Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Малей..............., ами Nokia Lumia съвсем ли за нищо не става?

    Коментар


    • Re: Какъв телефон (смартфон).

      За мен е по хубав от самсунга, вярно ръбат е но самсунга ми е като сапунерка. Защо да не е по скъп от самсунга, който е само пластмаса. Всичко е въпрос на вкус, на Сонито много дразни грозния бутон и супер тъпите протектори и политиката за свалянето им, а на самсунга не ми харесва изпъкналата камера (ще се надраска бързо) и грозния надупчен с пирон капак, за мен се изложиха с s5. От самсунга на добре изглежда за мен s2.

      Ники не е зле, доста прилично снима.
      Последно редактирано от Daniel; 17-05-14, 19:35.

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Lumi-ите са наистина хубави телефони. Имам едно старо хтц хд 2, което както казах е старо, но продължава да се разработва. След като му сложих windows mobile като ос телефона буквално хвърка без грам лаг. Проблема на лумийте е, че нямат толкова много приложения като андроид и е по-затворена операционна ситема
        Последно редактирано от rdlegy; 17-05-14, 21:53.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Малко по-нагоре видях да се предлага Мото Г. То тогава може да се погледне и Xiaomi RedMi 1s :

          Характеристики:
          OS : MIUI V5, Android 4.3
          Call : Редуцирае на околния шум при разговор
          CPU : 1.6GHz, Quad core, Snapdragon400 MSM8228

          GPU : Adreno 305


          Памет

          Ram : 1GB
          Rom : 8GB
          Разширяване на памета до : 64GB

          Network

          WIFI : WIFI Direct
          GPS : GPS +AGPS

          Bluetooth : BT4.0 LE + BT3.0HS
          Network type : Dual sim card dual standby
          Date Service : GSM/GPRS/EDGE/WCDMA/HSDPA/HSUPA
          Network Frequency : GSM 850/900/1800/1900MHz ; WCDMA 900/2100MHz


          Батерия

          Размер: 2000mAh Lithium polymer

          Камера

          Предна 1.6MP, Задна 8.0MP, Задно осветен сензор
          LED светкавица, F2.2, Support Zero shutter lag, face recognition,HDR, real time filter
          Видео запис :Предна камера (1280 * 720) 720P HD, Задна камера (1920 *1080) 1080P HD
          Екран

          Резолюция: 1280 * 720
          4.7 Inch, IPS , 312PPI

          Multi-media Player

          FM Radio : Yes, support
          Adobe flash player : Yes, support
          Picture play : Support JPEG,PNG,GIF,BMP etc
          Video play : Support 1080P, mp4,h.263,h.264,rmvb,flv720P

          Realplayer : Support MP3,acc,amr,ogg,m4a,mid,wma,flac,ape,aac,wav etc

          Сензори

          G-sensor : Да
          P-sensor : Да
          Gyroscope : Да
          E-compass : Да
          Light sensor : Да


          Последно редактирано от Preslav Peychev; 18-05-14, 18:44.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            А! Такова чудо с SD слот, между 4 и 5" инча, две ядра, андроид, си вземам веднага като(ако) станат по-масови (заради цената естествено).
            П.П. Гледам са го пуснали през 2009 и не се разпространило. Май няма да ме огрее.
            Между другото от тогава има доста развитие и се появиха и ето такива на пример:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130613-samsung-galaxy-s4-zoom-video.jpg
Прегледи:1
Размер:34.6 КБ
ID:5588206

            Може да се намери и в нашата мила родина.
            Последно редактирано от vladdark; 17-05-14, 23:10.

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Напълно подкрепям мнението ти за редми. Все пак шиаоми се славят с добрите си продукти и ос-а

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                Напълно подкрепям мнението ти за редми. Все пак шиаоми се славят с добрите си продукти и ос-а

                Оризчето е прекрасен телефон на много добра цена. Преди известно време закупих такъв за подарък, като имаше известен период на тестване.
                също имам наблюдение върху МИ2 и МИ3 - ако имаха малко по нормално гаранционно обслужване, едва ли щеше да имат конкуренция...

                Коментар


                • Re: Какъв телефон (смартфон).

                  MIUI е прекрасен фреймуърк. Ако и кърнъла е напаснат добре, ще работи много прилично.

                  Коментар


                  • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                    Обмислям да си взема водоустойчив телефон с NFC и да го ползвам на мотора със стойка за безжично зареждане, но не съм сигурен дали тази технология може да осигури достатъчен заряден ток при включен GPS, Bluetooth и екран на макс. яркост. Някой да има опит с този тип зареждане? Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S4 Active са примерно възможните варианти (предвид че цената им е вече по-приемлива). И не съм сигурен на кой от тези двата екрана е по-четим на пряко слънце, но да речем че това може да се тества при покупка...

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      За нищо не става безжичното зарядно. Поне такова дето аз съм пробвал. Няма нищо общо, нито с такова на 12в, нито с 220в...зарежда "нещо". Но с поставените условия, мисля че няма шанс.
                      Ако искаш ще ти дам такова зарядно за тест, за да видиш и да си измериш каквото ти е нужно.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Sony Xperia Z1 е с конектор за docking station. Може да се зарежда при затворени капачета на USB порта, като за целта има отвън два пина, на които се залепва с магнит Magnetic Charging Connector. Държи доста добре и ако се ползва самия Connector от docking station-а може да се включи пълноценно зарядно на 12V. Отделно имат и кабел с буксата - Black Magnetic Charging USB Cable , който може да се ползва за зареждане.






                        Мисля, че това би било добро решение за включване на зарядно без да се нарушава влагозащитеността на телефона.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          Sony Xperia Z1 е с конектор за docking station...
                          Както може би съм споменал в публикация номер 770 в тази тема (я да проверя - споменал съм ) - нито докинг стейшъна, нито докинг кабела идват серийно - поне не на пазара на който съм го купувал аз, който не е от най-маловажните пазари на мобилни телефони.

                          Оригинално телефона идва без док, но със зарядно на микро usb. Това задължава редовия потребител който не иска да влиза в допълнителни разходи да отваря капаче всеки път когато иска да зареди телефона, а тези капачета не са вечни. Меко казано (нищо че са по-читави от смешките на Акро S).

                          Добродушно пропускам факта че (пак на въпросния пазар) въпросния магнитен кабел въобще не е наличен като отделна част. Не може да се купи. Трябва да се купи док (39.99$ по официалната тарифа) и да се разглоби, за да се измъкне кабела. Който е наличен на други пазари като отделна част.

                          Тогава оставаме само с проблема че въпреки добрата идея за магнитен конектор, за разлика от първообраза и при Епъл - магнита е слаб, и че най-малкия полъх на вятъра, движение, а най-често - просто силата на самия кабел при най-малкото усукване - чинно го отлепя от гнездото.

                          Което навежда на мисълта че оригиналното зарядно трябваше да идва с въпросния магнитен кабел с вградена малка и нежна щипчица, способна да го крепи на място.

                          Или, че Сони трябваше да престанат да се циганят като абсолютно противната фирма в която са се превърнали през последните петнайсетина години, и да доставят дока серийно в кутията, както беше с Акро S. Който бъкаше от проблеми, но си идваше с удобен, дуракоустойчив док (далеч по-добре измислен от магнитната смешка измислена за Z1). Който дуракоустойчив док бе прероден в дока за Xperia ZR, който пак е на съвсем дуракоустойчив принцип.

                          Под дуракоустойчив да се разбира "Мога да го метна в дока до леглото с една ръка вечер в полузаспало състояние".

                          Тук въобще пропускам отдел "клиенти" и "поддръжка" на моите ширини, предвид че това е специфично за ширините, но да речем че е описан изключително акуратно тук:

                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Да, и тук в комплекта няма нито докинг станцията, нито кабел. Може да се намери отделен кит - при това доскоро на цена от около 75 лв. Едва напоследък е "паднала" на 55 лв. Но пред варианта всеки път да отварям капачето на USB порта предпочетох да отделя още 55 лв. за док-а. Ако бях намерил само кабелчето бих предпочел него - за мен е по-пригодно и по-лесно за ползване. Но за магнита имам малко по-различни наблюдения - според мен държи малко по-добре, поне държи телефона в станцията. А заради калъфа съм сложил по-широкото капаче в леглото на док-станцията и задържането на телефона е повече на магнита, отколкото на някакъв съпорт отстрана на леглото. Поне при Sony Z1 Compact е така.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              В ибей е пълно с магнитни кабели, включително оригинални. Цените са от 5 до 15$, с доставка навсякъде. Неоригиналните са по-неприятни.

                              За док - пак там има и докове тип "спускане" вместо "магнитно закачане", но не съм ги пробвал. Факт е че в оригиналния док (който имам) с една ръка не мога да поставя телефона. Трябва си поне малко нагласяне. Свиква се.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Това, че има телефони с изведени отстрани пинчета за зареждане е полезна информация, не го знаех. С магнитния кабел едва ли ще стане при вибрациите и друсането на мотора, но сигурно ще може да се измисли някаква стойка в която да се закрепи по-стабилно. Благодаря за информацията! Надявах се че с безжичното зареждане ще стане, защото изглежда много лесно и удобно, но явно ще се мислят други варианти. Може би ще се насоча към Xperia ZR, доколкото разбирам и той има отстрани изведени пинчета?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X