Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Ц20 е дръвце тотално. Такова съм имал в ученическите си години. Първият ми. Май с 9 (девет) батерии АА беше. Няма такова недоразумение! Еле пък във времена, в които батериите бяха дефицит, но за сметка на това калпави и протичащи след 2 месеца. С огромно удоволстие го изхвърлих след като придобих първия си цифров след като се появиха по магазините.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Не зная тези хора с какво мерят,но са професионалисти!Няма тороиди,полистирол,дърво.Има ламарина,Ш-образни трафове,подредба,знания.Има и мощност.Има много схеми,с подробни обяснения,кое как се прави.Ако може нещо да се взаимства,нека тези които разбират повече,да помогнат на доктора.Малко смешен превод с гуглето,но се разбира. https://translate.googleusercontent....D7XkvJKh3nOqmQ

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Човеко, какво сме ти направили?

        Ей го оригинала, който иска може да си го прекара през гугъл преводача.
        http://www.chambonino.com/construct/const13.html

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Прав си Ясене,ама...така де ,хм....абе...по лесно ми се видя за разбиране..

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            - не е никакъв проблем да се накара цифров да ти покаже същата стрелка
            Нали забелязваш как звучи?

            Ако не, мога да ти кажа:

            Цифровите уреди полагат големи усилия да настигнат аналоговите!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Нали забелязваш как звучи?

              Ако не, мога да ти кажа:

              Цифровите уреди полагат големи усилия да настигнат аналоговите!
              Звучи както трябва да звучи. Дори при мегасемпли в секунда, което постига всеки втори микроконтролер за 2 кинта, можеш да направиш със сигнала много повече от кой да е аналогов уред и да накараш "стрелката" да прави невъзможни за механиката в аналоговия неща, стига да ти трябват. Въпросната механика е просто механичен L-C филтър, който се моделира с 4 програмни реда на C. В измервателни уреди никой не го прави, защото на никой не му трябва - същия уред със същия микроконтролер в него по-лесно може да ти го покаже на графика, съдържаща в пъти повече информация, вместо да емулира стрелки.

              Цифровите уреди много отдавна са надминали аналоговите в абсолютно всяко отношение - и като точност, и като време на реакция. Това че на пазара преобладават евтини модели със скромни характеристики по никакъв начин не променя нещата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Ще съм признателен, ако някой се чувства достатъчно компетентен, имащ също и необходимото оборудване да му предам усилвателя да го погледне и оправи.

                Доколкото разбирам, Людмил също е ЗА" този вариант.

                Моите възможности са ограничени, за съжаление.

                Разбира се, загубеното време и познанието върху материята ще бъдат адекватно оценени.

                Благодаря
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Докторе, я вземи една консервена кутия с подходящ размер и я нахлупи върху захранващия траф. Малко вероятно е да свърши нещо, но не е чак съвсем невероятно.

                  Аз за съжаление в обозримо бъдеще от поне месец няма как да съм полезен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Използвах алуминиево фолио, без ефект.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Използвах алуминиево фолио, без ефект.
                      За да е ефективно електромагнитното екраниране е необходимо материала да е феромагнитен и с достатъчна (>1мм) дебелина.

                      С алуминий няма да стане.
                      LZ5ZI qth HASKOVO
                      Pajero II GLS 3000 V6

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Използвах алуминиево фолио, без ефект.
                        Не случайно споменах консервена кутия. От тенеке. При тия честоти има значение. Че няма да реши проблема - няма. Въпроса е дали ще има разлика.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Ще съм признателен, ако някой се чувства достатъчно компетентен, имащ също и необходимото оборудване да му предам усилвателя да го погледне и оправи.
                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Доколкото разбирам, Людмил също е ЗА" този вариант.

                          Моите възможности са ограничени, за съжаление.

                          Разбира се, загубеното време и познанието върху материята ще бъдат адекватно оценени.

                          Благодаря
                          Ами, да взема да се пробвам. Не съм се занимавал от студент, ама помня някои трикове с обемния монтаж когато правех лампови Маршали за китарджиите.
                          Макар, че имаха добре обмислена платка, всеки си звучеше различно. Та се бодваше некое пикофардче или бобинка тук там. Пък и летящи маси. Ей тъй разчекнато. За успокоение на Божича, ще изровя и Унигора от чекмеджетата .
                          ОсцилоСкиф , обаче вече нямам.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            ... когато правех лампови Маршали за китарджиите.
                            .
                            Туй серионо ли ?
                            Можеш ли да го направиш отново и какво би струвало ?
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Вибрациите от 50 херза от мрежовия траф се предават през шасито на електродите на ламБите. Та или трафа на тампони или цоклите на ламБите.

                              (Аз също съм правил маршали и тунинговал лампови регенти по схемата на маршал супер 100 PA )
                              Последно редактирано от raico; 11-11-16, 10:59.

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Ще съм признателен, ако някой се чувства достатъчно компетентен, имащ също и необходимото оборудване да му предам усилвателя да го погледне и оправи.

                                Доколкото разбирам, Людмил също е ЗА" този вариант.

                                Моите възможности са ограничени, за съжаление.

                                Разбира се, загубеното време и познанието върху материята ще бъдат адекватно оценени.

                                Благодаря
                                Maлко по спомен, че не ми се рови:
                                В захранването не видях индуктивност. Хората не слагат тежки железа ей тъй за красота. Пак по спомен - не е от отоплението, там няма да дълбаем какви трикове има.

                                По въпроса с цифровите измерватели срещу аналоговите. Практиката показва, че все нещо са недомислили в програмирането и дизайна на тия цифрови. Наблюденията ми са от медицински термометър, през кантар за телесно тегло, през цифров мултимер, и скапания фърмуер на климатика... до чисто нов 100 мегахерцов двуканален осцилоскоп Rigol. Сещам се и за пералните, че с 300 зора си намерих едно Беко, дето програмистът му някога е виждал пералня на живо! Щото тествах и Бош, и Индезит, и какви ли не прехвалени марки, притежавал съм и Candy. Силно разочарован съм от бъгове и от ограничаващи фичъри.

                                На малкия пръст на аналоговия еквивалент не могат да стъпят, ако и осцилоскопът да може дори да записва сигнала и да смята спектър. Баш в промишлени условия когато бях на зор ме предаде и отказа да ми покаже кога изобщо минава пакет по серийния интерфейс на 19 200 килобода. Демек елементарна звукова честота. Явно програмистите са кът, иначе на теория процесорът далеч превъзхожда всяка ретро тенекия.
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-11-16, 11:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X