Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Ползваш устройства според нуждите си - това е правирният начин. От моя чисто професионална гледна точка - би ли обяснил за тази "изкачаща бленда", че ми стана интересно?! Да не би, да имаш предвид "обектив", защото аз за друго дето "искача" от фотоапарата (професионалните не "изкачат" и им викат "твърди" обективи...) не се сещам?! Що се касае до качеството на снимката - основно зависи от обектива - колкото по-големи лещи има той, толкова повече светлина (информация) стига до филма или матрицата при дигиталните устройства - тя е втора по важност. Колкото по-голама е тя (като площ) - толкова повече фотони (светлина/информация) успява да улови така, че не е все тая дали е 4-5 или 13 мегапиксела. Блендата представлява една "клапа", която дозира количеството светлина (като зеницата на окото ти) достигащо до филма/матрицата. Ако светлината е повече от необходимото, блендата се отваря по-малко и за по-кратко време от нормалното - за да не прегори изображението, ако е по-малко - обратното. Това е в общи линии цялата работа на общодостъпен език - специално за теб (да не се излагаш друг път...).

    Поздрави
    Хайде,хайде не се хващай за думички. Изказах се като лаик, понеже с фотоапаратите съм такъв. Верно че беше обектив това кръглото. Не искам да им навлизам в материята на ниво повече от обикновен юзър- не ми е интересно.
    Но в крайна сметка при фотоапаратите апаратите има бленда и тя си излиза на няколко см. заедно с обектива, поне при сапунерките
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      [QUOTE=//Радо//;2505887
      Но в крайна сметка при фотоапаратите апаратите има бленда и тя си излиза на няколко см. заедно с обектива, поне при сапунерките [/QUOTE]
      Грешиш,но темата е за друго....
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        ...... филма или матрицата при дигиталните устройства - тя е втора по важност. Колкото по-голама е тя (като площ) - толкова повече фотони (светлина/информация) успява да улови така, че не е все тая дали е 4-5 или 13 мегапиксела....
        Поздрави
        Само ,че мегапикселите не определят размера на матрицата
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          Грешиш,но темата е за друго....
          Е добре де... Разбрахте за какво говоря!
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            ... ама телефон със изкачаща бленда още не съм виждал. ..
            В интерес на истината ... http://www.gsmarena.com/samsung_sch_...review-398.php
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              В интерес на истината ... http://www.gsmarena.com/samsung_sch_...review-398.php
              А! Такова чудо с SD слот, между 4 и 5" инча, две ядра, андроид, си вземам веднага като(ако) станат по-масови (заради цената естествено).
              П.П. Гледам са го пуснали през 2009 и не се разпространило. Май няма да ме огрее.
              Последно редактирано от //Радо//; 17-05-14, 12:12.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                А! Такова чудо с SD слот, между 4 и 5" инча, две ядра, андроид, си вземам веднага като(ако) станат по-масови (заради цената естествено).
                П.П. Гледам са го пуснали през 2009 и не се разпространило. Май няма да ме огрее.
                Той не е за европейския пазар, но въпросът беше, че има и таквоз чудо на техниката. Имаше и модел за евро пазара, ама не помня кой беше.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Като сме почнали с "изскачащите", тези /Smartphone attachable lens-style camera Cyber-shot DSC-QX100/DSC-QX10/ са още по-изскачащи неща, предложени от Sony:


                  С едното имаш до 10Х optical zoom. Могат да работят и самостоятелно, както и да се свържат с Android или IOS smartphone.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Да наречем блендата в конкретния случай "обектив" и да си стиснем ръцете.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • Re: Какъв телефон (смартфон).

                      Ники я кажи на z1 големия сензор има вече нещо по прилично като качество или е все тая.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Panasonic i philips са китайци има далеч по-добри телефони като моторла мото Г.

                        Коментар


                        • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Ники я кажи на z1 големия сензор има вече нещо по прилично като качество или е все тая.
                          В режим пет мегапиксела се ядва но като цяло за мен е все тая.

                          Има за децата разни глезотии понякога с малко старание може да ги разсмееш. За интернет става.














                          Иначе е ето това:


                          Последно редактирано от Goblin; 17-05-14, 17:47.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Днес ги видях на Сони Z1 и Z2 моделите. Не знам вие какво мислите, но са 1. ужасно грозни и 2. твърде скъпи. Z2 e със 100 лв. повече от S5 на Самсунг.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • Re: Какъв телефон (смартфон).

                              Мерси, то ясно че фотоапарат няма да стане, но все пак би трябвало да щрака колкото обикновенна сапунерка без зум.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                Днес ги видях на Сони Z1 и Z2 моделите. Не знам вие какво мислите, но са 1. ужасно грозни и 2. твърде скъпи. Z2 e със 100 лв. повече от S5 на Самсунг.
                                Е, все пак са диаметрално противоположни от към дизайн... Любител на сони дизайна трудно харесва самсунг, и обратното. Аз самсунг бих ползвал с удоволствие, просто с тия яйцеуклонни форми и с тия изрязани ъгли - без мен. Предполагам че за любител на самсунг сонито е един голям ръб.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X