко е отключено и има много повече настройки от един самсунг. За сега за тия пари съм много доволен. В България незнам дали се намира.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      И двата изглеждат добре, но както по-горе казах - тия мъртви зони...

                      Коментар


                      • Re: Какъв телефон (смартфон).

                        Много добре изглеждат и двата, по тт данни са идеални, ако и андроида е добре написан, ще се окаже много приличен телефон.

                        Мнение от снимка и само данни няма как да изразя.

                        Коментар


                        • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Много добре изглеждат и двата, по тт данни са идеални, ако и андроида е добре написан, ще се окаже много приличен телефон.

                          Мнение от снимка и само данни няма как да изразя.
                          Седи по-стабилно в ръката спрямо самсунзите и сонитата, с които съм работил. Много ми харесва яркия дисплей, досега не съм имал телефон, който да мога да ползвам, като гпс, докато карам колело, обикновенно нищо не се вижда, докато тва китайче може очите да ти извади. Сиджика се бъгва при пуснато спомагане за позициониране от компас. Не лагва, черния направи 1 месец и нито едно забиване. Камерата е добра за снимки, но в режим видео надминава очакванията ми определено. Звука също е на ниво, но има само 1 силов говорител(не е стерео). Колкото и странно да е, тоя китаец за момента ми е по-симпатичен от доста маркови телефончета, а цената му, ми позволява да го излагам и на по-екстремни условия.

                          И едно уточнение - работи пълноценно и с двете сим карти.

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Мда.. G3 идва скоро скоро. LG нацелиха правилния път и доста умело поставят на пазара хубав след хубав модел.
                            http://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php

                            Прави впечатление дисплея, батерията, процесора, камерата и автофокуса.

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Мда.. G3 идва скоро скоро. LG нацелиха правилния път и доста умело поставят на пазара хубав след хубав модел.
                              http://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php

                              Прави впечатление дисплея, батерията, процесора, камерата и автофокуса.
                              Прекрасно изглежда, НО! Не е водоустоичив и за мен той вече не е опция

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Хаха. Добре. Тук си много прав.
                                Проблема при мен е, че не съм ползвал "воден" телефон. Най-вероятно и аз тогава ще съм пристрАстен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X