Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Я и аз да питам знаещите и можещите...
    Не успявам да рутна Samsung GT -S7390 .
    До тук съм пробвал с :
    1. Towelroot
    2. Kingo root
    3. Impactor
    4. Vroot
    5. ZhuoDaShi

    Навсякъде удрям на камък. XDA developers препоръчват импактора но ми гърми грешка "signature bugs unavailable" срещу която няма лечение.
    Телефона е с:

    андроид 4.1.2
    baseband: s7390xxuana1
    kernel: 3.4.5-1548485
    Build #: JZO54K.S739XXUANF1
    42

    Коментар


    • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

      Имаш само един вариант, флешваш по стар или по нов стоков ром и го рутваш. Не знам при самсунга с какво се флешваха стокови имиджи но в ХДА пише. Другото е да му отключиш буут лоудера и да го флешнеш с АБД или нещо подобно.

      Коментар


      • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

        Дани, имам нужда от помощ. Преди да си сменя РОМ-а си направих резервно копие на системата. Въпроса е, че това резервно копие, ми трябва, понеже вътре имам важен за мен файл. След кратко търсене, установих точния файл (.img), който съдържа моя файл. Копието е във формат .img и не подлежи на отваряне с нищо, нито на разархивиране.

        П.П. Витруална машина на която да си кача back up-a?
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Дани, имам нужда от помощ. Преди да си сменя РОМ-а си направих резервно копие на системата. Въпроса е, че това резервно копие, ми трябва, понеже вътре имам важен за мен файл. След кратко търсене, установих точния файл (.img), който съдържа моя файл. Копието е във формат .img и не подлежи на отваряне с нищо, нито на разархивиране.
          Ultra iso?
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

            Пробвах с Magic ISO. Не става, сега ще пробвам с ултра, но надали ще има ефект.


            П.П. Пробвах, не става. Все си мисля виртуална машина с андроид и си качвам бекъп-а там и после си вадя файла.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Пробвах с Magic ISO. Не става, сега ще пробвам с ултра, но надали ще има ефект.


              П.П. Пробвах, не става. Все си мисля виртуална машина с андроид и си качвам бекъп-а там и после си вадя файла.
              от xda
              You can use Titanium Backup Pro to extract the backup file. go to the main menue (i can do that by tapping the menue button of my Galaxy S2)...there choose Extract from Nandroid Backup....You will figure out the rest.

              You can also use an app called Nandroid Browser....

              Коментар


              • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                Багодаря, сега ще пробвам и ще споделя резултата.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                  img е популярно разширение за архив. Най-безболезненият вариант е да опиташ да го отвориш с програмата с която си създал архива - като стана дума с какво точно създаде архива? В повечето случаи този архив не включва критични елементи от операционната система - естествено има и изключения.

                  Иначе има два емулатора за андроид - Andy OS и Blue stacks. И двата са ужасни като цяло но поне върху тях можеш да си "разархивираш" пробно архива... Пробвай.

                  Коментар


                  • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                    По принцип повечето img файлове са стандартни архиви и се отварят с winrar, доколкото си спомням обаче точно андроидските не ставаха. Според мен си вземи файла и си го премести, можеш да ползваш ES File explorer като му дадеш човка на root за да виждаш системните файлове.

                    Пълния бейкъп ти е много важен за да можеш да си върнеш рома, ако нещо се омаже - аз на времето ползвах това https://play.google.com/store/apps/d...tta.rommanager - и си направих имидж върху SD картата - /съветвам те да го преместиш на някое PC за да не стане беля/.

                    Направи си бейкъпа и виж дали можеш да стартираш бейкъп софта преди да бутне OS a през fastboot - /трябва да видиш как се влиза там от твоя телефон при мен беше - гасиш телефона, задършаш пауър бутона и намаляване на звука/.

                    Оф сетих се и аз на времето се борих с титаниума - както ти е казал Алекс, само дето нещо не успях да си извада нужните ми неща.

                    п.с. Зa какво ти е виртуална машина - искаш да компилираш ром ли ???
                    Последно редактирано от Daniel; 16-09-14, 08:02.

                    Коментар


                    • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                      .img не мога да го отвроря с архивираща програма, този вариант отпада. Съсзаден е с МТК Андроид Тоол, но нещо се бъгва, като искам да си отворя архива с него. С титаниум-а не мога да го отворя, както препоръча колегата по-горе, понеже титаниум-а крашва. С Нандроид експлорер му давам да отвори файла и вече 14 часа "зарежда", върти се едно кръгче и толкова. Файла си го пазя на лаптопа и на телефона, ако видя зор да имам резервно копие.


                      П.П. Идеята ми за виртуална машина бе следната: Слагам си вортуална машина с андроид и на нея си мятам целия оригинален бекъп, следователно и потребителските папки, където е дадения файл, който ми трябва.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                        Не виждам къде е проблема да с вземеш файла и да си го копираш където си искаш, дори и да е системен си имаш роот и роот менаджер.

                        Коментар


                        • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                          Е как да "извадя" файла който ми трябва *.xls от файла на бекъп-а, който е *.img?
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Е как да "извадя" файла който ми трябва *.xls от файла на бекъп-а, който е *.img?
                            http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2294909
                            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                            Коментар


                            • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              Е как да "извадя" файла който ми трябва *.xls от файла на бекъп-а, който е *.img?

                              Малко е "дърводелско", но може да се окаже най-лесно и бързо (Не нося отговорност за причинени проблеми в следствие на действията ви ).
                              1. Правиш си Нандройд бекъп
                              2. Възстановяваш старият бекъп (с въпросният фаил),
                              3.копираш си фаила на компютъра
                              4. възстановяваш последният бекъп - и готово

                              Но .xls (ако е такъв?) файла надали се съхранява в Нандроид бекъп, там са буут партицията, систем, дата и кеш! този файл най-вероятно е във вътрешната "памет" или СД картата, който според мен не се съхраняват във въпросният бекъп

                              Коментар


                              • Re: От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Е как да "извадя" файла който ми трябва *.xls от файла на бекъп-а, който е *.img?
                                Демек искаш да ми кажеш, че вече си прецакал рома и си го затрил и единственото място където го има е в архива ?

                                Ако е така ще се видиш в приключения, защото IMG файла съдържа имидж на файловата система, който в зависимост от версиата на андроид ползва ysffs2 файлова система (обикновенно за джинджърбред) или ext4, демек това ще извадиш от архива (предполагам че това е направила бейкъп програмата, просто е копирала партишъна и го е завряла в имг). По лесно ще е да си го върнеш на телефона да си извадиш каквото ти трябва.

                                Иначе така се прави за ICS и JB - persuader е дал линка. След това ако файла е ysffs2 android-yaffs2-tools-cygwin.zip


                                Виртуалните машини вървят много зле и ще го прежалиш файла докато направиш тази операция.
                                Последно редактирано от Daniel; 17-09-14, 07:33.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X