Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    И аз да питам за роботчо...
    Имам някакъв документ (.pdf .doc .txt), в някаква директория.
    Как мога да създам прак път до него (шорткът) на някой от десктопите? Интересува ме стандартна процедура, без да трябва да инсталирам половината гугъл плей, без хакове, пачове и баене...

    Лесно е- трябва ти правилният файл мениджър. Ако използваш https://play.google.com/store/apps/d...gs.android.pop става по начина от скрийншота https://drive.google.com/file/d/0B4U...it?usp=sharing - просто маркираш файла (става и с папки) и цъкаш "Добави към началния екран".
    Вероятно и с други мениджъри ще стане, но примерно "Астро" няма такива екстри...

    Коментар


    • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

      Има и други подобни решения. Надявах се да има някаква функционалност която съм пропуснал. Да кажем както е в уиндоус - създай пряк път (шорткът), и да имам такъв, но май няма да ме огрее.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

        Някои лънчъри го могат, но не и стоковия. Ще ти трябва допълнителен софт.

        Коментар


        • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Има и други подобни решения. Надявах се да има някаква функционалност която съм пропуснал. Да кажем както е в уиндоус - създай пряк път (шорткът), и да имам такъв, но май няма да ме огрее.
          И на мен адски ми липсва възможността да драгна директно от address bar-а към десктопа. Предполагам, че е сравнително нормално да я няма, като се има предвид, че големият диагонал е 10.1' и реално не работиш с прозорци. Въпроса е, че е хубаво да имаш по-лесен достъп до най-бързите сайтове, които могат да ти потрябват. Bookmarks са толкова тромав начин, че не съм го ползвал от години...

          Коментар


          • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

            С таблет самсунг галакси ноте10.1н8010 съм , искам да попитам как да гледам филми на тв-то чрез таблета, пробвах със САМСУНГ ЛИТЕ приложението, което си е от таблета, обаче на тв-то не излязоха субс...тв-то е @ЛГ и го свързвам с таблета, чрез рутер!! Моля някой да помага, ако трябва и кабели ще купувам, не разбирам много от андроид, ПОМАГАЙТЕ

            Коментар


            • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

              Имам един въпрос. Пуснах си мобилен интернет, но имам проблем. Не иска да ми отваря нищо освен Facebook. Като тръгна да влизам в Google, примерно, ми изписва ''forbidden''. Някой ще може ли да ми помогне? Телефонът е Samsung Galaxy S4 MINI.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                Влез в settings-network connections-more networks-mobile networks-тук трябва да имаш чек на mobile data и продължаваш да влизаш в access point names.
                Тук седят настройките на операторите за влизане в нета. Не си казал на кой оператор си, но има голяма вероятност чекчето да не е на internet. Провери и кажи на кой оператор си

                Коментар


                • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                  Радо, нещо ти ги няма настройките на интернета, или ти е спряно мобайл дата. Влез в сайта на оператора и погледни как трябва да са настройките, имаше и някаква системка със сетинг смс, демек пращат ти смс с настройките и готово.

                  Коментар


                  • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                    На Виваком съм. Най-добре да ида до тях и да ми го оправят, че хич не съм на ''ти'' с тези работи.
                    Благодаря ви.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • Пусни СМС с текст ALL на номер 9009 за автоматични настройки.
                      Все пак описанието е стъпка по стъпка. Просто провери да не си на wap.

                      Коментар


                      • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                        Оправих го, благодаря.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                          Вчера се втрещих от е...и простотията, свързана с таблет Xperia Z2.
                          Устройството все още не е рутнато.
                          Оказа се, че файловият ми мениджър има права за четене и писане по картата но не и приложенията!
                          Онова, което се води за офис пакет, както и програмата за обработка на RAW снимки не могат да пишат по SD картата.
                          Други приложения не съм пробвал но прочетох, че в /etc има някакъв XML файл дето се дефинират правата за писане по картата на апликейшън ниво.
                          Що за смахната концепция е това да му...
                          Хемороида е KitKat ако има значение.
                          Някой знае ли начин т'ва да се променя без root права?
                          Щото експерията е с гаранция и не ми се искаше да го рутвам.
                          Ако обаче горната простотия не може да се оправи по нормален начин май нямам никакъв избор
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                            Опитай други файлови мениджъри. Що се отнася до т.н. простотия, тя не е на z2, а на версията на андроид. Пиши на разработчиците за проблема, евентуално да се заемат с ъпдейт, който да го заобиколи. Доста приложения се ъпдейтнаха и вече може да се каже че работят.
                            ПС: Все пак, неруутнат андроид за мен е осакатена работа

                            Коментар


                            • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                              Е нали казах, че точно с файловият мениджър нямам проблем - той пише и брише без ядове.
                              Другите апликациони не могат.
                              Да, досещам се, че проблемът не е свързан с устройството а с така нароченият за операционна система хемороид!
                              Искаш да кажеш да пиша на разработчиците на програмите, с които имам проблем ли?

                              Еми... Май по-лесно ще стане да се изпикая на гаранцията и да рутна дивайса отколкото да чакам някой да си пренапише апликациона!
                              Въпреки, че вдигах кейс на разработчиците на Photo Mate R2 (това втората програма, която не може да пише по картата) и ми направи впечатления, че реагираха доста адекватно и бързо на запитването...
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                                Аз също съм получавал доста адекватна реакция, но това зависи единствено от разработчиците. Не един случай има, в който взимат парите за приложение и го зарязват. Не зная какво е положението при z2 с руута, но повечето телефони могат да се върнат в първоначално състояние, без да си личи че са руутвани. Не винаги руута е равнозначен на изгубена гаранция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X